Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Konkrét barf étrend összeállít...

Konkrét barf étrend összeállításban szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Szeretnék barfozni a kutyámmal. Sokat olvastam már róla, ismerem a facebookos oldalt is, amit sokan hirdetnek. Már most is fele-fele arányban kap húst és zöldséget, valamint tápot. De szeretném, ha valaki, aki jobban otthon van a témában segítene összeállítani egy konkrét heti étrendet neki. Tehát, hogy hétfőn x husi, kedden y stb.


Ha valaki tényleg tudna segíteni, leírok mindent priviben.


Köszönöm


2013. dec. 12. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor úgy látszik a BARF receptek doksit mégsem nézted át fb-on :)

Egyébként olyan nincs, h konkrét BARF recept, mert ami az egyik kutyánál bevált, a másiknál nem biztos, h jó lesz.

Nekem hiába írná bárki, h adjak almát a kutyámnak, mert adhatok, sok lesz a sava tőle és hányni kezd.


[link]


Az enyém egészen konkrét, kipróbálhatod ugyanezt a kutyádnál (bár én már váltottam), de mondom, egyáltalán nem biztos, h ami nekünk jó volt, az neked is az lesz.

Az arányokat gondolom ismered, azt is, h a testsúlyának 2-3%-át kell kapnia (itt megint megdőlt a dolog, h pontosan mennyi, mivel ezt neked kell kitapasztalnod).

2013. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nyers etetéssel épp az a jó, hogy nem kell tökölni receptekkel. Hús csontos hús, zöldség, és kész. Az arány ami változhat, nálunk pl több a színhús aránya a csontoshoz képest.


Amúgy, láttam ilyet neten, hogy "kutyaszakácskönyv" ---"mert imádjuk a kutyákat" címmel, melyben mindenféle almás-mézes-málnás puffancsok voltak, meg anyámkínja. :D Még jó, hogy a magamnak való főzéssel is küszködök, amúgy biztos rácuppantam volna. :

2013. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk eddig minden héten más volt a menü, attól függően, hogy éppen mit kaptunk olcsón, vagy hogy egyáltalán mit kaptunk, és még mindig találok új alapanyagokat, pedig szeptember óta nyersezünk. Az első két hét rohadt nehéz volt, amíg belerázódtam a vásárlásba, azon túl kell esni sajnos :) A konkrét menüvel viszont nem érdemes szarakodni, én legalábbis megveszem a heti adag kaját, szétdobálom zacskókba a megfelelő mennyiségeket, és ennyi, nem szoktak panaszkodni. Most a héten pl. nyúlcomb, csirkenyak, pulykaszív a menü (ma egy kis májjal), jövő héten elpusztítjuk a lazacot valószínűleg szintén nyúlcomb-csirkenyak mellé, utána következő hétre szeretnék szerezni marhavesét, mert múltkor nagyon bejött nekik, karácsony este extra túrót is kapnak a kajába, mert imádják, aztán ha túlléptünk a lazacon, lesz megint egy halfejes este... Mindig végiggondolom, hogy mit kaptak régen, és igyekszem azt vadászni a piacon. Eddig bejött :)
2013. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!