Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy hosszúszőrű kutya...

Lehet egy hosszúszőrű kutya szőrét vasalni? [hajvasalóval, persze alacsonyabb hőfokon]

Figyelt kérdés
pl. egy si-cu-ét vagy egy yorkiét? mert sokszor látom képeken, hogy hullámosabb a szőrük pár helyen, a kiállításokon pedig egyenes.
2009. nov. 26. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Azta!

Ugyan ezt akartam megkérdezni, tegnap gondoltam rá! :O

De durva! :DD

Én is várom a választ.

Amúgy szerintem lehet, csak utána mosd el, vagy nem tudom.

2009. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Én nemrég voltam kutyakiállításon, és ott láttam nem is egy embernél, hogy hajvasalóval egyenesítette a kutyája szőrét. Hát én eléggé ledöbbentem rajta. Szerencsére nem nyertek semmit. Persze ők nagyon fel voltak háborodva.
2009. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Azt elfelejtettem, hogy yorkik voltak.
2009. nov. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

szemceruza és a rúzs is kell, és persze a hidrogént se szabad elfelejteni.

mikor divat lesz a göndör szőr, akkor,pedig dauert kap ???

kretén aki így bánik egy állattal,persze a beltenyészetet favorizáló,és elvont agyú kiállításszervezőkkel együtt.

szerencsétlen yorki ,és king charles spánielek pedig évtizedről évtizedre romló genetikai állományt hordoznak tovább !

nem tudok úgy kutyát sétáltatni,hogy az öleb tartók ne kapnák fel a földről,veszettül ugató,és habzó szájú kis kedvencüket amikor ember,vagy másik kutya közelít hozzá! ( bocs a kevés kivételtől )

ez pedig egyértelműen nevelési,és genetikai probléma,az amúgy is ideggyenge kutyákat még a tanulatlan gazdik félre is nevelik !

a kutyaiskolába járó kutyák 85-95 % 5 kg feletti . yorkit,westit elvétve találni, talán kivétel speciálisan kis termetű kutyák részére indított tanfolyamok.

amik persze csak 1-2 városban van !

2009. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Hát nem hiszem hogy a kiállitáson kivasalják nekik:((( én biztos nem tenném!
2009. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha ki is vasalják akkor olyan spéci szőrápoló szereret használnak utána amik táplálják a szőrt, mert ez egyértelműen nem tesz jót neki!
2009. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

A hajvasaló rettenetesen szárít! Le fog töredezni a szőre. Én is láttam kiállításon egyszer, de annak a kiállítónak egy bőröndnyi kutyakozmetikuma volt!!! Gondolom tudta mit csinál.

Egyébként egy yorkinak ha jó minőségű a szőre, akkor sima. Ki kell csak kefélni a szőrét!

Ja, és a kiállítási kutyusoknak tekercselik a szőrét, hogy ne töredezzen le, amiért én nagyon sajnálom az állatokat!

Valamelyik megszokja, de még papucsot is adnak rájuk, hogy a tekercseket ne tudják kibontani!

Azok aztán nem rohangálhatnak az utcán, sem kertben, csak lakásban vannak!

Az én kutyimnak félhosszúra vágom a szőrét, nagyon szép!

Szerintem ne vasald! Plííííz.....

2009. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem akartam vasalni egyáltalán, nincs is ilyen kutyám, de ha lesz akkor sem hiszem h vasalnám neki.. csak kiváncsi voltam. koszonom a válaszokat. egyébként szerintem is abszurd ez az egész, főleg amit néha látni h be is festik a szőrüket...
2009. nov. 27. 13:44
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Na. Akkor most egy dolgot tegyünk tisztába. A yorkiek és egyéb hasonló fajták esetében ahhoz, hogy a szőr kiállítási minőségű legyen, olajozni és tekerni kell speciális szerrel és papírral. Különben nem nő meg elég hosszúra, összegubancolódik, letöredezik. Ehhez a kutyák nagyon hamar hozzászoknak, nem zavarja őket. Ez viszont azt is jelenti, hogy mikor a papírt közvetlenül a bemutatás előtt leveszik, akkor bizony az egyébként szögegyenes szőr is hullámos. Ezért szokták kiállítás előtt a kutya szőrét hajvasalóval átdolgozni.
2009. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

rögtön hozom a got2be hajegyenesítőt és a parfümöt és talán egy manikür se ártana.. XD

amúgy a poénon kívül ez állatkínzás... kiszárad a bőre és meg is égetheti... és egésségtelen...

2009. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!