Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van, hogy a menhelyek nem...

Van, hogy a menhelyek nem törik magukat azon, hogy gazdát keressenek a kutyáknak, csak a támogatásért üzemeltetnek?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Noéról hallottam ezt a pletykát.

2013. dec. 12. 11:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát mindenesetre érdekelne, hogy ki nyúlja le a pénzt, ha van ilyen, mert amennyire én belelátok, mindenki látástól mikulásig dolgozik és mégis csóró.

A Noéban Kata és Zoli (a tulajdonosok) kint laknak, hétköznapokon minimális segítséggel látják el a 900 állatot. Plusz nem tudom, hogy csináltatott-e már valaki komolyabb vizsgálatokat kutyánál, de egy vagyonba kerülnek, nagyon meglepne, ha ilyen ellátás mellett még maradna is valakinek valami.

A maximum amit el tudok képzelni, hogy vannak olyan őskövület önkéntesek, akik a jobb minőségű adománytápot, vagy kutyafekhelyet vagy ilyesmit hazaviszik a saját (mentett) kutyájuknak.


A Noé nagyon megválogatja, hogy kinek ad kutyát, és így is előfordul, hogy mellé nyúlnak. Elsőre én sem kaptam tőlük kutyát, aztán évekig kijárogattam, ismerkedtem, segítettem és lám, a mostani kutyám már tőlük van.

2013. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a helyi menhely az önkormányzattól kapott támogatásból tartja fenn magát (gyepmester helyett ők kötelesek befogni a kóbor kutyákat). Az ő esetükben láttam, hogy a honlapjukon szinte semmi nincs fenn a kutyákról, aki onnan kutyát akar, az csak úgy tud választani közülük, hogy kimegy. Egyébként nagyon segítőkészek, ismernek minden kutyát, de kicsit jobban is törhetnék magukat (legalább az önkéntesek), hogy lefotózzanak minden kutyát, meg egy minimális adatlapot létrehozzanak a számukra. Így nem kellene csodálkozni, hogy nem nagyon fogadnak tőlük örökbe.
2013. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy pont a Noé lenne ilyen, de van sajnos ilyen menhely. Sok olyan is van, ahol minden kutyára azt mondják, hogy kedves aranyos.... csak vidd már el.

A mostani kutyánk is ilyen helyről van, az Együtt az állatokért közösségi akárhonnan. Konkrétan egy 3nm vacak helyen volt a kutyánk, 2-3 ivaros kannal összezárva. Kaptak egy marék vacak kajának nevezett valamit és tessék, lehet verekedni. Amikor pedig albi miatt utólag mégsem engedték, hogy hozzuk a kutyánkat magunkkal, kellett ideiglenesen hely. Gondoltuk írunk ennek a közösségnek, ha már egyszer onnan van a jószág. Ők szidtak minket össze-vissza, hogy milyen rohadt alakok vagyunk mi. Egy okosságra szó szerint emlékszek: " egy schnauzer ebbe bele is halhat". Konkrétan abba, hogy 2-3 hónapig nem lenne velünk...


Szóval én inkább ilyen menhelyekről tudok. Mindenütt vannak rosszakarók, de én reménykedek benne, hogy több a jóakaró. :)

2013. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
47%
Nemtudom. Illatosi utat ismerem, nekik van honlapjuk, frissítve, facebook oldaluk, blogot írnak, örökbefogadó napot rendeznek, stb. Hogy hogyan osztják be a pénzt, arról szerintem senki nem tudna nyilatkozni, de hogy igyekeznek gazdit találni a kutyáknak, azt nemigen lehet kétségbe vonni.
2013. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a támogatás érdekli is őket,én csak úgy tudom elképzelni,hogy jobban szeretnék a kutyákat maguk rendbe rakni,mint kiadni a bizonytalanba.Több pénzzel,100%ra mehetnének a gazdijelölteknél.Ezért fontosabb,mint mindenáron szabadulni 1-1 kutyától...akit esetenként hónapokig kezeltettek,rehabilitáltak.
2013. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
13:08-as! Miskolcon rohadtul nem ivartalanítanak, és nem is feltétel örökbefogadásnál. Nincs benne a szerződésben, hogy kéne. Haragszom is rájuk - nem csak ezért. És adnak kutyát boldog-boldogtalannak, csak fizesse ki azt a pár ezer forintot. SOHA nem ellenőrzik utólag, hogy hová került a kutya vagy hogy mi történt vele.
2013. dec. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Az illatos út nem menhely, hanem gyepmesteri telep. Ahol sokat javult a helyzet amúgy, csak nem szabad elfelejteni, hogy ők nem állatvédők, hanem egy állami feladatot látnak el. Ott nem mérlegelik, hogy ki lenne jó gazdi, nem részesítik előnyben a fajtamentőket, nem ivartalaníítanak, nem ellenőrzik a kutya sorsát, és állami pénzből tartják fent.

Ne keverjük ide.

2013. dec. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Little Red!Akkor bocsi, én a a face-s oldalukon olvastam egy hozzászólásukban ezeket.

Mondjuk nem tudom mennyire van idejük utána ellenőrizgetni, hogy kihez kerültek a kutyusok, cicák, viszont tényleg jó ötlet lenne.

Egyébként sokkal szigorúbb törvények kellenének ide, mert nagyon felelőtlenek az emberek az állattartás tekintetében.S a büntetések sem visszariasztóak, már ha meg van tettes.

2013. dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahonnan én hoztam a kutyámat (amit írtam az Együtt az állatokért), ott sem kötelező az ivartalanítás, ott is csak rátukmálják az emberre a jószágot ÉS nem ellenőriznek semmit.

Simán lehettem volna egy állatkínzó vagy szaporító is... -.-

2013. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
80%
A Noé-t sokan bírálják különféle dolgok miatt. DE maximálisan, erőn túl dolgoznak az állatokért. Többek közt ők azok, akik a félig rohadó testű, sokszorosan törött csontú kutyákat is összekaparják és csodák csodájára felgyógyítják-rehabolják!
2013. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!