Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel kutyus "betörése"?

Jack Russel kutyus "betörése"?

Figyelt kérdés
Állatmenhely közvetítésével "szereztünk" egy fajta tiszta, 2 éves, kan(törzskönyvezett) Jack Russel kutyust. Csak egyszer találkoztunk(hétvégén hozhatjuk el). Az első benyomás nagyon pozitív volt. Nagyon barátságos kutyus. Egy igazi energia bomba! :)Egy dolog zavart, hogy szinte végig a csizmámat hágta és a gazdájára (nemsokára ex) sem hallgatott, hogy nem szabad. A kérdésem az, hogy én mint a leendő új gazdája erről le tudom szoktatni? És hogyan kezdjek neki? Továbbá eddig főként házban, kanapén tartott kutya volt. Nálam nem lesz az! Nagy kertes házba kerül, ahol az egész udvar az övé lesz és a kazán mellett fog aludni a leendő kis berni pásztor barátnőjével . Ez jó lesz neki?
2013. dec. 16. 23:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Minden kutya "betörhető", csak kitartás kérdése. Kertben tényleg nem kéne tartani, legalább tavaszig engedd be az előszobába.


Egyébként meg állítsd fel a szabályokat. Pl. lábhágás. Egyszer próbálná meg a kutyám, 5 méterre rúgnám. Menjetek sokat sétálni pórázon, és mutasd meg neki, hogy te vagy a vezére. Tanuljon meg szépen láb mellett sétálni. Taníts neki sok trükköt, ezzel is mindig erősíted a pozíciódat. Olvass utána a Hogyan legyek falkavezér című kis irománynak. Menni fog ez, csak legyél következetes.

2013. dec. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Minek tartanak az eberek ilyen kutyákat, ha tojik a gazdia szavára?
2013. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Nálunk a parkban van egy JR, teljesen engedelmes. Általában a gazdája dobja a labdát, ő elmegy érte, a többiek meg rohannak utána. Ő nem velük foglalkozik hanem a lasztival, de így jól lefárad a másik három is. Aztán van egy másik, nála mondta a gazda hogy voltak suliban, teljesen behívható. Elég nagy baromság ez az agresszív, meg nem behívható, főleg ha fiú. :DDD Igen, nyilván.

KERTBEN MEG NEM TARTUNK ILYEN KUTYÁT!!!!!!!!!!!!! Ha ennyinek sem olvastál utána ne hozd el, jó?

2013. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
18%

Én cask annyit kérdezek tőled siparra, hogy neked hány Jack Russell kutyád volt eddig?

Ne dudálj kisautó! Majd ha annyi lesz neked, mint nekem, akkor beszélhetsz.

2013. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért, neked mennyi van?
2013. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
az hogy valakinek sok kutyája van legyen az bármilyen fajta az nem vonható párhuzamba azzal, hogy mindegyik jól nevelt, engedelmes és a gazdájuk is ért hozzá. Max több tapasztalata lehet.
2013. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 sippara ***** válasza:
88%

"Én cask annyit kérdezek tőled siparra, hogy neked hány Jack Russell kutyád volt eddig?"


Össz kb. tíz JRTt van szerencsém ismerni, egyik sem olyan iszonyatosan neveletlen, mint -ezek szerint - a tieid.


"Ne dudálj kisautó!"


Azt hiszem, nem ilyen hangnemben szólítottalak meg, úgyhogy legyél szíves te is visszavenni.


"Majd ha annyi lesz neked, mint nekem, akkor beszélhetsz."


Ha annyi neveletlen kutyám lesz, mint neked, mélyen hallgatni fogok, az egyetlen hely, ahol kinyitom a számat, egy kutyaiskola lesz, ahol könyörgök egy kiképzőnek a segítségért - talán neked is ezt kéne tenned.

2013. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

De jó olvasni a sok hozzáértő irományát...(tisztelet a kivételnek, (Pl. sippara))

A sok gazdi, aki csak kutyát tart, és ennyi az inkább ne írjon. Nekem is olyan fajtám van ami nagyon makacs, sokak szerint nevelhetetlen, behívhatatlan, szökős, és láss csodát, neveléssel, következetességgel meg odafigyeléssel, bárhol elengedhetem, mert tudom, hogy egy szóra ugrik, engedelmes vizsgára készülünk, kb 50 trükköt tud, és agilityben is ígéretes.

Minden csak hozzáállás kérdése. Bennem bennem volt az is, hogy majd én megmutatom a sok "okosnak" hogy nincs igazuk, hiszen minden kutya nevelhető, tanítható.

Csak pár szösszenet, amire emlékszem az olvasottakból..

A kutya, legyen az bármilyen fajta, nem fog szökni, ha rendesen van mozgatva. Ha tisztességesen le van fárasztva, eszébe se fog jutni a szökés.

Ha erős a kutya-gazdi kötődés, akkor se fog szökni.

Agresszív kutya nincs!!!! Csak leszerepelt, béna gazda.

A kérdező azt írta, hogy a kutya a kazán mellett fog aludni. Nem hiszem, hogy a kazánok az udvar közepén lennének elhelyezve, valamint azt se írta, hogy a kutya csak kertben lenne tartva, és mivel én jóhiszemű ember vagyok, ezért feltételezem, hogy azért a kutya lehetne benn is a házban, csak pl nem lenne megengedve neki, hogy felmásszon a bútorokra. (kérdező, cáfolj rá az elméletemre, ha tévednék)

Az én kutyám is öntörvényű, mégis megvannak a módszereim arra, hogy én minden másnál jobban érdekeljem, és csak rám figyeljen...(elég egyszerű a dolog, legyen nálad egy jó illatos jutalomfalat, és a kutya rögtön téged figyel)

Ha kellően betartod a kutyával a falkavezérséget, és sose engedsz a szabályaidból, akkor eszébe se fog jutni a lábhágás, mert ha te vagy a főnök, akkor tudja, hogy ezért az alfa kettéharapja.

Szintén a következetes neveléssel elérheted azt is, hogy minden szavadra figyeljen, ha megfelelően viselkedik jutalmazd, ha nem viselkedik jól büntesd. A kutyák egyáltalán nem hülyék (bárhogy is magyarázza a sok hozzáértő) Mindent megértenek már a testjeleidből, feltudják mérni egy helyzet súlyát, és bepróbálkoznak nálad, hogy hol a határ. Ha felállítod a határokat, és sose engeded meg, hogy azt átlépje, akkor idővel egy olyan kutyát lesz, amilyenről álmodtál.

2013. dec. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Domináns viselkedés emberre.Kemény dió,alapból is.Nehéz lemozgatni,akaratos,makacs.Ha dugja a lábad,egy rugással küldd el,mert másból nem fog érteni.és tervezz be egy sulit is,ha egy engedelmes,nem mindent leszaró kutyát akarsz.
2013. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Kérdem én,hogy akinek J.R.kutyusa van az nem dolgozik napközben,mert sajnos nekem kell. Ezért kap egy bernit játszótársnak! Természetesen munka után foglalkoznék velük! NEM CSAK udvaron tartanám őket. Szabad ki- bejárásuk lenne a kazánházba.
2013. dec. 19. 00:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!