Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát miért nem lehet megenni?

A kutyát miért nem lehet megenni?

Figyelt kérdés

Kacsa oké, liba oké, disznó oké, csirke oké, bárány oké, tehén oké,

kutyát miért nem eszünk?

Miben más egy csirke mint egy kutya? Az nem hozza vissza a labdát?



2013. dec. 14. 13:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
39%
ez teljes egészében kultura és szokás. ha egy gyereket kiemelsz egy olyan helyről ahol kutyákat esznek, akkor ő sem fogja enni. viszont ha mondjuk egy európai gyereket fogadnának örökbe egy ilyen helyen akkor ő ugyanugy megenné a kutyát, ha azt a család is tenné
2013. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
27%
Én pl. az összes állatot sajnálom, ha tehetem akkor inkább nem is eszem húst.. Sokszor volt olyan, hogy amikor a szüleim megetették velem a húst, a gyomrom majd kifordult a gondolattól is, hogy megegyek egy állatot, és inkább otthagytam. Egyébként meg a kutya nem zsákmány állat, és többnyire ezért nem eszik (de ezt előttem már jó páran leírták..) Ha jól tudom még kínában és dél-koreában fogyasztják szerencsétleneket. Kínában a szegénység miatt, hogy legyen mit enniük, koreában pedig már voltak tüntetések a kutyafogyasztás ellen.
2013. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
68%

#22 - nem a szegénység miatt eszik ott Ázsiában a kutyákat, hanem hagyományból. A szegény ember arrafelé nem eszik húst.


Egyébként mondjak valami roppant érdekeset?

Kanadában legális kutyahúst árulni és felszolgálni. A másik olyan "nyugati" ország, ahol alkalmanként előfordul kutyafogyasztás az Svájc.

2013. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
21%

Na épp ez a baj hogy hagyomány, ami szimplán csak a primitívségből ered, mert nem lenne kötelező, de mégis megteszik.

Sokat elárul egy népről hogyan bánik az állataival, szerinted aki hagyományból megeszi az ember barátját az milyen "ember", lény?

Pontosan ezért nem szeretem az ázsiaiakat.

2013. dec. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
81%

#24 - és akkor visszaértünk a vegetarianizmust hirdetők szlogenjéhez: miért eszed meg az egyiket és szereted a másikat?


Érdekes, hogy a kutyát mennyire becsüljük, a disznó-marha-bárány-baromfi csoportot - akik/amik az életüket adják tulajdonképpen értünk - meg nem.

Elég régóta furcsállom, hogy manapság mennyire túlértékelik az emberek a kutyákat, nem csak pénzben, hanem sokszor fontosságban is. Az étkezési célra tartott jószágok, főleg hogy már nem a háznál vannak, oda csak celofánban meg egyéb csomagolóanyagban érkeznek, mennyire nem veszi semmibe az ember.


Pedig a kutyák egy komoly csoportja, a kedvtelésből tartott díszállatok (amiket táskában utaztatnak például) bizony tulajdonképpen csak arra jók, hogy - bocsánat a közönségességemért - szart gyártsanak.


Lehet az én nézőpontom túlságosan elfogult, hogy elsősorban a dolgok hasznosságát nézem, de nekem érthetetlen egy csivava vagy mini yorki, főleg 50-80e forintért... Illetve dehogynem értem: gyerekpótlék, amit el lehet ajándékozni vagy beadni menhelyre ha úgy alakul. Esetleg megpróbálni anyagi hasznot húzni belőle.

2013. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
41%
Igen, kultúra kérdése. Mint mondjuk az, hogy 12 évesen férjhez kell-e mennie egy lánynak, hogy van-e valahol nyilvános akasztás vagy megköveznek-e házasságtörésért... Véleményem lehet róla, változtatni nem tudok rajta. De úgy élek, ahogy azt én helyesnek tartom. A kutya évezredek alatt lett az ember társa, csomó mindenben különbözik más állatoktól (kötődés, szemkontaktus, stb). A kutya egyszerűen más, mint a többi állat.
2013. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Firestorm ***** válasza:
9%

Elemezzük hát...

Vannak haszon és házi kedvencek...

Na ki tudja mi a különbség a kettő között?Na valaki?


Haszonállat:Húsáért,bőréért,tejéért,tojásáért stb-ért tartják illetve biztosítja az ember megélhetését.Erre vannak tenyésztve.Pl:Tyúk,liba,sértés,marha,tehén,hal.


Házi kedvenc: Munkára,őrzésre,esetleg hobbiból tartott állatok.Pl KUTYA,macska,papagájok,akvarisztikai halak,terrarisztikai élőlények.

2013. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 homo ludensz ***** válasza:
68%
A majom egy fajtáját azért tartják hogy jön a vendég s rámutat mint nálunk a halra:azt kérem.Nálunk a hentes ha kérik ott helyben megkínálja valami kemény tárggyal és viheted. A majomnál lecsapják a koponyatetőt és jót falatozik a vendég a majomagyvelőből.Azért tartják hogy felszolgálják valamikor az ínyenceknek. Jön a szilveszter és a sült malac és moralizálhatunk hogy élhetet volna még.Nem attól más egy kutúra hogy sokan vannak és mindent megesznek okosabb és kevésbé okosabbnak vélt állatokat.Attól különbözik hogy hol hogyan alakult ki az évszázadok során. Előbb meg kellene ismerni egy nép kultúráját,vallását,történelmét és azután minősíteni hogy miben tér el az általunk elfogadott normáktól.
2013. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
61%
Homo ludensz: azért az érdekes, hogy a kutya szinte az egész földön elterjedt társállat Tibettől Szibériáig, Dél-Amerikától Skandináviáig, majomagyvelőt meg csak egy igen kis részén esznek a földnek. Az tény, hogy a kutya a legalkalmasabb társállat a földön. A többi vagy túl nagy, túl büdös, nem szobatiszta, agresszív vagy épp csak a tengerben él... Nincs más állat, ami annyira alkalmazkodni tudna az emberhez, mint a kutya.
2013. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
35%
Hát édes kis szívem azért nem eszük meg mert asszem a tyukot nem tartjuk a lakásba meg az ehhez hasonlókat sem a kutyát meg igen és nem tudom neked lenne e szíved megölni egy ártatlan kis kutyát aki olyan szép szemmel tud nézni rád ? És azért sem mert minnt a kérdésedből kiderült a kutyáknak több eszük van mint neked de abnormális köcsög ha meg annyira más kajára fáj a fogad ennyi erővel edd meg a rokonaidat is. sok kutya és más házi állat ilyen idióták miatt szenved .. ja és nehogy az legyen hogy én a többi állatot nem sajnálom de persze hogy sajnálom és nem vagyok a híve a 2X2-es helyen tatott 60-70 tyúknak sem meg az illegálissan levágott fájdalmak között megölt disznóknak se .......
2014. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!