Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újszülött kiskutya nevelése,...

Újszülött kiskutya nevelése, Remélem mindent jól csinálok, esetleges ötletet még elfogadnék?

Figyelt kérdés

Chelsea szülése


2013.12.23.



*01:30-Első, a legkisebb,kan, színe tiszta fehér.*


01:58-Második,picit hosszabb mint az első,szuka, színe tiszta fehér.


03:05-Harmadik,picit hosszabb mint az első kettő,kan,színe sötét barna a melkhasánál fehér mellényke.


04:00-Negyedik,ugyanakkora mit a barna kan,szuka,színe tiszta fehér.

Megjegyzés: a homlokán pici lila folt.


Első és második kutya között eltelt idő: 28 perc


Második és harmadik kutya között eltelt idő:67 perc


Harmadik és negyedik kutya között eltelt idő:55 perc


Az első és az utolsó kutya között eltelt idő: 150 perc,azaz: 2 óra 30 perc(2,5 óra)


*24-én délután vettem észre hogy nem szopik, és semmit sem nőtt.

Hasa beesett ora száraz, bágyadt alig mozog egy-két nyüsszenés kivételével nem is sír.

Próbáltam cicire tenni de semmit nem csinált, lefejtem tejet az anya kutyáról, majd fecskendővel próbáltam etetni, pár cseppet sikerült lenyeletni vele, a többségét nem tudta lenyelni talán egy kicsi a tüdejébe is ment, ezért nem nagyon erőltettem (csak reménykedni tudok hogy nem lesz tüdőgyulladása)óránként egy pár cseppet adtam neki ezek után amit szőlőcukorrral kevertem. Így kihúzta 27. -ig.

Reggel felhívtam a kerületi állatpatikát hogy nyitva van-e szerencsémre nyitva volt , elmentem tápszerért meg cumis üvegért.

Tápszer: Kondi Milch 300g

Trixie cumis üveg 3 gumis cumival és egy tisztitó kefével, 50ml,

Óránként adok neki enni kicsiket mert nagyon le van gyengülve holnap már csak 2 óránként adok neki egy hétig utána 2,5 óránként 3 napig ,utána 3 óránként.A többit az anya elvégzi!

3x evett edddig a tápszerből és már most kezd élénkülni.Bízom benne hogy túléli!!!



2013. dec. 27. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jól csinálod! Ügyes vagy! :) Látszik rajta, hogy nőtt? Ha cumisüveggel eteted, akkor hozzá fog szokni, hogy ő szívja. Vigyázz túl sokat ne rakj a szájába. Legyen ideje nyelni. Evés után vidd a mamijához, hogy nyalogassa meg. A pociját is hogy tudjon kakilna, pisilna. Mert magától még nem tud. Bármilyik kutyás menhelyre írhatsz facebookon ők is adnat tanácsot. Pl Rex kutyaotthon.
2013. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nagyon figyelni kell a megfelelő méretű és formájú cumi kiválasztására. Ha túl nagy a lyukméret, könnyen félrenyelhetnek, ha túl kicsi, akkor nagyon gyorsan elfáradhatnak a kicsik, így visszamaradhatnak a fejlődésben. Mindig legyen kéznél egy csecsemő orrszívó is, hogyha véletlenül mégis félre megy a tápszer, legyen lehetőség azt eltávolítani az orrüregből.

Mivel a napos kiskutyák maguktól még székletet üríteni nem tudnak, ezért ebben vagy az anyjuk van segítségükre, vagy nekünk kell segíteni nedves vattával. Ilyenkor kézben tartva a hasukra fordítjuk őket, és finoman ingereljük az alsó hasi tájékot. Ezt minden etetés alkalmával meg kell tennünk. Naponta legalább 1-2 szer kell székletet üríteniük. Ugyan így a vizelésben is segítségre van szükségük.

2013. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az első egy hétben a szoptatási időnek legalább 1-1,5 órának kell lenni(függ az alomszámtól), a szoptatások közötti idő pedig ne haladja meg a 2 órát (éjjel sem).

A nevelés során érdemes probiotikus készítményt használni Laktiferm Pet, amit a tejpótlóba lehet keverni, vagy vízben oldva a szájukba cseppenteni. Az első 3-4 napban ezzel ki tudunk alakítani egy megfelelő bélflórát, ami kihat az egész kölyöknevelésre. A probiotikus kezelést 3-4 naponta érdemes megismételni. 2 hetes korban féregtelenítsük a kiskutyákat valamelyik széles spektrumú kölyköknek adható készítménnyel (ezt 2-3 hetenként érdemes megismételni). UTÁNANÉZTEM pár dologban. Még kommentelek ha van valami. :D Nekem ügyes légy. :) ;)

2013. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
[link] Ez is jól jöhet. Ugye éjjel is fel kelsz etetni?
2013. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A mamijától nem szopik még magától?
2013. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link] <-----Ezt mindenképp olvasd el. :)

[link]

[link] <--- Itt le van írva az is hogy mennyit kell adni neki! :)

2013. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! igen éjszaka is felkelek hozzá,nem szopik az anyjától nem tudom miért, csak odabújik és alszik, ha etetés idő van akkor sem motoszkál hogy keresné a cicit. ez nem tudom miért van,az anya elvégzi a dolgát rendesen, csak a kicsi nem akar szopni.
2013. dec. 27. 17:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Cumiból eszik? Jó volna ha látná egy doki is. Ne félj, nem fog sokat kérni egy ilyen csöppségért. Lehet pénzt sem kér. :)
2013. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nézd , nem szeretnélek megbántani, és nem fog tetszeni sem amit mondok, de az a kölyök amelyik nem képes egyedül szopni, az nem életképes. Még az sincs, hogy vannak 10-en. Ha most életben is tartod valahogy, akkor a kásőbbiekben ennek lehetnek következményei. És előfordulhat, hogy 1 évesen kell majd elengedned. Én elaltatnám, mert ez csak szenvedés.
2013. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezért is kellene egy dokinak látnia és ő segít hogy mi legyen.
2013. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!