Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelés, ha...

Szobatisztaságra nevelés, ha napi 8—9 órát egyedül van a kutya? Örökbefogadjam így?

Figyelt kérdés
Mentett kutyus, várhatóan kistestű lesz, 8 hetesen jövő hét végén hozható el, most ideiglenesnél van a mamakutyával együtt. Az ünnepek alatt, vagyis év végéig itthon tudnék vele lenni és kivinném rendszeresen (saját udvar, így más kutyával nem érintkezne, amíg nincs meg minden szükséges oltása). De januártól dolgozni megyek, és sajnos napközben senkire sem tudom rábízni. Mit csináljak, örökbe merjem így fogadni? Ráadásul a kutyapelenkáról több rosszat hallottam, mint jót, így azzal nem is merek próbálkozni. Van már egy 10 éves kutyusom, ő nyilván kibírja napközben (kb. 9 órát vagyok távol), de tudom, hogy ilyen pici kutya nem fogja. Ha jól emlékszem ilyen hosszú időt teljes biztonsággal fél – egy éves koránál előbb nem bír ki a kutyus. Nyilván azt sem szeretném, ha neki rossz lenne, és utána hónapokig szenvedhetünk a szobatisztaságra szoktatással. Mit javasoltok? Bele merjek vágni? Nagyon megtetszett a kiskutyus, régóta szeretnék már egy másikat a sajátom mellé. Szobakennelem van, nem tudom, hogy az segítene-e, mert az alvóhelyére ugyebár nem piszkít a kutya.

2013. dec. 13. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam a 4 hónapos kölyök az éjszakát már kibírja simán.

Eleinte még napközben párszor be fog csurgatni, de szépen lassan elhagyja majd. Én ilyen fiatalon szobakennelbe nem tenném ennyi időre, d ekésőbb, ha az éjszakát már bírja, tehát fizikailag képes tartani, akkor simán.

Célszerű reggel jól kifárasztani, hogy ne is nagyon ébredezzen fel napközben, meg én úgy szoktam a kölyökkel, egy séta reggel, utána reggeli, és azután kb. fél órával még egy indulás előtt.

2013. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám most lesz 5 hónapos, és már elég ügyesen visszatartja. Sajnos ez a pisire nem vonatkozik, de abból is kevesebb van már. Viszont bekakilni nagyon ritkán szokott. Én pont most dolgozom többet a karácsonyi időszak miatt, így 6-14-ig egyedül van. Kaki nincs. Pisi van, 1-2 db. Más módja ennek nincsen, hosszú idő, türelem, de sikerülni fog. Szerintem ha ez az egyetlen kétséged csak, akkor vágj bele nyugodtan. Ha 1 éves kutyát fogadsz örökbe, lemaradsz arról, ahogyan felnő.


De egy dolog nagyon fontos, ezt tartsd be. Soha ne szidd le, még egy "jajj, morzsi, mit tettél" se legyen, mert akkor úgy jársz ahogy én, hogy megeszi a saját kakiját...

2013. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%
Eszedbe ne jusson 8 hetes kutyát úgy örökbe fogadni, hogy napi 9 órát egyedül marad.
2013. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokan vállalnak úgy kölyök kutyát, h 8-9 órát egyedül van, nekik marad a takarítás, ha házban/lakásban tartják.


Én nem vállaltam volna így, nekem le volt beszélve, h 5-6 hónapos koráig hozhatom magammal dolgozni, így is lett. 5-7 hónapos kora között sógorom járt át hozzá délben egy eü sétára, 7 hónapos korától már kibírja a 8-9-10 órát is.


Ideálisabb az lett volna, ha mondjuk tavasszal fogadsz be egy kölyköt és kint lehetne a kertben, amíg nem vagytok otthon, de minden nem lehet tökéletes :)

2013. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!