Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Remenytelen szobatisztasag?

Remenytelen szobatisztasag?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete kaptam egy 3honapos palotapincsit, akit hiaba viszek le minden nap 1-2-3 orankent, igy is bepisil. Rohanok le vele amikor csak jelzi h kell neki, sot minden nap probalkozok azzal is h szinte mindig egy idoben viszem le h ugy alljon be, de ma reggel olyan 5:30korul felkeltett es lattam h nagyon kell pisilnie ezert vettem a kabatot meg a cipot es rohantam le vele, de nem csinalt semmit, rohant az ajtora nem tudtam vele mit csinalni, felhoztam es bepisilt, leszidtam es nem tul erosen a fenekere utottem aztan megfogtam es megint levittem h megmutassam neki hova kell, de megint nem tudtam vele lent maradni mert vonszolni kellett es fel akart jonni. Ismet felhoztam par perc kinlodas utan, elmentem reggelizni, o is kapott enni de nem akart enni meg es par perc mulva megint bepisilt csak most tobbet. Ugyanugy leszidtam es kapott a fenekere de nem akar tanulni belole mert eddig is minden nap bepisilt legalabb egyszer. Rengetegszer viszem le es amikor vegre kint pisil nagyon megdicserem. Mit tehetnek meg?
2013. dec. 13. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szidás és verés nem megoldás, lehet azért sőt azért nem mer pisilni sehol mert szidva van érte. Maradj lent vele addig még ott be nem pisil és dícsérd meg finomsággal, sajtal vagy szalonna darabbal és ezt ismételd el addig még meg nem tanulja. A negatívum erőltetése nem segít a kutya csak stresszes lesz és jönnek a problémák.
2013. dec. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első!

Teljesen felesleges ráverned. Nem baj, ha haza akar rohanni, addig ne menj haza vele, amíg nem pisilt. És akkor nagyon meg kell dícsérni.

Több időt kell szánni a lenti sétákra!

2013. dec. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd biztos lesznek aki trükköket is írnak, én inkább az alapvető hozzáállásról írnék pár dolgot.

Türelem, adj időt neki hogy pisiljen, neki nincs órája, nem ismeri az idő fogalmát, csak biológiai órája van, az meg nem úgy ketyeg, ahogy elvárod.


Következetesség, ha nincs időd eleget sétálni, el se kezd a sétát, mert csak összezavarod.

Higgadtság, feszülten semmire nem tudod rávenni semmire, mert egy feszült embert semmibe vesz minden állat.


Szoros napirend, tudom, hogy még kicsi, és a húgyhólyagja is kicsi, és még nem vagy ebben gyakorlott, de hosszú távon mindenképpen ki kell alakítani egy szoros napirendet, hogy tudja mihez tartani magát.

Nem amikor épp időd van, vagy követelőzik, stb.

Vagy kaja előtt vagy utána, vagy ahogy idővel kialakul, de ha megszokik egy sorrendet, akkor (pláne ha felnő, ) akkor tartani is tudja egy kicsit, és a szokásokhoz igazítja a biológiáját.

Sok sikert!

2013. dec. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Nekem is volt kutyám, aki nem akart a téren semmit sem csinálni. Toporgott a kapuban: "menjünk már haza, mert nagyon kell kakilni!"

4-5 órákat sétáltunk, addig mentünk, hogy képtelen legyen visszatartani.

2013. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok türelem,semmi ütögetés,szîdás,ha nem jön össze.A kutya nem ėrti meg,hogy azért kapta,mert kint kellett volna pisilnie.Neki akkor kellett,te pedig későn,vagy sehogy nem vetted észre a jelzését.Idő,míg megérti,hogy kint kell/mindig megdícséred ha kint sikerül/ és újabb idő,míg vissza is tudja tartani.
2013. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!