Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya vagy inkább kettő?

Egy kutya vagy inkább kettő?

Figyelt kérdés
Lakásban élek a párommal és nagyon szeretnénk egy kiskutyát. Az első pár hétben tudnék kivenni szabit, de utána sajnos vissza kell mennem dolgozni, és kénytelen leszek magára hagyni. Nem lenne egész nap egyedül, mert sűrűn nem egy időben dolgozunk, de akkor is napi pár órára biztosan egyedül maradna. A kérdés az, hogy vegyünk inkább még egy kiskutyát mellé, hogy ne legyenek egyedül? Vagy 2 kutya más sok egy lakásban? Csivavát szeretnénk, vagy valamilyen más kistermetű kutyát. Rosszabbak, ha ketten vannak? Vagy kell egy kutyusnak feltétlenül a társaság? A válaszokat előre is köszönöm!
2013. dec. 28. 10:08
1 2
 11/14 Akiteki ***** válasza:

Elég neveletlen rosszul tartott kutyákat ismerhetsz.

Én meg csak olyanokat ismerek, akik elválaszthatatlan barátok lettek.

2013. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A szimpátiának mi köze van a jól neveltséghez? Ide se járnak túlságosan jól nevelt emberek. xD
2013. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is ezen évődök egyébként. Van egy iszonyat barátságos, játékos, eleven, nyitott kutyám... és szeretnék mellé egy hasonló habitusút. De lakásban lakom ráadásul albérletben, így nemigazán jöhet szóba a dolog. Pedig foglalkozom vele, viszem mindenfelé, de néha ha itthon ránézek, amikor csak úgy elvan, olyan kis "társtalannak" látom, és az jut eszembe, ha épp nem mókázok vele én, milyen jól ellenne egy hozzá hasonló pajtival, és nekem is örömömre szolgálnának ketten. Hát, sajnos ez még várat magára. :*
2013. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Akiteki ***** válasza:

És annak meg mi köze a kutyához, hogy kik ülnek a gép elé?

A kutyáknál nincs szimpátia, szocializáció és nevelés van.

Épeszű felnőtt kutya nem bánt kölyköt. Amikor pedig a kölyök ivarérett lesz, addigra megszokják egymás társaságát és a rangsor is eldől köztük. Csak olyan esetben van gond, ha a gazdi nem áll a helyzet magaslatán, ezért a kutyái vetélkednek a falkavezérségért.

Soha nem volt gond, amikor új kölyök érkezett hozzánk és akkor sem, ha felnőttek. Sőt, a kanok mellé még felnőtt kant is tudok hozni, az sem probléma, mindenki tudja hol a helye. A szukák meg pláne örömmel szoktak fogadni egy új lányt. Felnőtt kanjaim a tüzelésekkor néha egymásra mordulnak, de általában fej-fej mellett bőgnek a lány után.

Szó sincs szimpátiáról, csak nevelésről.

2013. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!