Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan bonyolult tenyészt...

Miért olyan bonyolult tenyésztőtől kutyát venni?

Figyelt kérdés
Mindig mindenki azt írja csak törzskönyves kutyát szabad venni, de ha az ember erre rászánja magát, akkor rájön, hogy nem is olyan egyszerű ez az egész. Vagy az van hogy magyaroknak egyáltalán nem is adnak el (nem is érdekli őket, hogy mennyire vagy alkalmas a kutyára), vagy az van hogy kikötik csak akkor vehetsz ha viszed őket kiállításokra (buktad ha nincsenek ilyen igényeid). Hihetetlen, hogy az ember szeretne egy normális, betegségektől mentes kutyát magának hobbi célokra és szinte nem talál sehol, de közben meg mindenki azzal jön, hogy csak tk-s kutyát vegyél. Érdekes ez.
2013. dec. 25. 20:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell jól megnézni honnan vesz az ember kölyök kutyát.
2013. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom szerint sem ez az általános. Legalább is akiket én ismerek azok kedvesek, segitőkészek meg hobbyra is adnak kutyát, persze nem fűnek fának, de ha valakivel elbeszélgetnek és megfelelő akkor simán. Én ezt inkább ritka fajtánál tudom elképzelni, hogy igy van.

A betegséget egyébként száz százalékban persze nem lehet kizárni sajnos, de azért elég ritka eset, hogy tenyésztőnél előforduljon, megesni megeshet. De képzeld el, hogy ha egy körültekintő tenyésztőnél is becsúszhat betegség, akkor egy szaporitónál mennyivel növekszik ennek az esélye?

2013. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak oka van, ha elküldenek. Sok jelentkezőt még menhelyek is elküldenek...most nem azt mondom, hogy gáz van veled, hanem azt, hogy például ha kiállítási minőségű a kölyök, akkor nem biztos, hogy az első hobbi vevőnek eladják.
2013. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
18%

"szóval nem lehet azt mondani, hogyha tk-s kutyát veszel, akkor tuti nem lesz baja és nem kell rá költeni csak mindenki úgy írja itt hogy tk-s kutyát vegyél, mintha akkora választék lenne, miközben egyáltalán nem."


Ezzel az érveléssel nehéz vitatkozni, hiszen nincs benne semmi konkrétum, csak a te egyszemélyes, egykutyás (és egy fajtában szerzett) tapasztalatodból általánosítassz. Ráadásul az egészség csak egy tényező a sok közül, ami miatt a tenyésztőket ajánlgatjuk a szaporítók helyett. Ha az egészséget kivesszük a képletből, még akkor is a tenyésztők felé hajlik a mérleg nyelve.

2013. dec. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Még a legnagyobb odafigyelés ellenére is van, amikor a genetika közbeszól. De egy tenyésztőnél azért ennek kisebb az edényre, mint a sok ellerőrizezlen alomnál.
2013. dec. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
46%
A másik pedig,hogy általában érzékenyebbek a tenyésztett kutyák,mindegyiknek van a fajtára jellemző gyakori betegsége.pl.shih tzuknál a szem,angol bulldog bőr,westi allergia stb.ezekre külön oda kell figyelni.A kennel sem mindegy,milyen garanciát vállal a kutyára vagy milyen szűrésekkel rendelkeznek a kutyák.
2013. dec. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!