Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon sok stressz ért mostaná...

Nagyon sok stressz ért mostanában, amellett párkapcsolati és anyagi gondjaim is vannak. Emiatt folyton ideges vagyok, lobbanékony természetű, hisztériás, sértődékeny, már-már agresszív is lettem. Forduljak pszichiáterhez, az segíthet?

Figyelt kérdés
Vagy elég, ha háziorvossal íratok fel nyugtatót?
2012. szept. 23. 16:13
 1/3 anonim válasza:

nem értem az emberek mi a francért fordulnak állandóan a könnyebbik úthoz?! Amikor valakinek nem fizikális tünetei vannak, miért venne be gyógyszert? Hogy aztán rászokjon? Hogy tömje a gyógyszeripar zsebét, úgy mint az összes többi idióta, aki minden szarra gyógyszert szed?!

Nem, a nyugalmat ki kell vívni, önismeret, stressz kezelésének megtanulása, azt hiszed valaki majd segíteni fog rajtad? Ugyan már! te döntessz...

2012. szept. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, én döntök, és én úgy döntöttem, a döntesz szót egy sz-szel írom.

Másrészt átgondoltam: a stressz a munkámból adódik, ami a pillanatnyi megélhetésemet biztosítja. Sajnos nem tehetem meg, hogy lazítok és önismereti szarságokra pazarlom a (munka)időmet, mert azzal éhen halnék. Nagyon is jól ismerem magamat, és tudom, hogy nem ilyen vagyok: kedves, türelmes és határozott egyéniség vagyok, aki eléri a céljait. Ezért ijesztő számomra is megtapasztalni a saját agresszivitásomat, hangulatváltozásaimat, hirtelen haragúságomat és dührohamaimat. Mielőbbi változásra van szükségem, mielőtt minden szerettemet és ismerősömet megbántom és elmarom magam mellől - netán kárt teszek bennük...

2012. szept. 24. 00:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Inkább fordulj pszichológushoz, szerintem az alap problémád az, hogy túl sokat követelsz magadtól és a lelki tartalékaid kimerültek.


Stressz levezetésére jobb módszernek tartom például a kimozgatást, kimehetsz egy erdőbe, ahol egyedül vagy és kiordítod a streszt, vihetsz magaddal egy baseball ütőt is.


A gyógyszerek persze adhatnak átmeneti segítséget, de azzal számolnod kell, hogy a mellékhatások miatt a problémáidat esetleg tovább fokozzák. Például szeretnél átlagon felül teljesíteni a munkahelyeden, de a felírt nyugtató belassít, szétcsúsztat, ezért jobban alszol és nyugisabb vagy, de egyre kevesebbet tudsz a munkában teljesíteni.


Fogadd el, hogy a dühöd és az agresszivitásod a Tiéd, megvédeni szeretne téged attól hogy kicsináld magad. Vezesd le sporttal, masszíroztasd meg magad, játssz, kirándulj, mozogj!

2012. szept. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!