Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segít valaki étrend összeállít...

Segít valaki étrend összeállításban? Nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés

Járok heti 3szor úszni, 3szor tornázok, és 1szer futok.

Úszás 1óra alkalmanként, tornázni 60-90percet szoktam, futni pedig 50-60percet. :)

Hozzá szeretnék jó étrendet, mert fogyni szeretnék valamennyit, de igazából szép alakra törekszem, régebben is sportoltam, erős a csontozatom, 173cm vagyok és 78 kg, ami igen sok, de viszont nem igazán látszik meg rajtam. A védőnő lesett, mikor mondtam neki, hogy mennyi vagyok, mert szerinte minimum egy tízessel kevesebbnek nézek ki (ami nem olyan vészes a magasságomhoz).

Igaziból erős combjaim és fenekem van, 13éves vagyok (lassan 14)

Nem szeretnék csontkollekció lenni, mint ami most divat, mert az nem én lennék, egyedül arányos test minden vágyam. Tudom, hogy ez fog még változni, de zavar, hogy cikiznek a többiek (nem a külsőm miatt, hanem ők súlyról ítélnek, mert elég éretlenek. :S)

Ha tud valaki segíteni, megköszönném!


2010. aug. 10. 13:16
 1/10 anonim válasza:
Nagyon jól teszed hogy sportolsz (Bár azt sem szabad túlzásba vinni). A lényeg, hogy minden fontos tápanyagot megkapjon a szervezeted! Ne vond meg magadtól sem a szénhidrátot, cukrot, sem a fehérjét. Figyelj a mennyiségre (ne edd magad degeszre, főleg sport után) és az időre, akkor minden rendben lesz :) hajrá
2010. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Reggelikre: teljes kiőrlésű gabonából készült péksütemény, 1-2 szelet, vagy 1-2 kockasajt, 5 dkg nem füstölt sertés, v. pulykasonka, 1-2 kanál túró, 1-2 főtt tojás, stb.


Ebédre: valamilyen leves, második fogásként is valamiféle szaftos ételt válassz, mert azt könnyebben feldolgozza a szervezet és kevésbé rakódik le.


Vacsorára: mindig 8-10 dkg párolt, sült hús legyen (teflonban, zsíradék nélkül elkészítve)rengeteg zöldségkörettel, vagy sok friss salátával. A friss salátához ne boltban kapható öntetet vagy majonézt vásárolj (azok rendkívül kalóriadúsak és rengeteg sót tartalmaznak), hanem öntsd le a ropogós zöldségeket egy-két evőkanál balzsamecettel, ha azt nem szereted, akkor citromlével, vagy egy pohár fokhagymával ízesített kefírrel, tejföllel, stb.


Gyümölcsöt tízóraira, vagy uzsonnára egyél, vacsora után semmiképpen, mert éjjel csak rothad a gyomorban és felfúvódást okoz.

2010. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem viszem túlzásba, próbáltam kevesebbel is, de ennyit minimum kíván a szervezetem, ha nem csinálom hiányzik :) ezért próbáltam kisebb mennyiségben behozni az életembe :)

Mikor versenyszerűen úsztam, akkor heti 6X úsztam 2órát..

Egy óra alatt lemegy a másfél kilométer :D

Futásban tartok szünetet, mert szárazon nem annyira megy a sport, mint a vízben.

Köszönöm hogy írtál! :)

2010. aug. 10. 13:50
 4/10 A kérdező kommentje:
Második: Neked is nagyon szépen köszönöm! Örülök hogy ennyire segítitek az életemet ezzel :)
2010. aug. 10. 13:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt nem értem hogy 13 évesen hogy tudtál igy elhizni? Te jó atya úr isten!!!!
2010. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsónak: lehetséges, hogy te dagadtabbnak tűnsz mint a kérdező, aki írta, hogy versenyszerűen úszott, és most is rengeteget sportol, hiszen az izom bizony nehéz...pl ann olyan testépítők akik 170 centisek és 120 kilók, 0,1%os testzsírral...ők is elhízottak? :D
2010. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nme de nem hiszem hogy ő úgy néz ki-.-"

Húúúúhaaa én meg 9 éve versenyzek rgben 3 évesen keztem és most 14 vagyok...

Sőt egy rakás futó versenyen is voltam... Mellte meg egy éve úszok újból... az összesen 3 év úszás xd

2010. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi bajotok nem lesz az este evett gyümölcstől. Nem rohad, és ha felfúj, nappal is felfúj, nemcsak este.

Egyébként majdnem minden jó a kapott étrendben, kivéve az ebéd.

A leves nem lehet lisztes, főleg nem fehér lisztes.

A szaftos dolgokat meg kerüld, mert sok bennük az olaj. Pörkölt, a zöldségpörkölt is mind hagymás-olajos alapra készül. Nem tudom, a válaszoló itt mire gondolhatott. Sokkal jobb a csirke meg a hal, rizzsel kevert párolt zöldségekkel. Vagy rizzsel és salátával.

Kerülendő minden, amiben fehér liszt vagy finomított cukor van, a gyorskaja és az üdítő (a 100%-os is, kivéve a frissen facsart). A fehér kenyeret és a tésztát teljes kiőrlésűvel tudod helyettesíteni.

Óvatosan csináld, mert fejlődésben vagy, egy rossz koplalás végleges meddőséget okozhat a te korodban.

2010. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 10. 15:53
 10/10 A kérdező kommentje:

Koplalni semmiképp nem szeretnék!

Amúgy meg aki nem tudott segíteni ( pl aki belém kötött) az elmehet oda ;) Össz-vissz egy évet hagytam ki az úszásból, azt is sérülés miatt...

2010. aug. 10. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!