Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek Csehszlovák farkasuk...

Akinek Csehszlovák farkasuk van, segítenének nekem? ( Nekem is az van, egy kis tapasztalatcsere kellene)

Figyelt kérdés
Nekünk nem a viselkedésével van a baj, hanem a kaja orientáltságával... Csak a kaja, kaja, kaja. Képes felborítani a kukát, ha kaja szagot érez, belöki az ajtót, az asztalról leveszi a kaját, már 2x annyit eszik mint a német juhász. Egyszerűen remeg ha vacsora van... Nálatok ez, hogy működik? Vagy sose lakik jól? Jó tápot, húst, rizst is kap. Előre is köszi
2013. dec. 23. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát, a farkasok már csak ilyenek.
2013. dec. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Túlélési ösztön, addig egyél, amíg van mit. A kutyákban szépen kontroll alatt lehet tartani, de a farkas egész más téma. Szerintem jobb, ha megtanulsz ezzel együtt élni.
2013. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindezt megteszi az én német juhászom is. Minden ehető illatúért eljátssza a rögtönéhenhalok formát. Persze, a kuka, asztal és társai szépen meg lettek tiltva neki. Megtanulta némileg visszafogni magát .
2013. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, ilyenek. Az enyém most már így 7 évesen nem lop el mindent amit leteszek, ez hosszú, türelmes nevelés kérdése, de amikor ide került(1,5 évesen) akkor bármit. Egyszer majdnem megfulladt mert egy zacskó rászorult a fejére.

Ha nem látjuk akkor azért csinál még disznóságokat. pl nyáron a párom benne hagyott egy sütit az autóban és lehúzva hagyta az ablakot. Mire visszament a süti sehol de az ablakba szorulva találtunk farkasszőrt. Amikor nagyon meghízott próbáltam fogyóztatni, azonnal kinyitotta a kamrát, a táptartót és pótolta a hiányzó adagot.

Mindig mondom, hogy a farkas 24 órás kontrolt igényel.

Konyhai szemetes nálunk a szekrényben, udvari kuka nagy méretű, úgy egy sarokba támasztva, hogy ne lehessen fellökni. Kaját soha nem hagyunk az asztalon! Én kétszer etetem, úgy vettem észre ettől nyugodtabb, mert kevésbé éhes mint a napi egy étkezéssel a kaja előtt.

Az a gond, hogy iszonyú gyorsan tanulnak és ha egyszer valamilyen helyzetben sikerélmény éri őket újra meg újra próbálkoznak, lassan alszik ki egy viselkedés ezért pl a kukaborogatásról nagyon nehéz lesz leszoktatnod. Meg kell oldanod, hogy hosszú hetekig-hónapokig soha semmilyen körülmények között nem juthat kajához a kukából még akkor sem ha felborítja.


Amúgy fogd fel úgy, hogy van egy kajával jól motiválható kutyád!

2013. dec. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kiboritja a kukát, asztalról elviszi a kaját.....ez Neked baj? Majd amikor arra mész haza, hogy kifalta a husikát meg a vancsi jégkrémet a fagyasztóból.....tartsd kennelben illetve, ha bent van, mindig, m i n d i g tartsd szem elött, éppen mire készül, mert az álsznunyókálást hamar megtanulja mind, a gyanútlan gazdit aztán szimulálással átvágó farkaska azonnal kúszik a konyha felé. Egyébként nekem is van egy ilyenem, az speciell szirénázik, ha kaját lát, ha megevett 2-3 kiló húst elötte, akkor is. A többiek legalább nem ilyenek. De, farkasa válogatja...adjál neki farhátat , azt szeretik.
2013. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze, kennelbe van, ami már inkább erőd mint kennel, mert abból is kimászott, az ajtaján 3 zár, mert kinyitja. Lakásba nincs, csak kinyitja az ajtót és akkor intézkedik. Farhátat kap, 3 libafarát a vacsi adagja, de még az se elég... Persze vannak vele más problémák is, de azt már mondjuk úgy, hogy megszoktam. Tapasztalt kutyásnak mondom magunkat, de azt hittem megőszülök ettől farkastól... Ő meghunyászkodni, elgondolkodni, hogy rosszat csinált és ki kell engesztelni a gazdit, arra képtelen, kikaptam, nem baj, nem foglakozik vele, mintha nem érezne fájdalmat. Nem tudom nyugisabb lenne-e ha szülne egyszer, a kutyák ugye lenyugszanak, de hogy ő változna-e... Persze azért vannak neki jó dolgai is, mert néha olyan mint egy cica.
2013. dec. 27. 07:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyertelmuen nem nyugodna le viszont a vilagra szabaditanal egy csomo nehezen kezelheto kolykot aki a legjobb esetben is gazdatol gazdaig hanyodnanak. Tapasztalat, az en farkasom is igy kerult hozzam.

Nem nehez esetet fogtal ki. Ilyen a fajta.

A fajdalmat nem erzi megjegyzesbol azt vonom le, hogy rossz modszerrel probalod nevelni. Felejtsd el az eroszakot, odacsapast. Tobbre mesz nala hatarozott turelemmel.

+ nagyon igenyli az emberi kontaktot csak ugy lehet vele egyutt elni es csak akkor fog kotodni ha beengeded az eletedbe amikor otthon vagy.

Az elso idokben eleg idegorlo mert allandoan figyelni kell ra es iranyitani a viselkedeset. Csak akkor ragd ki a kennelbe ha egyedul lenne. Mi ott tartunk, hogy ezeket az orakat siman atszunyokalja.

2013. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lenyugvasrol meg. A szulessel alfa pozicioba teszed a szukat. Ez egy felenkebb a problemas viselkedest a magabiztossag hianya miatt produkalo szuka eseteben meg jol is elsulhet, de egy dominans farkas eseteben csak tovabb noveled az egojat es meg nehezebb lesz iranyitani.
2013. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sohase verd meg, mert nagyon érzékenyek az ilyesmire. Èn legszivesebben szétrúgtam volna a valagát ezerszer, mert annyi mindent ellopott, összetört, kikapart, elrontott, de aztán nyeltem egyet, csináltam egy listát, összeadtam, nyeltem még párat és jól van. Ha mindig figyelsz rá, nem fog egy idö után disznóságokat csinálni, mert azt is megtanulja, hogy ránézel. Viszont keresni fogja az alkalmat, hogy mikor vágjon vissza, legalábbis, amig nincs 2-3 éves. Ha mindenképpen rajtakapod, ne bántsd, vagy max egy picit rángasd meg a grabancát, és hangosan, de nem agressziven szidd le, mit csinált. Ez nálam eléggé hatásos volt a szukánál és a kanoknál is, de farkasa válogatja.....
2014. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!