Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miéret büdös a 12 hetes...

Miéret büdös a 12 hetes yorkim füle?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Be van gyulladva! Kozmetikus kitisztítja, vagy állatorvos. vegyél neki fültisztito folyadékot.
2009. nov. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy fülgyulladás, vagy fülatka, nem a kozmetikusra bízd, hanem vidd el állatorvoshoz, ő megfelelően le tudja kezelni, rendesen megvizsgálja és talán ha fülatka, akkor lehet, hogy fel kell írni gyógysampont vagy gyógyszert. A kozmetikus ki tudja tisztítani az egészséges fület, de egy begyulladt fület inkább állatorvosra bíznám. Vidd el orvoshoz.
2009. nov. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kölyköknél gyakran előfordul... az állatorvos ad rá fülcseppet, ami sokkal többet használ, mint a sima fültisztító folyadék... amúgy az is jó, ha zsepivel naponta kitörlöd a fülét, de attól még kell bele a gyógyszer
2009. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor elhoztam a 10 hetes yorkimat, én is észrevettem, hogy szaga van a fülének, és utána el is kezdte vakarni!

Az állatorvos egyértelműen meg tudta állapítani, hogy fülatkája van! Még a tenyésztőnél kapta!

Kitépett egy fülszőr csomót, és mikroszkóppal megnézte, én is láttam az atkát!

Emberre nem terjed.

kezelés 4 hét.

reggel este csepegtetni kell.

6000 ft volt a gyógyszer.

Ha atkás a füle, akkor biztos társul mellé a gyulladás is, sötétbarna fülzsír, és büdi.

2009. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyulladás vagy atka! SOS állatorvos,gyógyszer, fültisztító folyadék!!!Amúgy ha egészséges is, heti legalább 1x fültisztító folyadékkal(virbac a legjobb) pucold ki, rendszeres fülszőr nyírás és szedés!!!!!
2010. jún. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet 1 egyszerű bűz mirigy is akár .)
2010. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerű bűzmirigy??? Már elnézést, de mióta van a kutyák fülében bűzmirigy? Nincs és soha nem is volt. A kutyáknak a végbelükben helyzkedik el a bűzmirigy, az abban termelődő bűzváladék akkor távozik, mikor a kutya ürít (azaz kakil) és így a bűzmirigyből kinyomódik a váladék, így szagosítják (azaz valamiféle "ujjlenyomatot" hagynak) az ürüléket.


A bűzmirigynek semmi köze a kutya füléhez... :D:D:D

2010. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!