Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy a kutyám...

Mit csináljak hogy a kutyám szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete kaptam meg a Yorki kutyámat. 1hónapos múlt. Elkezdtem neki tanítani, hogy hova végezze el a dolgát, kb. 4-szer sikerült is neki oda, akkor jól meg is dicsértük, de általában szőnyegre, földre végzi. Van valami jó ötletetek?

2013. dec. 27. 11:56
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
6 hetes
2013. dec. 27. 13:51
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem lényegesen több kutyát felneveltem,mint te.Illetve TE jöttél ide kérdezni,tehát nyilván TE nem tudsz semmit.Kezdve azzal,hogy 3 hetes kutyát nem hozunk el,mert iszonyatos szocializációs törést okozunk neki.De nyilván nagyon tájékozott vagy etológiai téren.


Mások,akik a lakásban tartanak kutyát,8 hetesen hozzák el,ilyenkor rendelkezik már 2 oltással,és így ki tudják vinni,hogy elvégezzék a dolgukat.

Iskola,gyerek és munka mellett viszem a 2 kutyámat,naponta 4x sétálni.

Került hozzám befogadott kölyök,oltások nélkül,utána pedig szó nélkül takarítottam.Nem szoktattam pelenkára meg alomra se,mert KUTYA nem macska,és utána saját magadat szívatod meg,mert NEM FOG KINT CSINÁLNI SEMMIT.


Szerintem legalább 15 év tapasztalattal előtted járok,de nyugodtan menj a fejed után,majd meglátod.Csak a szerencsétlen kutyát sajnálom,hogy ilyen degenerált emberhez került.

2013. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Akkor azt írd, hogy 6 hetes te szerencsétlen. :D Amúgy meg semmivel sem jobb, mivel 8 hetet ír elő a törvény, de te is, meg az ügyes kis szaporítód is lesz***rjátok. Remélem legalább ingyen volt, mert sok örömötök nem lesz egymásban az is biztos.
2013. dec. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
2 hetet itthon vagyunk
2013. dec. 27. 14:03
 15/22 A kérdező kommentje:
8 hetesen is még csak egy oltása lenne meg, de mindegy... ;D
2013. dec. 27. 14:12
 16/22 anonim ***** válasza:
Helyett 2. Mármint 2 oltása lenne 8 hetesen, persze ahhoz tenyésztőtől kell venni, nem szaporítótól. Látszik, hogy mennyire durván nem értesz hozzá, de akkor minek kellett kutya?
2013. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Figyeld csak te nagyon okos! [link]

Első google találat. VIDD VISSZA A KUTYÁT MERT NÁLAD CSAK SZENVEDÉS LESZ AZ ÉLETE!

2013. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

egy tenyésztőtől vásárolt 8 hetes kutya 2 oltással,microchippel és 4x féreghajtva kerül gazdához.

Parazitamentesítve és szobatisztaságra előnevelve,egyes esetekben már szobatisztán.


Nem mindegy,hogy az okos hülyéskedik,vagy a hülye okoskodik kérdező...Remélem érted a célzást.


A kutyát 8 hetes korától élete végéig (normális esetben 10-15év)minden nap el kell vinni sétálni,legalább 3x,de egy yorki méretű kutyát inkább 4x-5x.

Ha elutaztok nyaralni,akkor 2 lehetőség van.

1)viszitek magatokkal

2)kutyapanzióba adjátok/felelős emberre bízzátok


Aki ezt nem tudja felfogni,vagy nem tudja vállalni,annak nem kell kutyát tartani.

A yorki jellegű keverék is ugyanolyan kutya,mint egy bernáthegyi,nem kisbabaként kell kezelni.

Iskola és munka mellett is millióan tartanak tisztességesen kutyát,nem lehetetlen.

Akinek ez büdös,az ne tartson kutyát.Nincs olyan,hogy "ma nincs kedvem sétálni".


Egy kutya 10-15 évre szól.És felelősség.

2013. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
5 hetesen hoztad el? ha most hat hetes akkor 5 hetesen már elhoztad? 5 hetesen kezd el enni, 8 hetesen szabadna csak elhozni
2013. dec. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Bánszki Csilla ***** válasza:
Ne várjál csodát, mert ez egy nagyon hosszú folyamat amíg megtanulja,türelmesnek kell lenni, nálunk is volt sok vita belőle a párommal , mikor bepisilt előszeretettel a szőnyegre. Én 4 hónaposan hoztam el, és úgy tanítottam meg, hogy ha jó helyre végezte a dolgát, akkor jutalomfalatot kapott, olyat amit nagyon imád. Egyébként nem értek egyet azokkal, akik azt mondták ,hogyha megtanulja, hogy bennt hova pisilhet, akkor nem akar majd kint. Bár a pelenka nálunk nem jött be, mert széttépte, hanem az erkélyre megy ki, ha nagyon sürgős neki, de egyébként mivel napi 3 megszokott séta van így inkább lennt szereti elvégezni.
2014. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!