Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan bonyolult tenyészt...

Miért olyan bonyolult tenyésztőtől kutyát venni?

Figyelt kérdés
Mindig mindenki azt írja csak törzskönyves kutyát szabad venni, de ha az ember erre rászánja magát, akkor rájön, hogy nem is olyan egyszerű ez az egész. Vagy az van hogy magyaroknak egyáltalán nem is adnak el (nem is érdekli őket, hogy mennyire vagy alkalmas a kutyára), vagy az van hogy kikötik csak akkor vehetsz ha viszed őket kiállításokra (buktad ha nincsenek ilyen igényeid). Hihetetlen, hogy az ember szeretne egy normális, betegségektől mentes kutyát magának hobbi célokra és szinte nem talál sehol, de közben meg mindenki azzal jön, hogy csak tk-s kutyát vegyél. Érdekes ez.
2013. dec. 25. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ez a jellemző. Vagy a fajtádban van ilyesmi, mert ritka, vagy te választod meg a tenyésztőt rosszul.
2013. dec. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen fajtát szeretnél?

Biztos vannak ilyen tenyésztők is, de azért nem kell általánosítani, nem mindenki ilyen.

2013. dec. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Általában nem ez a jellemző.

Hobbi célra vettem tenyésztőtől kutyát. Vannak tenyésztő ismerőseim, náluk is van erre lehetőség.

Milyen fajta kutyát szeretnél?

2013. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
13%

Egy hozzáfűzni valóm van csupán.Nem veszek kutyát hobby célokra,kutyát azért veszek mert szükségem van egy társra,és olyan hűséget adok neki amilyet ő nekem.Mert ő egy érző lény,nem egy érmegyűjtemény,és nem is bélyeg.Ha kutyát akarsz tartani nem elég hogy te boldog legyél.

a tenyésztők,meg azért ilyenek,mert nekik ez számít,mert olttatják,gondozzák őket.Teszem fel van egy kennel pl:Berni Őrző Claudia.Elpusztul az anyaállat-volt 4 kölyke-2 közülük elpusztul vagy nemzőképtelen lesz-marad 2 aki továbbviszi a fajtát,de az egyik gazdája csak hobbycélra vett kutyát,és így a fáradozásuk kudarc mert kihalt.

2013. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon extrém esetben el tudom képzelni, hogy belefutsz ilyen tenyésztőbe, ha annyira ritka fajtáról van szó, de ez egyáltalán nem általános.
2013. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem akarsz kiállítási kutyát,be is fogadhatsz a fajtamentőktől.Egészséges,normális kutyát adnak örökbe.

De ha mindenképp tenyésztőtől szeretnél venni,ne a hiperszuper mestertenyésztőknél érdeklődj.

Szép egészséges kutyát kaphatsz olyan tenyésztőtől is,akinek ez tényleg csak hobby,amit igényesen csinál.Esetleg akár kezdő tenyésztőtől is.

Aki itthonra nem ad el kutyát,az valószínűleg párszor csalódott már magyar vevőkben.Ismertem olyan tenyésztőt,aki egyetlen kutyát adott el itthonra nagy könyörgésre azzal,hogy az új tulaj nem szaporíthat vele,csak minőségi szukákat fedeztethet.Ehhez képest évente több mint 200 kölyök született ez után a kan után.

2013. dec. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nagyon ritka, nem tudom te milyen fajtában keresgélsz vagy mi nem tetszik benned a tenyésztőknek, de valami biztosan van. Olyan nincs, hogy egy tenyésztő csak kiállításra ad kutyát, hiszen szinte minden alomban, még a legjobb szülőktől is születnek hobbi minőségű kiskutyák. Azt javaslom keresgélj tovább, látogass el a tenyésztőkhöz, beszélj velük személyesen, győzd meg őket, hogy érdemes neked kutyát adniuk.
2013. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

ezt egy külsősnek aki nincs annyira benne a kutyázásba nehéz elmagyarázni külföldi azért nem ad mert rengeteg a magyar szaporító így félnek hogy az ő vérvonaluk is így jár.

de milyen fajta kutyust szeretnél egyáltalán adnak el törzskönyv nélküli kutyát ami ugyanolyan jó mint az azzal rendelkező maximum nem kiállításra hanem hobby célra lesz.

2013. dec. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék most kutyát venni, csak elgondolkodtam ezen. Van egy tk-s kutyám már de meggondolandó hogy mikor veszek még1x (imádom, nem bántam meg). A hiperszuperhíres tenyésztők alapból elküldtek, sőt volt olyan amelyikkel időpontot beszéltünk meg és mire odaértünk kiderült, hogy nincs otthon, neki dolga van és még ő volt felháborodva. Volt egy amelyikről kiderült, hogy semmivel se jobbak mint a szaporítók csak van papírjuk. Végül lett egy kisebb kenneltől kutyánk, szűrések meg minden de ettől még előjöttek nála betegségek, szóval nem lehet azt mondani, hogyha tk-s kutyát veszel, akkor tuti nem lesz baja és nem kell rá költeni csak mindenki úgy írja itt hogy tk-s kutyát vegyél, mintha akkora választék lenne, miközben egyáltalán nem.
2013. dec. 25. 21:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után csodálkoznak,hogy az emberek szaporítótól vásárolnak,mikor az jóval olcsóbb és egyszerűbb.

És későn jönnek rá,hogy mégsem jártak olyan jól.

2013. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!