Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem gusztustalan,...

Szerintetek nem gusztustalan, ha egy felnőtt kutya kutyapelenkára pisil, sőt kakil is? Miért gondolják még mindig sokan azt, hogy ez a jó a kutyának?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm yorkija már 3 éves lesz, napközben egyedül van, és szerinte nem bírja ki a kutya a 8-9 órát, így kutyapelenkára kakil... Nem is értem egyesek, miért hiszik, hogy azzal jót tesznek a kutyának, ha rákényszerítik, hogy számára teljesen természetellenesen bent végezze el a dolgát.

Másik ismerősnél, aki szintén szobapelust használt, a kutya 1 éves múlt, és most már minden fehér felületre pisil, kakil, pl. szőnyegre is.

Tudom, hogy fáradságos, akár hónapokig tartó "munka" a szobatisztaságra nevelés, de aki erre sem veszi a fáradtságot, az minek tart kutyát?



2013. dec. 19. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Hát nagyon jó érzés lehet hazaérsz munkából és tele van szarva meg pisilva a lakás,biztos jó szagok lehetnek ismerősödnél. Plusz hiába fertőtleníti azért gondolom a pelenka átázik és folyton folyvást ott a pisi a padlón...:S

Ha nem bírja ki a kutyája,amit kétlek, akkor miért nem macskát választott? Náluk természetes az alomba ürítés és nem is büdös ha rendszeresen van tisztítva.

Nem értem ha valaki lusta sétáltatni vagy kutyát nevelni minek vesz..

2013. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Nekem is sok ismerősöm pelenkára szoktatta a kutyáját és ez valóban nem helyes. Értem az álláspontod és részben igazat is adok neked, mert én sem értem,hogy miért olyan fáradságos le- vagy kimenni a kutyával napjában 3-4x. Viszont akiket én ismerek, és pelusra szoktatták a kutyájukat, az nem azért van, mert nem szeretik őket, hanem mert kudarcot vallottak a szobatisztaságra nevelésben. De ettől még igen is jó gazdik, mert megadnak mindent a kutyának.
2013. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem gondolják azt, hogy ez jó a kutyának. Azt gondolják, hogy ez NEKIK jó, kényelmes, nem kell levinni a kutyát sétáltatni a hidegbe/hőségbe, mert ott a pelus. Ez a lusták és felelőtlenek menedéke, a többi hogy "jaj megfázik a kutya" stb csak kifogás. A kerti kutyákra ugyan ad bárki is röhejes ruhákat vagy bármit? Nem, mégis élnek. Ha szereti szagolni a kutya termékét a lakásban, akkor egészségére, igazából ezt csak a gazdit minősíti. Vajon az ilyen a leendő gyereke pelenkáját se cseréli ki, csak majd ha már húzza maga után a xar csíkot?

Kutyát pedig azért tart az ilyen, mert ma már ez a divat. Meglátta valakinél a kutyát és jaj már akkor neki is kell mert milyen kis cuki, lehet öltöztetni, felcopfozni a szőrét, stb. Csak elfelejtik, hogy a kutya nem egy plüssjáték, hanem egy élőlény, igényekkel.

2013. dec. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
hidd el nem a szobatisztaságra való neveléssel van a gondjuk... hanem azzal hogy akkor a kutyát le kell vinni, naponta többször is...
2013. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

jézusanyám!!!!!!!!!!!


ez kifejezetten állatkínzás! természetesen a kutyát naponta 4-5x ki kell vinni a szabadba h elvégezhesse a dolgát, ez nagyon de nagyon rossz módszer neki egészségileg is és lelkileg is !!!!! aztán ne csodálkozz ha nem érzi jól magát a bőrében és "csak úgy" netán bekattan szerencsétlen ...

2013. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Nem csak felnőttnél, egy kölyöknél is gusztustalan. 3 hetes kölykök már ki tudnak járni az alvóhelyről - akár a kennelből is - elvégezni a dolgukat.
2013. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok, hogy ha nagyobb kutyájuk lenne akkor is pelusoznának-e. Amit egy vizsla összepisil, azt 10 kutyapelenka se szívja fel. Egyebekről nem is beszélve. A kutya alapból nem piszkít a vackába. Az én kutyám még a futtatóba se nagyon, ha sokáig ott vagyunk akkor elvonul egy sarokba, de ahol játszik futkározik oda nem. Szóval szerintem ez nem jó a kutyának.
2013. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!