Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne ragaszkodj...

Mit tegyek, hogy ne ragaszkodjak ennyire a kutyámhoz és a macskámhoz?

Figyelt kérdés

kutya házőrzésre, macska egérvadászatra került hozzám 3 éve. kb egy hét alatt beléjük szerettem, és "gyermekek" lettek a számomra. borzasztóan szeretem őket, ha valami bajuk van, akkor nekem is, nem tudok aludni, enni...

ha elmegyek itthonról, sietek hazafelé hozzájuk, nem tudok önfeledten szórakozni, mert azon kattog az agyam, hogy minden rendben van e velük.

kutyám már kétszer volt életveszélyben, nagyon sok pénzbe került, hogy életbe lehessen. félek, hogy egyszer eljön az a pillanat, amikor már vagy nem lehet majd segíteni rajta, vagy épp nem lesz rá elegendő pénzem (nem két-három ezer forintról van szó).


mit tegyek, hogy ne ragaszkodjak ennyire hozzájuk? nem is tudom mi lesz, ha valaha elveszítem őket, nem bírnám feldolgozni.


2013. dec. 11. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

De fel bírnád dolgozni..


Mint ahogy szüleink és ismerőseink halálát is fel tudjuk. Egy ember életében több kutya van és mind túl tesszük magunkat rajta ha elpusztul kedvencünk. Ez az élet rendje, a kutyák 6-16évet élnek ezzel jobb tisztába lenni.

2013. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
még senkimet sem veszítettem el. nem találkoztam még a halállal, a gyásszal. épp ezért félek.
2013. dec. 11. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez ellen nem tudsz tenni semmit. Én is ragaszkodom nagyon hozzájuk és az egyik (amelyik testőrnek lett véve) szintén volt már súlyos beteg és nagyon aggódtam érte. Nehéz összeegyeztetni, hogy a család tagja lett és azt, hogy közben baja eshet a "munkája" közben. De muszáj :)
2013. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj tőle, nem tudsz ellene tenni semmit, de az sem megoldás, hogy évekig ezen görcsölsz. A ragaszkodás meg úgyis alábbhagy, ha lesz családod. Szeretni lehet sőt kell is az állatokat, de a majomszeretet soha senkinek nem tett jót, inkább árt, mint használ igaz ez gyerekre, állatra egyaránt.
2013. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Valóban nem tudsz tenni ellene semmit. Ezt minden állatszerető ember átéli aki állatot tart, főleg azok akikkel együtt él a kutya vagy a macska mint családtag.

Rettenetesen fáj úgy mint egy szerelem, de lassan begyógyul a szíved sebe és ha lesz következő kutyád vagy macskád, akkor arra fogod újból ontani a szeretetedet.

2013. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne ezen gondolkozz, szeresd őket önfeledten...ne a halálukon, betegségükön agyalj, mert úgy nem élvezed ki azt a pár évet amit nekik szánt az ég...ugyanis pár évnek fog tűnni.


amiről beszámolsz, az szorongás...a baj az, hogy ha te ilyen vagy, az állataid megérzik és szorongani fognak ők is...csak míg te tudod, hogy te mitől, addig ők nem tudják.


Átérzem, nálunk is voltak ilyen helyzetek, sőt az egyik cicám meg is halt, de túl lehet élni. Fáj, nagyonis, de ő se szeretné, ha egész életemben gyászolnám...eltelt egy kis idő, örökbefogadtunk egy másik cicót, aki nem pótolja őt, de vidámabbá teszi a házat:)


Most van egy öreg kutyusunk, 14 éves, babakora óta velünk van...nála közeledik az idő, ez látszik sajnos...és hoztam mellé egy fiatalabb (7 év körüli) kiskutyát, akinek minden baja volt már az életben, borzalmas körülményekk özül jött, 5 hóna alatt 3x műtötték már. Állandó félelemben élhetnék, sőt éltem is sokat, de rájöttem, hogy inkább minden napért hálásnak kell lenni:) ennyi:)

2013. dec. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!