Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy 13 eves lany...

Szerintetek egy 13 eves lany el tud banni egy leonberger-el?

Figyelt kérdés
Ugy ertve hogy attol hogy gyerek vagyok es mert elegge nagy.Meg azert is mert nem vagyok egy profeszionalis nem ez lenne az elso kutyam.Es irta az interneten hogy eros akaratu es volt olyan is hogy nagyon okos meg halgat a fegyelem szavakra es mar nem is tudom mit higyek szerintetek?
2013. dec. 10. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az a kutya jólnevelt, akkor természetesen tudsz vele bánni te is. Már elég idős vagy hozzá, hogy kutyaiskolába járj vele és neveld őt. Kiskutya választásnál a domináns egyedeket azért érdemes kerülni. Egy megadóbb természetű egyeddel még utcai konfliktusaid se lesznek a többi kutyával, de azért én nem engedném a 13 éves lányomat hogy egyedül sétáltassa a kutyákat. Nem a mérete miatt, hanem mert történhetnek olyan események aminek a kezeléséhez nem árt a felnőtt jelenléte. A fizikai ereje úgyis akkora egy ilyen kutyának, hogy ha izomból kell visszafogni, akkor ahhoz egy megtermett férfiember is kevés. Szerencsére a leó jó természetű és ha jólnevelt, jó idegrendszerű kutyusod van, akkor nem lesz vele gond.
2013. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%

Én mindig is úgy gondoltam, hogy nem a kortól függ, hogy valakinek lehet-e kutyája, vagy sem. Szerintem minden az elszántságon, elkötelezettségen, érettségen és felkészültségen múlik. Egy 13 éves gyerekben is meglehetnek ezek a tulajdonságok, sőt.

A leók tényleg nagy mackók, de közben elég jól kezelhetőek, nem véletlenül olyan népszerű családi kutyák (és egyre elterjedtebb terápiás kutyák). Volt olyan időszakom, amikor én is leonbergit szerettem volna, és pontosan tudom, hogy miért. Utólag már tisztában vagyok vele, hogy nem illenénk egymáshoz, de ennek a fajtának a gyerekszeretetét, megbízhatóságát továbbra is csodálom.

Ha a szüleid melletted állnak, és szükség esetén segíteni fognak a nevelésben (ez természetesen nagyon fontos), a sétáltatásban, tanításban, gondozásban, és mindenben, ami a kutyával kapcsolatos, akkor megpróbálkozhattok egy leonbergi tartásával, nem lesz gond. Persze alaposan át kell gondolni, és meg kell beszélni mindent.

2013. dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat persze en nem setaltattnam egyedul es a szuleim is segiteni fognak meg majd megyunk kutya suliba is.
2013. dec. 10. 20:56
 4/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Keresetek fel egy szakembert, és kérd ki a véleményét. Hozzánk sokan jönnek ilyen tanácsadásra. Egy rövid tesztelés és egy alapos beszélgetés után egy jó kiképző megmondja neked, hogy ajánlott-e az adott fajta vagy nem. Nem a korodtól, és nem is a kutya méretétől függ ez a dolog.
2013. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok koszonom.
2013. dec. 11. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!