Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya futás után iszik...

Ha a kutya futás után iszik leforrázhatja a tüdejét?

Figyelt kérdés

2013. dec. 12. 09:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
45%
Amennyiben forrásban lévő vizet iszik és tüdőre megy, akkor igen.
2013. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy futás után nem szabad rögtön hidegvizet inni.
2013. dec. 12. 10:19
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Már miért ne szabadna? Gondolkodj már.. hogyan forrázná le magát hideg vízzel?
2013. dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké tévedtem. De nem kell egyből leharapni a fejem. Hiszen a tévedés emberi dolog. Talán azért hittem ezt, mert kiskoromban a nagymamám mindíg mondogatta, hogy ne igyak hideg vizet amikor ki voltam izzadva mert leforrázom a tüdőm.
2013. dec. 12. 11:49
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha nyári nagy melegben sokat fut, felhevíti a testét, aztán arra hirtelen sok hideg vizet iszik, akkor igen, abból lehetnek gondok. Ezért nem is szabad nagy melegben túlságosan mozgatni őket, illetve alapvetően nem szabad nekik hideg vizet adni. Nyáron is inkább langyosabbat és télen is. Egyébként sem egészséges, ha nagy mozgatás után teleissza magát. Inkább keveset adj neki többször.
2013. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm :)
2013. dec. 12. 12:07
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

5-ös vagyok.


Egyébként ha pl. a kádban ülsz forró vízben, olyankor sem szabad hideg italt inni, mert tüdőgyuszi lehet belőle.

2013. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kifárad a kutya, erősen liheg, kapkodva veszi a levegőt. Ilyenkor víziváskor könnyen mellé nyelhet. Teljesen mindegy, hideg, vagy meleg vizet adunk neki. Meg kell várni, míg aránylag normálisan veszi a levegőt. Akkor lehet itatni.
2013. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem. Oda fogok figyelni erre.

Még egy kérdés:

Ha a kutyát megmérgezik tényleg tejet kell neki adni?

Csak azért kérdezem, mert az unokatesóm nj-ét megmérgezték és amíg nem ért ki a doki, addig tejjel itatták. De sajnos elpusztult :(

A szomszéd bácsika mérgezte meg(csigaméregel) mert állandóan ugatott.

Mondjuk az a kutya már 12 éves volt.

2013. dec. 12. 14:07
 10/14 anonim ***** válasza:

Inkább hígított(!) almaecetet! Nagyapám 14 éves kutyáját megmérgezték, állatorvosra nem volt idő. Megmenekült.

Ha neked gyomorpanaszaid, hasmenésed van, az almaecet jót tesz.

2013. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!