Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kezdő...

Szerintetek melyik kezdő kutyásnak való fajta és melyik igényel több tapasztalatot az alábbiak közöl?

Figyelt kérdés
Weimari Vizsla,Bullterrier,Német Dog,Német Boxer,Afrikai Oroszlánkutya,Tosa Inu,Amerikai Bulldog,Fila Brasileiro,Boerboel,Német Juhász Kutya,Malinois,Óriás Schnauzer,Rottweiler,Orosz Agár.
2013. szept. 3. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A vizsla talán ami kezdő kutyásnak is jó lehet, a többi mind tapasztalatot igényel.
2013. szept. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én inkább a boxert mondanám mint a vizslát. A vizslának nagyon nagy a mozgásigénye.

De amúgy ha iskolába vinnéd és így foglalkozol vele már előre, akkor az ambullon, a bullterieren a ridgeback-en a filán a boerboelen és a rotin kívül nyugodtan.

2013. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Illetve jól kell választani az alomból is, érdemes a tenyésztő segítségét kérni ebben. Nemcsak fajta függvénye ez a dolog, vizslák között is ki lehet fogni makacs kutyát, az egyed is sokat számít:)
2013. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sippara ***** válasza:
83%
Ridgebacket, tosát, ambullt, filát, boerboelt, malit és rotit nem szívesen adnék kezdő kézbe (ez persze nem azt jelenti, hogy nincs az az "elsőkutyás" aki képes lenne megfelelően kézben tartani ezeket a fajtákat, de valljuk be, a számuk elenyészően kevés).
2013. szept. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőként azért elég kemény listát állítottál össze :D Én a helyedben a Tosa-t és Fila-t nagyon gyorsan kihúznám a listámról. A többiekkel még el is bírhatsz ha találsz egy jó kutyasulit (mielőtt még a kutyát megveszed találd meg és ne akkor kelljen keresgélni, kísérletezni mikor már van valami probléma), utána nézel az általános kutyanevelésnek és a fajták speciális igényeinek, jó sok időd van a lemozgatásukra valamint ha alapból van némi tehetséged a neveléshez :)
2013. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Weimari vizslát szerintem ne válasz. Nehezebben kezelhető és makacsabb is. Rövidszőrű magyar vagy németvizslát inkább. A német dog sem egy bonyolult kutya, nem munkamániás. Viszont ha jársz kutyaiskolába, és elég határozott vagy szerintem válassz szíved szerint.
2013. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A dog vagy a boxer.A boxer igaz pörgős általában,de ki lehet fogni nyugisabbat.A dogok meg óriás bébik,gyakorlatilag ha meg tudod fizetni a tartását,ivartalanítását és esetleges betegségei kezelését,akkor én azt ajánlanám.


A többit egyelőre felejtsd el,főleg a tosát,ridgebacket és rotit,de még a malinois-t is.


Még a snaci esélyes lehet,jó helyről és szigorú kutyaiskola mellett.

2013. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

javítok ambullt, bullteriert és ridgbacket csak fanatikusoknak ajánlom mert elmebetegek :D


Mondjuk én mikor meglátják az ambulljaimat nem bírom győzködni az embereket hogy csak ilyet ne vegyenek.. dehát valakit nem sikerül meggyőzni ^^

2013. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az orosz agárral senki nem foglalkozott, az is jó kezdőnek. Teljesen nyugodt kutyák, gyerek mellé is való. (Ugyan át kell mozgatni őket, szeretnek futni.) Nem az a gond vele, hogy makacs, vagy annyira kemény, inkább kicsit butácska, lassabban tanul.
2013. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert senki sem találkozott még orosz agárral. Én is csak kiállításokon láttam, pedig szivesen megnézném munka közben is.
2013. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!