Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A retriever ennyivel jobb...

A retriever ennyivel jobb családi kutya, mint az uszkár?

Figyelt kérdés
Amerikában dívik a dizájnerkutya gyártás és tenyésztenek labradoodlet (labi + uszkár) meg goldendoodlet (goldi + uszkár) is. Ezek a kutyák általában nagyon aranyos, plüsskutyás külsővel rendelkeznek, okosak, "tökéletes családi kutyák". Szerintem a labi/goldi önmagában tökéletes családi kutya, az uszkár elvileg okosabb, de ők is ott vannak a legokosabbak között. Ha viszont csak a retrievereket akarják plüsskutyásabbá varázsolni, ott a sima óriás uszkár, az emberek elfelejtik, hogy h meghagyják a szőrét, ugyanolyan nagy mackó lesz belőle és róla is mindenhol azt olvasom, hogy remek családi kutya. Ennek fényében mi értelme keresztezni őket? Tényleg érdekelne, hogy mitől "több" egy labradoodle, mint egy óriás uszkár.
2013. dec. 20. 11:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
A labradoodle-vel semmi gond nincs, meg a lurcherrel és hasonlókkal se. A baj a totál értelmetlen párosításokkal van, olyat láttam pl, hogy border-dalmata mix.
2013. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

Jah meg pitbull-chivaa és hasonlók.


Mondjuk egy van ami nagyon tetszik, a pit-roti mix a pitweiler :D

Meg az amerikai bulldog-német dog is elég komoly, amúgy ezek az újjak amit csak azért hibridek mert mért ne.

Értelme nincs.


Verseny kutyáknál tényleg sokat segíthet a teljesítmény növelésen, meg ahogy írták. Allergiás vak-hoz vakvezetőkutyának jó a labradoodle pl.

2013. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Firestorm ***** válasza:

Ő milyen hibrid lehet?Egyszerűen gyönyörű.


[link]

2013. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal alapvetően nincsen baj, ha konkrét célra hoznak létre hibrideket törzskönyves, szűrt, jó képességű szülőktől biztos gazdáknak. Ilyen például a labradoodle, amit leginkább a szőre miatt találtak ki segítőkutyának, ugyanis az uszkár szőre nem hullik, ezért allergiásoknak is kiváló, ellenben a labrador temperamentuma őt sokkal alkalmasabbá teszi segítőkutyának. Vagy a másik a whippet-border mix, akiket a sportkutyások előszeretettel használnak, hogy gyorsabb kutyákat kapjanak. Egyébként valahol olvastam, hogy a labradoodle "kitalálója" megbánta, hogy létrehozta a fajtát, mert ezzel olyan lavinát indított el, aminek következtében szándékosan elkezdtek keverék kutyákat gyártani az emberek(yorki csivava mix ésatöbb).
2013. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Firestorm ***** válasza:
50%

Ennek mi értelme van?Pl pit és csivava?Vagy francia bulldog és pit,Dox-Bull,Berni pászor-uszkár,roti és griffon,Angol bulldog-Ausztrál juhász,csivava-dalmata,csivava-husky,Double Doodle: Labradoodle x Goldendoodle?

Pl az Old anglican Bulldog nagyon tetszik. Boxane is jó,angol masztiff és a bullmasztiff,English Mastweiler.


Na ez mi??? [link] undorító szegény.

2013. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
És annak mi értelme h ezen háborogtok?
2013. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%
Igen az a legnagyobb baj, hogy ez megint egy idióta amerikai divat lett, amit persze az összes többi majom átvesz Európában is. Az így létrehozott kutyák ezredrészére van ténylegesen szükség, a többi csak divatkellék. Ráadásul a tudatosan tervezett almokból se lesz minden egyed alkalmas arra a feladatra, amire az almot tervezik. Mondjuk 10 kutyából jó esetben 1-2.
2013. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Most komolyan, honnan a csából veszitek ezeket a statisztikákat??? Mutass egyetlen olyan cikket ami ezt alátámasztja, h a tervezett párosításokból 10ből 2 kutya lesz alkalmas arra amiért létrehozták....most komolyan... áltudományos hülyeségekkel dobálóztok, amikor még nem is láttatok se labradoodlet se pl. lurchert élőben. Dolgozni meg pláne nem.

Természetesen ennek is megvan a fonákja. DE kicsit úgyérzem, h itt sokan nem látják a fától az erdőt.

2013. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én megkaptam a választ a kérdésemre. És nem ítélkeztem, most meg főleg nem.
2013. dec. 21. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!