Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel kutyus "betörése"?

Jack Russel kutyus "betörése"?

Figyelt kérdés
Állatmenhely közvetítésével "szereztünk" egy fajta tiszta, 2 éves, kan(törzskönyvezett) Jack Russel kutyust. Csak egyszer találkoztunk(hétvégén hozhatjuk el). Az első benyomás nagyon pozitív volt. Nagyon barátságos kutyus. Egy igazi energia bomba! :)Egy dolog zavart, hogy szinte végig a csizmámat hágta és a gazdájára (nemsokára ex) sem hallgatott, hogy nem szabad. A kérdésem az, hogy én mint a leendő új gazdája erről le tudom szoktatni? És hogyan kezdjek neki? Továbbá eddig főként házban, kanapén tartott kutya volt. Nálam nem lesz az! Nagy kertes házba kerül, ahol az egész udvar az övé lesz és a kazán mellett fog aludni a leendő kis berni pásztor barátnőjével . Ez jó lesz neki?
2013. dec. 16. 23:34
1 2 3
 21/27 sippara ***** válasza:
Nem a JRT az egyetlen pörgős fajta, és természetesen az ő gazdáik is dolgoznak, csak épp úgy alakítják a napjukat, hogy a munka, háztartás és család mellett jusson átlag napi 2-3 óra a kutyára is. Két kutya is legalább ennyi (ha nem több) időt igényel. A lakásban (illetve kint-bent) tartásnak nem (csak) a megfelelő hőmérséklet a lényege, hanem a gazdával való kapcsolat (ettől függetlenül, ha most kiraksz egy eddig lakásban tartott kutyát a kertbe, a legjobb esetben megfázik, a kintre szoktatást nem akkor kezdjük, amikor mínuszok röpködnek).
2013. dec. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
23%

Szóval neked egy sincsen Siparra. Akkor minek osztod az észt és kritizálsz engem?


Nekem is sok kutyát "van szerencsém ismerni", de én csak azokról mondok véleményt, amelyekkel együtt lakom vagy laktam.


Mindenki azt csinál amit akar. Viszlát.

2013. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 sippara ***** válasza:
Figyelj... a tulajdonságok, amiket leírtál, egyetlen fajtára jellemzőek, mégpedig a rohadt neveletlen fajtára. Ez nem vitatéma, ez sajnos TÉNY. Ezzel viszont totálisan félrevezetted a kérdezőt, ez volt az egyetlen oka, hogy a válaszodra reagáltam - attól, hogy valaki nem tud/nem akar/lusta kutyát nevelni, nem húzhatjuk rá egy egész FAJTÁRA ezeket a tulajdonságokat.
2013. dec. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
14%
Ne törődj sipparával, ez egy retard, kutyafan. Remélem egyszer megtámadja egy kóbor kutyafalka. Bár még az egyik kezét marcangolnák, a másikal simogatná őket.
2013. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

na és akkor mi van, ha valaki kutya fan?

Aki ért hozzájuk, azt nem fogja megtámadni egy kóbor kutya falka. Nem ismerem sipparát, de ezerszer szimpatikusabb, mint az itt okoskodók tömkelege, mert amit ő ír, az legalább igaz, és látszik az írásából, hogy nem hasra ütés szerűen lepötyög valamit, hanem gondolkodik rajta.

Én írtam már nem tudom hanyadik választ a 2. oldalon (azt hiszem a 17 vagy 18-as) azt a hosszú szöveget, és én is kb azt írtam le, amit ő.

Hülye kutya nincs, csak hülye gazda. A kutya olyan, amilyennek nevelik. Ha te nem tudtad megnevelni az állítólagos J.R-ed akkor nem a kutya a hülye...

Ha egy kutyával foglalkozva van az látszik, csak szomorú, hogy az emberek már annak a csodájára járnak, ha egy kutya leül egy út szélén, és helyben marad, amíg a gazdi nem szól.

Ezek után nem várok jobbat az itt írók nagy részétől sem.

2013. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 sippara ***** válasza:

Na... egyrészt: *retardÁLT; *Remélem, egyszer; *míg; *másikkal. Ha már nyilvánosan szapulsz valakit, legalább úgy tedd, hogy ne lehessen belekötni :)

Másrészt milyen érdekes, hogy mindig név nélkül író, 40-60% között álló "szakértők" kötnek belém (és/vagy olyanok, akiknek el van cseszve a kutyájuk, és még büszkék is rá, de ez most nem ide tartozik).


Kedves utolsó, köszönöm a kedves sorokat, igazán jól esett :)


...és végül Kérdező: bocsánat, hogy szétoffoljuk itt a kérdésed :D

2013. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. Mi "retard kutyafanok" tartsunk össze ;)

Amúgy, én is viccesnek tartom, hogy azok oktatnak ki másokat, akik egy csöppet se konyítanak a témához, vagyis nem úgy tűnik, mintha tudnák, hogy miről van szó.

2013. dec. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!