Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem képmutató az, mikor...

Nem képmutató az, mikor valaki nagy kutyásnak momdja magát, de többtitíz, akár száz ezer forintért vesz kutyát, mikor a menhelyek dugig?

Figyelt kérdés
Nem verseny, kiállításra kell neki kutya hanem csak úgy. És ha említed a menhelyi kutyát, kiakad, hogy azt csinál a pénzével amit akar, és neki nem kell lelki roncsolt kutya!

2013. dec. 11. 12:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a mellveregetést én sem bírom. Ismerek olyan menhelyen dolgozó önkéntest akitől hányni tudnék, mert az egészet csak azért csinálja, hogy elmondhassa ő mekkora egy király arc, mert mennyi kutyát mentett már.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nem képmutatás amennyiben TENYÉSZTŐTŐL vásárol. Ugyanis ezzel a kiválasztott fajta jobbá tételét támogatja, továbbá többségében körültekintőbben is választ az ember kutyát, tenyésztőt stb ha súlyos százezerkről van szó. Biztosan vannak olyan sznobok is akik csak azért vesznek jó drágán kutyát, hogy vagánykodjanak vele és csak a kertben rohad szerencsétlen egy életen át de azért ez a kevesebb. Másrészt mitől lenne jobb a menhelyes kutyáknak ilyen embereknél?

Én személy szerint több okból vettem tenyésztőtől kutyát. 1 mert eddig csak menhelyes illetve utcáról befogadott kutyáim voltak, és kíváncsi voltam milyen 2 mert a kiszemelt fajtánál kulcsfontosságú volt számomra a betonbiztos idegrendszer

2013. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
16%

Félre ne értsetek,nincs azzal bajom,ha valaki százezreket költ kutyára.Mindenki maga keresi a pénzét,arra pazarolja,amire akarja.

De azért nem kell a tenyésztőket se szentté avatni,akik ugye méregdrágán csak frankó és egészséges kutyát adnak el,amelyik biztosan jó idegrendszerű.Ez hazugság.Nem egy híres tenyésztőtől vett kutyát ismertem,amelyikkel gond volt.Volt olyan ismerősöm,aki 2 évig spórolt a kiválasztott kutyára,mert neki azt mondták,a pénzéért jó kutyát kap.Ehhez képest allergiás és még munkára is alkalmatlan,mert ideggyenge.A szerződésben nem volt benne,hogy sportolni akarnak vele.A tulaj akkor még nem gondolt rá,csak később tetszett meg egy olyan sport,amiben az adott fajta verhetetlen.Hát ez a kutya nem is alkalmas rá.Vevőnk úgy gondolta,ha egy mestertenyészetből vesz 160-ért egy kutyát,talán alkalmasnak kéne lennie arra a célra,amire kitenyésztették.Mestertenyésztőnk konkrétan körberöhögte azzal,hogy nincs benne a szerződésben a sport,így járt.

Vagy a francia bulldog jó tenyészetből jóval 100-on felüli vételárral,akivel sok probléma nincs,csak idegbeteg módon megy neki mindennek,ami mozog és még allergiás is.Több kiképzőnél jártak vele,mind azt állapította meg,hogy a kutya ideggyenge.Tenyésztő közölte,biztosan a tulajok rontották el,az a baj vele.Nála 8 hetesen(!!!)nem támadott meg senkit.Vagy a 180 ezres cane corso szintén elit tenyészetből,aki nem volt 2 éves,mikor lealtatták,miután végigmarta a családot plusz még pár embert és szétszedett néhány kutyát.Ez csak egy pár azok közül,akit személyesen ismertem.Ezek a tulajdonosok a büdös életben nem vesznek többet tenyésztőtől és igazuk is van.

2013. dec. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%

"mert családi kedvencnél se mindegy, hogy mennyire tanítható könnyen, mennyire lesz domináns (és ezt egy rendes tenyésztő kapásból megmondja a kölykökről), mennyire sportos maga a kutya, mert mondjuk a család imád kirándulni, akkor nyilván a kutyának nem egy lusta fajtának kell lennie. És ez egy menhelyi kutyával baromi lutri. "


Én ezzel vitatkoznék. A menhelyen pont, hogy bombabiztosan ki lehet adott típusú felnőtt kutyákat választani, főleg, ha csak olyan kritériumoknak kell megfelelniük, mint pl. dominancia, sportosság, tanulékonyság.


A kérdésre válaszolva: ilyen emberek azok között is vannak, akik menhelyről vinnének kutyát, aztán kiakadnak már a telefonos beszélgetés alatt, hogy az adott rövidszőrűt nem kapják meg kinti tartásra, vagy a nagytestűt telepőrzésre. Ilyenkor azzal jönnek, hogy de hát ők segíteni akarnak és hogy hogy lehet, hogy még a menhelynek áll feljebb és hogy b.sszák meg, majd hoz ki máshonnan...

2013. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem képmutató.


Nálam nagyon sok kutya és macska megfordul ideiglenesbe, mégis egy kutyám és egy macskám van. Semmilyen más fajta kutyát nem tudok elképzelni állandóra. Én is tenyésztőtől vettem és sok pénzt költök rá. A cica menhelyi egyébként, de volt előtte már két menhelyi kutyám is. Ha most szeretnék még egy kutyát, ugyanolyan fajtát vennék, valószínűleg ugyanattól a tenyésztőtől. Ettől függetlenül ugyanúgy önkénteskedem egy menhelyen, előtte egy másikon voltam, igyekszem támogatni is őket. Ha ezt nem tehetem meg, akkor kétkezi munkával segítek nekik. De nem fogok örökbe fogadni azért egy kutyát, mert kidobta valaki, és még okos is, meg szép is. Lehet, hogy bennem van a hiba, ez nekem kevés. Ha lenne egy olyan kutya, akibe beleszeretnék, akkor örökbe fogadnám minden további nélkül, de ez más téma.

2013. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

Aki tenyésztőtől vesz kutyát, ugyanúgy nemes célt támogat, mint aki menhelyről hoz el egyet.

A tenyésztőtől vásároló azért, mert az egyes kutyafajták az emberiség kulturális örökségét képezik, ezt az örökséget pedig a tenyésztők ápolják.

A menhelyről befogadó pedig azért, mert a választásával közvetlen segítséget nyújt.


Mindkét oldalnak vannak olyan tagjai, akik a választásukkal kérkednek valamilyen módon, és kb mindkét oldalon ugyanannyi ilyen van.


Nekem az a tapasztalatom, hogy akinek menhelyi kutyája van, és valóban belemerül a kutyázásba, az egyszer akar majd tenyésztőtől kutyát. Aki pedig törzskönyves kutyával melegedik bele a kutyázásba, nagyon sokszor azon kapja magát, hogy örökbe is szeretni fogadni, vagy még jobb, ideiglenes befogadó is szeretne lenni.

S valóban, sok tenyésztő támogat menhelyeket, fajtamentőket.


A tenyésztő és a menhely is jó és felelős döntés, akkor miért van az, hogy gyakran érik támadások a tenyésztőtől vásárlókat a menhely-pártiaktól? Én legalábbis fordított helyzettel még nem találkoztam.


De Kérdező, van itt egy még sokkal jobb kérdés, amelyre felhívnám a figyelmedet:

Miért vesz valaki 30 ezerért vagy akár kevesebbért szaporított, törzskönyv nélküli kiskutyákat, ezzel támogatva a szaporítást (aki pedig a szaporítást támogatja, közvetve sok kutya utcára, menhelyre kerülését támogatja), mikor a menhelyek dugig vannak?

Nah, ezt tessék feltenni.

2013. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
Ezt sose értettem, hogy miért kell azzal nagyra lenni, hogy valaki menhelyről fogad örökbe. Ha beleszerettem volna egy menhelyi kutyába (hónapokig nézegettem a honlapokat), akkor hoztunk volna egyet. Aztán teljesen véletlenül találtunk egy olyan fajtát, amibe beleszerettünk, és annak is olyan egyedét, akit nem tudtam volna otthagyni. Nekem abból van elegem, hogy a fele ismerősi köröm ki van akadva, hogy miért vettünk 150 ezerért kutyát, mert ő nem ad ki kutyára pénzt. Illetve, hogy minek kell neki ilyen-olyan táp (főzni még nem tudok rá), miért kap annyi játékot, rágcsálnivalót, valakinek az böki a csőrét, hogy jutifalattal mászkálok. Hidd el, mindegyik oldalnak megvan a maga is előítélete. Viszont én azokat, akik menhelyi kutyájuk van és böki a csőrüket, hogy nekem nem valamiért hangosabbnak hallom. Hallottam már olyat is, hogy valaki a kutya előélete miatt nem visz menhelyről, de ebben semmi rosszindulat sincs, ez az ő véleménye/vélhetően alaptalan hite. Ja és van a családban menhelyi kutya(csak épp az enyém nem az). Na puff.
2013. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16%

A tenyésztők lepontoztak,ahogy megjósoltam :)

Én még olyat nem nagyon hallottam,hogy bárki azzal játszotta volna az agyát,hogy menhelyről hozott kutyát.Olyat viszont nem keveset,aki azzal,hogy neki X tenyésztőtől ennyiért van kutyája.

Pedig kutyázom vagy 20 éve.

Amíg nem lesz olyan középút,hogy emberi áron lehet tenyésztőtől is kiskutyát venni(ez nem azt jelenti,hogy a kiállításit adja 150-ért,a hobby célút meg 100-ért),aki esetleg kiállításra nem alkalmas,addig mindig lesz piaca a szaporítóknak.Meg pár tenyésztők által méregdrága kutyával becsapott vevők is elég ellenreklámot csinálnak nekik.Jogosan,teszem hozzá.

2013. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19%

Ja és a mentett(nem menhelyi)kutyáim mellé SOHA nem akartam tenyésztőtől kutyát.

Mi a fenének,hogy itt ugasson a kertben Parasztországban?Arra tökéletes a mentett kutya is.

2013. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Jah, mert max. 4 éves élettartamú okostelefonért senki nem sajnál 150 ezret (minimum!), de bezzeg, kutyára, aki 15 évig társad lesz, arra igen! xD


Nekem ne mondja senki, hogy nincs pénze tenyésztőtől kutyát venni, mikor minden második szembejövőnél a legújabb xyz okoskütyü van.

2013. dec. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Uccsó: valszeg ez amiatt van, hogy ki mit akar meghallani:)

A kutyás társasásgunkban (kettőbe is szoktam járni) szinte mindenkinek menhelyes kutyája van, nagyjából az enyém az egyetlen fajtiszta is. Tőlük nem kaptam még kritikát, de másoktól már igen, általában idegenektől.

2013. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!