Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket ajánljátok inkább:...

Melyiket ajánljátok inkább: bullmasztiff, vagy rottweiler?

Figyelt kérdés
Ami elsődleges szempont: gyerekbarát; házőrzésben kitűnő, de azért feleslegesen ne ugasson; lehetőleg nem egy csavargó fajta.
2009. nov. 24. 23:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
bullmasztiff. semmiképp sem roti. nekem is volt bullmasztiffom. :)
2009. dec. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Semmikép se roti- Miért?

Támadások, gyerekkel való viszonya: mind csak nevelés kérdése minden kutyánál.

Bullmasztiff: póráz nélküli séta megoldható vele? Gyerekekhez könnyen hozzá szoktatható? Házőrzés esetén ugathat feleslegesen? Rotinál olvastam, hogy iszonyúan ragaszkodik a gazdihoz, így nem nagyon csavargó. A bullmasztiff? A roti egy emberes kutya állítólag, vagyis a gazdira hallgat, a családtagokra...(?), a masztiff milyen ilyen tekintetben?

Írd le légyszi milyen kutya, a tulajdonságait (elsősorban fentieket), mert kerestem, de nem találtam hozzá sok mindent, és volt több ellentmondó dolog is az egyes oldalakon. Szóval már nem tudom mi az igaz mi nem, főleg hogy ezt a fajtát annyira sem ismerem, mint a rotit.

Köszi!

2009. dec. 2. 20:30
 13/19 anonim ***** válasza:

Az általad leírt tulajdonságok is ugyan úgy alakíthatóak az összes fajtánál...

Egy házőrzésre alkalmatlan kutyát persze nehéz ugatásra bírni de egy jó házőrzőnek lehet szabályozni a hevességét.

Minden kutyaösztönösen gyerekbarát ha megvannak teremtve bizonyos körülmények pl.hogy vele is ugyan úgy van foglalkozva, mint a gyerekkel. És így tovább..

2009. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%

Bullmasztiff gyerek mellé ideális. Nagy a tűrőképessége, szereti a gyerekeket, felnőtteket egyaránt. A rottweiler vadabb és hamisabb is, főleg amikor öregszik. nekem volt rotim, most bullmasztiffom van, tudom miről beszélek.


Bocs, de ezt meg kell jegyeznem:

Aki nem ért a kérdéshez, az inkább ne írjon sértő, bántó, durva dolgokat. Egyszerűen mit keresnek ezen az oldalon ilyen primitív és sötét alakok. Remélem az ilyeneket azért részesítik valamilyen figyelmeztetésben, vagy eltávolítják az oldalról! Gusztustalan!

2009. dec. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben Bullmasztiff-ot. Bár nevelés kérdése is, de a Bullmasztiff egy család szerető kis bamba kutyus.

Volt Rotim is, de hiába gyerekek között nőtt fel, meg szerettük, akkor sem egy család szerető kutya.

A Bullmasztiffot nem bántam meg, egyszerűen imádom. A 2 éves unokatesómmal játszik, engedi, hogy gyűrje a pofiját, meg lovagoljon rajta. :)

2010. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

amit szerettem volna leírni... leírták helyettem mindent

hát akkor csak annyit hogy: BULLMASZTIFF

2010. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Mindenképpen BULLMASZTIFF... igez Rotim még nem volt..de nem sok jót hallok róla ismerősöktől,nem egy gyerekbarát(leglábbis én nem ajánlom,mert kiszámíthatatlan)

Persze tudom ,hogy ez mind nevelés kérdése,de azért a fajtán is sok múlik!

Nekem most van egy féléves Bullmasztiffom,szuka...

Van 1-2 ismerősöm akinek Bullmasztiffja van,ők eddig csak jókat tudtak mondani róla,akármilyen téren...mondjuk azért egy dolog az biztos mégpedig az ,hogy rettentő makacs tud lenni néha :) ...

Ugatni csak veszély esetén ugat,vagy ha elbizonytalanodik valamiben,nem tud mire vélni dolgokat...(pl:valaki mászkál a ház körül nagy zajt csap,de nem látja,viszont érzi hogy nem veszély)...

Az biztos hogy az idegei kötélből vannak,ezt a kutyát ugy nyúzod ahogy akarod,szóval gyerek mellé tökéletes!

Nem agresszív kutya,de ha családtagot kell védeni nem ismer határokat! (Szóval óvakodj attól hogy esetleg valaki ,(ismerősöd)a kutya számára ismeretlen valaki hirtelen mozdulatot tegyen feléd,vagy kiabáljon veled mivel a kutya ilyenkor a védelmedre kelhet!)

Harc közben általában nem arra törekszik ,hogy szétszedje az ellenfelet hanem,hogy a földre szorítsa!!

Alapvetően egy nyugis kutya,fölöslegesen nem ugat és nem mászkál fel-alá a kertben...

Legtöbb tapasztalat szerint nem egyemberes kutya,tehát hallgat akármelyik közeli családtagra,persze aki éreztetni tudja vele,hogy itt nem a kutya diktál :)...

Mindenképp ajánlatos mellé egy másik kutyus akivel tud játszani(kölyökkorban főleg) mivel hajlamos rá ,hogy eltunyulhat ezért kell neki a séta is,de nem kell túlzásba vinni...(a sok sétáért nem rajong inkább rendszeresen de keveset,mint ritkábban de nagyon hosszú séta)...

Szóval röviden a tulajdonságai amiért én ezt a fajtát ajánlanám: - szép

-okos,könnyen tanul!

-gyerekekhez NEM kell szoktatni,nála ez alap!

-kiváló házőrző,tekintélyt parancsoló!

-ritkán ugat,de akkor nagyot!

-könnyen tanul!

-játékos,gyerek mellé tökéletes! (vigyáz rá)


Sok jót írhatnék róla amit tapasztaltam ezalatt a félév alatt(elég kevés idő)...

Jah és egy jó tanács... ha nem méregdrága táppal tömöd(amit szerintem nem lehet győzni pénzel) akkor vegyél neki kalciumot,mert ha csak házi kosztot eszik abban nincs csonterősítő,és felnőtt korára a nagy súlya miatt terpeszteni fog! (én mindennap adok neki 2db tablettát,reggel és este)

Ha egészen 1 éves koráig rendszeresen kapja a kalciumot ,izmos és erős csontozatú kutya lesz...

Viszont ha táppal eteted(jó minőségűvel) akkor ez elhanyagolható mert a tápban minden vitamin benne van...

Olvass utánna,hasznos lehet!

Végezetül remélem a Bullmasztiffra esik/esett a választásod...mert akkor kapsz egy kiváló házőrzőt és egy hűséges társat!

2010. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad. Amúgy még nincs meg a kópé, csak a döntés: bullmaci, és ha lehet szuka :)
2010. ápr. 10. 13:39
 19/19 anonim válasza:
2010. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!