Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a shar pei kutyáknak...

Igaz hogy a shar pei kutyáknak a szemét töbször fel kell varratni mert amúgy megvakulnak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
csak azoknak, amelyeknél a tenyésztő olyan szülőket használ tenyésztésre, amelyeknek még a régi típusú , nagyon ráncos bőre van. A mai típusnál már nem kell varrogatni.
2013. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.Normális tenyésztőnél 1x sem kell varrni a szemüket,elvétve csúszhat be egy-egy példány,akinek talán varrni kell.


Szaporítottnál meg örülj ha csak a szemét kell varrogatni és nem lesz bőrrákja.

2013. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és ezt pici korban lehet látni hogy melyiknek kell varrni vagy nem? köszönöm az eddigi válaszokat
2013. dec. 30. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy jó tenyésztőtől veszed. Mikor annak idején keresgettem találtam 10-20 ezerért vaterán. Na, nem ez a kategória ami a shar pei-nél (alapból sem, de itt különösen) szóba jöhet. Aztán ráleltem jó magyar kellenekre, de még az ő pofájukat is túl ráncosnak tartottam. Külföldi kennelből lett végül kutyám, és SOHA semmi baj nem volt a szemével, nem kell minden nap borogatni, felvarrni meg főleg. Az is hülyeség hogy a bőre közt fogkefével kell tisztogatni, mert én ilyenről is hallottam. :D Annyi, hogy ez a kutya több mint fél millió forint volt, és ez shar peinél még az "olcsóbb" kategória, ráadásul nekem hobby célra van, színhibás, és ivartalanított (ez a szerződésben is benne volt). Van egy másik shar pei kutyám, ő menhelyi. Szaporítótelepről mentették, 300 ezrem van benne a fekélyes szemének megműtésében, ami nélkül megvakult volna, így is napokon múlt hogy nem vakult meg. Szóval csak akkor vegyél, ha tényleg meg tudod fizetni az árát, vagy számíts a szembetegségekre... :(
2013. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm. semmit nem tudok róla,de akkor ez biztos nem jó mert úgy veszem ki a szövegből hogy ingyen el lehet vinni.
2013. dec. 30. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!