Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terelő ösztönpróba? (többi lenn)

Terelő ösztönpróba? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Border collie kutyusom van,és jó terelő ösztöne van.Oda milyen felkészültség kell?Mert ahhoz,hogy egy terelési oktató dolgozzon vele szükséges a próba.

#Border collie #terelés #ösztönpórba
2013. dec. 9. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Semmilyen felkészültség nem kell.

Odamész, és a bírók megnézik, hogy reagál a kutyád a birkákra.

2013. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Akiteki ***** válasza:
0%

Na ez az, ami nem igaz. Én is azt hittem. Beállítottunk úgy, hogy az ösztönt nézik, akkor nem kell semmi.

Utána meg közölték, hogy nem lenne rossz a kutya, de gyakorolni kellene, mert így nem ment át a próbán.

Kérdezd meg itt: [link]

2013. dec. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát az durva. :O Nekem mondjuk csak mudis tapasztalatom van ezzel, de akkor ezek szerint borderéknél másképp van.

Akkor szerintem is a HTC-ben kérdezd meg, az a tuti.

2013. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
Lehet, hogy nem fajta, hanem hely függő.
2013. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De hogy lehet gyakorolni,amikor az oktatók csak próbával tanitják.Oktató nélkül pedig félek összeereszteni a birkákkal nehogy elrontsam.Mit tegyek?
2013. dec. 10. 15:30
 6/11 gas72 ***** válasza:
46%
Hát a mostani világban nem a tudás számít egyes helyeken, csak hogy minél több pénzedet hagyd ott. Az én kutyám, aki kiállítási border, simán visszaterelte a falun kiszabadult birkákat, pedig előtte nem tanítottuk neki. Nem vagyok ebben a témában profi, de mindenképpen egy versenyre elmennék, és ott néhány kutyatulajdonossal beszélnék. remélem segítettem valamit
2013. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:

Keress olyan oktatót, aki beteszi a saját kutyája mellé.

Én ott követtem el a hibát, hogy a 8 hónapos kiskutyámat elvittem, aztán volt a nyájban egy kos, aki kibökte hogy kezdő és szembefordult vele. Lara egy darabig próbálkozott, meg segítséget kért a pásztortól, de az csak állt és nem csinált semmit. Utána 2 rutinos bordernek kellett a kos fejét helyrerakni.

2013. dec. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Engedelmességi felkészültség kell. A kutyának tudni kell lább mellett menni, helyben maradni, aztán behívásra jönni amilyen gyorsan csak tud. Utána beengedik a birkák köze, és a bíró megfigyeli, hogy miként reagál. Ha szétkergeti az állatokat, levadássza, vagy bántja az nem jó, de nem kell neki tudni semmit, csak hogy érdeklődjön feléjük, egyben tartsa őket, ne bántsa. Két kutyámmal mentem ösztönpróbára, elég sok próbálkozást is végignéztem előtte, a szabályzatot is elolvastam róla, szerintem világosan leírja mit akarnak. Persze lehet előre készülni, de nem, nem (kéne) várnak semmi előképzettséget a terelés terén.

Akiteki, tudtommal az ösztönpróba korhatáros, és 8 hónaposan még szerintem alatta van a korhatárnak.

2013. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Nekem ezt akkor nem mondták. Simán kifizettettek 5000 ft-ot (8 éve!!!) és beengedtek a birkákhoz. Lara még ki is hozta őket az akolból, az első kanyarnál fordult meg a kos. Szóval az ösztön az megvolt, csak a kedvét vették el tőle. De itthon igen jól terelgeti a többieket. Érdekes látvány volt, mikor 9 kis magyar agarunk 5 hetesen folyton egy kupacban volt, mert Lara vigyázott rájuk. :D
2013. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogy deritsem ki,hogy jó-e az ösztöne?Mert vannak birkáink(nem terelhetőek),de félek összeereszteni őket,nehogy elrontsak valamit.
2013. dec. 11. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!