Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terelés mudival?

Terelés mudival?

Figyelt kérdés
Mudi kutyámmal szeretnék terelni. A közelben nincs erre lehetőség, ahol tanítják is. Amúgy sem akarom ezt túl komolyan, csak hobbi. Viszont egy ismerősömnek vannak juhai, és mondta, hogyha szeretnék, nyugodtan menjek el legalább mozognak a barik. A kutya tud terelni erre már elég sokszor tanúbizonyságot tett. Én viszont nem igazán tudom, hogy megy ez, hogy kell mozogni, hogy jó felé menjen, meg értse, hogy hogy kell?

2013. dec. 12. 20:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Tudom, kicsit régi a kérdés, de nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá. Olyan NINCS, hogy gyűjtő meg hajtó stílus. Ez egy városi legenda, amit mindenki cáfol, aki komolyan foglalkozik a magyar fajtás tereléssel. Minden juhászkutyafajtánál alap, hogy a gyűjtést jól elsajátítsa. Ezután jöhet a hajtás. Ha nagyon szeretnél egyedül terelni, akkor javaslom, hogy a youtube-on keresgélj. A borderes videók teljesen jók, az alapok minden fajtánál ugyanazok. Ennek ellenére nem javaslom, hogy oktató és ami legfontosabb, kutyához szoktatott birka nélkül tereljetek. A birka pánikba eshet és komolyan megsérülhet, szívrohamot kaphat vagy nekirohan valaminek és nyakát töri
2014. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!