Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ellenzitek az erőszakot a...

Ti ellenzitek az erőszakot a kutyanevelésben? Nem durvára gondolok csak egy csapás az például az orrára ha rosszul csinál valamit?

Figyelt kérdés
nálunk kutya iskolába az egyik tanuló párosnak az oktató a verést ajánlotta. mert a kutyáját már sehogy nem lehet leállítani nem fél a palacktól attól ha leüvöltik a fejét ha rántanak rajta egyet. szóval az a kérdésem szerintetek hasznos lehet a pofon mint nevelési forma ha már minden módszer többek közt a pozítiv megerősítés is csődöt mondott?
2013. dec. 9. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én teljesen kezdőként elhittem, hogy ezek a módszerek jók (mármint, az orra koppintás). Mi lett az eredménye? A kutyám gyakran összerezzen, ha hirtelen mozdítom a kezem, de az alap probléma nem oldódott meg, csak látszatra.

Szóval, én kipróbáltam, és nem jött be.


Milyen kutyáról van szó, és mi a probléma?

2013. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem igazán tudom mi baja mert nem az enyém. annyit látok hogy a csoportban a többi kutyára olykor rámozdul durván. feszítti a pórázt .
2013. dec. 9. 23:12
 3/13 A kérdező kommentje:
de amúgy meg elengedve nem bánt senkit csak ha pórázon van. talán félelem lehet benne.
2013. dec. 9. 23:13
 4/13 anonim ***** válasza:
A félelemre a rákoppintás és az erőszak nem jó. Tudom.
2013. dec. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azaz az én kutyám félelemeire nem volt jó, nah. :)
2013. dec. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
csak engem az érdekel igazából hogy ha van egy kutya akinél már egy csomó módszert kipróbáltak és nem vállt be akkor mi a teendő ? mert olyan kutya abban biztos vagyok nincs amin ne lehetne segíteni. ennél a kutyánál még az erőszak talán az utolsó megoldás ahogy ott mondták. legközelebb jobban megfigyelem azt a kutyát. csak hát nehéz mert én olykor az oktatóra se figyelek mert a saját kutyámmal vagyok elfoglalva :D
2013. dec. 9. 23:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem gondolom,hogy jó lenne,kivéve ha megharap,odakap,akkor van olyan helyzet,hogy a kutya elverhető,persze a mértéke kutyánkėnt más.A bunda rázás,földre nyomás még mindig alkalmazhatóbb figyelmeztetés,mint a kėzzel történő ütés..Ha a suliban az oktató nem boldogul,sulit kell váltani.Vannak kevésbé érzékeny,általában nagyobb testű kutyák,akiket igazából fizikai fehyelmezéssel nem lehet hatékonyan irányítani.
2013. dec. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem ellenzem, egy-egy odacsapástól nem lesz baja, csak általában hasztalan a verés. Az meg, hogy pórázon támad, anélkül nem simán lehet amiatt, hogy a gazda feszült, és ezt adja át pórázon. Sok kontár oktató van sajnos.
2013. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Imola Ágnes ***** válasza:
Az esetek 99%-ban van más megoldás, ami sokkal kevesebb erőszakkal jár, pl póráz korrekció. Ha a kutyát verni kell, nagyrészt a gazda hibája, mert egyáltalán nem tud mentálisan a kutya fölé kerekedni, és elfogadtatni vele, hogy ki a főnök. Magyarán, ha a kutya nem dől be a trükköknek, amivel el akarják hitetni, hogy a gazda a felsőbbrendű, végső esetben fenyítenek. Ezen kívül hétköznapokban is adódhat ritkán ilyen eset, de ott sem a fizikai fenyítés a lényeg, hanem az azzal elért hatás.
2013. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pozitív megerősítéssel én nem értem el semmit, de veréssel sem.Milyen az olyan oktató, aki a verést javasolja te jó ég.Egy agresszív kutyát ha megversz akkor megfog harapni, mert mégjobban behergeled vele.Szóval ez nem jó taktika.Én Cesar Millan korrekciós módszerét használom, nálunk bevált így tudom fegyelmezni én ezt ajánlom mindenkinek.
2013. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!