Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz vagy francia bulldog a...

Mopsz vagy francia bulldog a drágább?

Figyelt kérdés
Csak érdekel. Mindkettő fajtát imádom :)ha van nektek, az mennyibe került? Az érdekel ami tenyésztőtől, nem szaporítótól van.

2013. dec. 14. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

150 től felfelé.


Szerintem egy mopsz még tenyésztőtől is "beteges" fajta.nagyon megnyomorították őket.


A francia buldog jó helyről véve,viszonylag egészséges lehet,az átlagnál kicsit nagyobb odafigyelést igényel,de egyébként masszív,erős fajta.

2013. dec. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kb egy árban van ha átlagos kutyusról van szó. ha sztár párosításból vannak a kutyák akkor sokszázezer forint 2,3,4 akár fél milla vagy több is lehet az áruk. gondolom nem a szaporítók áraira vagy kiváncsi.
2013. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát ez mindig kérdéses...szerintem kb egy árban vannak, hogy az egyik betegesebb lenen mint a másik nem hiszem, Nekem francia bulldogom van, én szaporítótól hoztam, de mielőtt leordítanátok, ő egy leelletett mamakutya, így megmentettük kvázi.


Én, ha ismét dönthetnék, megint egy szerencsétlen sorsút hoznék, ők az ingyentől a 40 000 ft-osig terjednek kb.


Az a baj, hogy ennek a kategóriának (mármint a mopsz-fr.bulldog) az ára elenyésző sokszor az orvosi költségekhez képest, ismerek olyat, aki tenyésztőtől van és mégis...szemműtét, gyógyszerek, epilepszia, fülgyulladás blablabla nagyon sok minden lehet, arról nem is beszélve, hogy nagy részük borzalmas gyomor-bél huzammal él, tehát speciális nagyon drága táp kell nekik.


Nekem szerencsém van a drágámmal, ő mindent eszik, mert kiskorától erre volt szoktatva (azaz pontosabban a szárazkenyérre, maradékra, így a normál kutyakaja neki felüdülés)...őt 20e ft-ért hoztam el, de nagyon messziről, így összesen elhozatalllal 40e ft-ba került. Ivartalaníttattuk, volt két sérvműtétje sajnos, jelenleg teljesen egészséges és nagyon boldog.


Amit érdemes megnézni, vannak keverékek is, ők esetleg tovább élnek, egészségesebbek, mivel genetikájuk összetettebb és nem csak ez a túltenyésztett fajta van bennük. Bármi kérdésed van, szívesen segítek, csak szólj!

2013. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia,


nagyon szimpatikus, hogy elhatárolódsz a szaporítóktól.

Volt egy olyan válaszadó, aki szerint nagyon beteges fajta. Igazából jellemző lehet rá a légcsőszűkölet, és könnyen megfázik, de minden kinemesített fajtának vannak tipikus kínjai.


Én már 75-ért is láttam megbízható tenyésztőtől mopszot, nem is rég.

2013. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

sajnos az, hogy esetleg tenyésztőtől vannak, nem minden esetben jelenthet megnyugvást. Ismerek olyan tenyésztőt, akitől 100e ft alatt hoztak el kutyust, jó nevű, sok-sok kutyusuk van és volt, mégis volt egy alom ahol az egyik kutyus epilepsziás lett és két évesen halt meg, a másik kutyus pedig szívbeteg volt.


Alapvetően az a tanácsom, hogy bárhonnan is hozod, nézd meg ne dülledjenek túl ki a szemei, ne legyen túl turcsi az orra, ne hörögjön annyira, és ne legyen extramini. Tudom, hogy édes ahogy röfög, de ez neki nem jó...egy kicsit úgy is fog röfögni. Ezekkel egy pár általános bajt megelőzhetsz, mert a túltenyésztés jelei pl ezek.

2013. dec. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!