Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van egér szaga a kutyámnak?

Miért van egér szaga a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Nem kell röhögni, tényleg egér szaga van! A kutyám egy öleb, lakásban tartott, 2-3 hetente fürdetem mindig, meg van, hogy kutyakozmetikába viszem, de mégis olyan egér szaga van... Ez mitől lehet? Akkor érzem rajta a legjobban, amikor alvás után felkel és ideszalad hozzám, hogy vegyem fel. A lakásban egér nincs, rendezett/tiszta lakásunk van, tehát valódi egeret nem tud megfogni... De nem értem, mégis mitől lehet ez?

2013. dec. 27. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egereknek van kutyaszaguk.
2013. dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Örülj neki, hogy te nem érzed...
2013. dec. 27. 20:19
 3/12 anonim ***** válasza:
mivel eteted?? lehet a kajától van szaga !
2013. dec. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
2-3 hetente nagyon sűrű a fürdetés :)
2013. dec. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
Milyen szaga van egy egérnek? Én még soha nem szagoltam egeret. Nem lehet a táptól?
2013. dec. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szőrtüszőatkás.

A szőrtüszőatkák túlzott elszaporodásának az egyik tünete a jellegzetes egérszag.

Oka sokféle lehet, a túlzott fürdetéstől a legyengült immunrendszerig. Hosszú szőre van? Nézd meg, hogy a mancsokon és a mellkason, a pofácskáján nincsenek-e szőrhiányosabb területek és az állatorvossal csináltass egy bőrkaparék tesztet.

2013. dec. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úristen, mik vannak itt összehordva... :D Semmi baj nincs a szőrével, hetente hordom dokihoz. És ő nem mondott rá semmit, mert neki is említettem. 2-3 hetente meg épp elég a fürdetés, ha nem értesz hozzá, hülyeséget ne írkálj! Nem emberről beszélünk, hanem egy kutyáról!!! Van, aki meg havonta fürdeti a kutyáját, erre meg mit mondanál??? :D Úristen...
2013. dec. 28. 10:28
 8/12 A kérdező kommentje:
Rövid szőrű a kutyám! Volt, akinek ugyanez a kutyája van, és ő is mondta, hogy az övé is olyan. De ő azt mondta, hogy szerinte a nyála, ahogy rászárad a szőrére. Nem mindig van ilyen szaga, csak amikor fürdetés előtt járunk, mint mondtam, 2-3 hetente fürdetem és fürdetés előtt csak 1-2 nappal. Tehát ilyen szakaszosan van szaga. Nem folyamatosan. Tápot csakis minőségit veszek neki, és drágát!!! Az orvos ajánlotta!!! Szóval azt nem hinném, hogy azzal lenne probléma!!! Csak kíváncsi voltam más véleményekre is, hátha valaki tud ettől okosabb magyarázatot...
2013. dec. 28. 10:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? És mivel fürdeted? A kérdéseddel az a gond, hogy egy csomó újabb kérdést vet fel.
2013. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha semmi baja minek hordod hetente dokihoz?
2013. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!