Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör őrző-védő valóban...

Tükör őrző-védő valóban megadja azt, amit ígér?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Először leírom, mi nem érdekel:

Ami NEM érdekel:

- az, hogy alkalmas-e a tükör ŐV versenyzésre

- az iskolák közötti rivalizálás

- az, hogy milyen kva drágák a tükör sulik

- az olyan jellegű válaszok, hogy "menj, és nézd meg magad, és mérd fel, tetszik-e neked" - ha úgy gondolnám, hogy kezdő kutyásként képes vagyok megállapítani néhány oktatás megnézésével azt, hogy mire alkalmas valójában egy képzés, nem tenném fel ezt a kérdést


Ami ÉRDEKEL:

- igaz az, hogy ha eljárok rendszeresen ŐV oktatásra, akkor egy bizonyos idő után képes leszek olyankor is kontroll alatt tartani a kutyámat, amikor jelenleg eldurran az agya (pl macskáról lehívás)?

- kb mennyi lehet ez az idő?


Nagyra értékelném, ha olyanok is írnának, akik jártak már ilyen foglalkozáson (tükrösök, vagy volt tükrösök). Természetesen olyan tapasztalt kutyások válaszát is várom, akik jól értenek az akármilyen ŐV-höz.


Előre is köszönöm.



2013. dec. 18. 22:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy milyen a kutyád. Rongyozik? Érdekli az ilyen jellegű játék? Egy ö.v. foglalkozáson először ezeket az ösztönöket fejlesztik, és a fogások minőségét. Mi pl. teljesen külön vesszük a kézbentarthatósági tréninget, és magát a fogásokat. Kézbentarthatóság, először labdával kezdjük, aztán párnával, majd végül a segéd fogja a párnát, és igy épitjük. A lényege. kutya leül, labda kidob, aztán koncentrál, és amikor tökéletes, akkor mehet érte. majd ezt fejlesztjük tovább egyenes menetelés, majd körbe. amikor ez már igy működik, akkor rakjuk össze a kettőt. Felugatásból hivjuk lábhoz, ha jól végezte, akkor jutalom. ha adsz egy e-mailt küldök p.ü.-ben egy videot, ott a végén van ilyen rész is az ö.v.ben. nem tudom sajnos pontosabban leirni, de nagyjából ez a lényege. Nem tükörsulis, IPO-ra készülünk.
2013. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

itt egy nagyon jó video, nálunk ,hogy is néz ki a kézbentarthatóság.


http://www.youtube.com/watch?v=2z2ekcBoxRs


nyilván ő egy nagyon magas ösztönszintű kutya, de az ö.v. nek pont ez a lényege, hogy ezeket az ösztönöket a felszinre hozzuk, és ezeket tartsuk kontroll alatt.

2013. dec. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. csak öv-re járni nem megoldás a kutya kézben tarthatóságára. A fegyelmezett kutyát nevelni kell fegyelmezetté.
2013. dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nyilván ha jól működtök együtt, és tudod a kutyát irányitani, nagyon sokat változik a hétköznapi életben. és igen le tudod majd hivni a macsekról is.
2013. dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A kutyám nagyon zsákmányos, nagyon rongyozós, nagyon labdás. Viszont a fogása olyan szempontból nem olyan jó, hogy ha a segéd felemeli a botot, akkor ereszt (ezeket azért tudom, mert egyszer már voltunk örzővédőn, de ott a kézben tarthatósági problémáinkra elektromos nyakörvet ajánlottak, amit én csak végső esetben szeretnék). De igazából, engem az egésznek csak az a része érdekel, hogyha azt mondom neki, álljon le, akkor álljon le.
2013. dec. 18. 23:33
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

A lényeg ott kezdődik szerintem, hogy vannak fajták, amiknek eleve nem való az őrző-védő. Gondolok itt a legtöbb vadászkutya félére és a pásztorkutyákra. Ezeket a fajtákat nem szabad és ami még fontosabb nem illik őrző-védőre képezni

Továbbá vannak olyan egyedek is (akár németjuhászban is), amelyeket szintén nem szabad, ezt a gazdának és a segédnek közösen kell felmérni. A rendőrségek, katonaságok sem minden egyedet képeznek ki erre, mert előre felmérik, hogy az adott egyed egyáltalán alkalmas-e erre. Amelyik nem, abból még lehet csodálatos nyomolvasó, kábítószer, robbanószer kereső, akár mentő vagy vakvezető kutya is.

Szóval a lényeg az lenne az iskolákban, hogy ne csak azt nézzék, hogy mennyi pénzt tudnak bezsebelni azzal, hogy minden embert behülyítenek az őrző-védő foglalkozással, hanem ésszerűen és felelősségteljesen felmérjék mind az adott gazdát, mind az adott kutyát, hogy alkalmas-e rá.

2013. dec. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
nyilván az elektromos nyakörv hasznos dolog, de nem ilyen esetekre. Én azt gondolom, ha csak azért járnál ö.v.-re, hogy jobban tudd a kutyát kezelni, akkor erre egy engedelmes tréner is csodálatosan megteszi. Mellette labdáztok, játszotok, foglalkoztatod a kutyát a séta alatt is. (azt jól olvastam, ha a segéd felemeli a botot, akkor ereszt a kutya?)
2013. dec. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Nekünk is ezt ajánlották, szintén macskázásra. Huskynak... Azt hittem, képenröhögöm őket. Nekünk a sok kontrollal való játék segít. Eldobok valamit, félúton visszahívom őt vagy a másik kutyának adok engedélyt, ilyesmi.
2013. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan igen. Egy jó segéd felismeri, ha a kutya ösztönállapota jóval magasabban van, mint kézben tarthatósága. Ilyenkor csökkenti az ingert és elkezdtek a kézben tarthatóságon dolgozni, ha megvan, újra lehet emelni, újra mellé tenni a kézben tarthatóságot és így tovább.

Kutya/gazda függő, h milyen ütemben lehet haladni. Nekünk segít egyébként, de még hosszú az út előttünk az Őv-t tekintve :)

2013. dec. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az en kutyam ölt mar csirket.. ebbol kifojolag extra vadaszos mar.

1honap öv utan mar latvanyos volt a javulas. Tegnap meglatott egy macskat es ram nezett hogy mit csinaljon vele :D

Kb 3-4 honapig ovztem rendszeresen mostanaban nem jarok csak ritkan.


Persze ez kutyankent valtozik, mulik a kutya gazda kapcsolaton, azon hogy a kutya amugy mennyire kezben tarthato stbstb.


Azt sose fogom elerni hogy ne vadasszon valoszinu. Viszont az hogy egy szoval le tudom hivni macskarol az nekem mar eleg :)

2013. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!