Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy adjak be neki gyógyszert?

Hogy adjak be neki gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nem bírok a kutyámnak gy.szert adni, mert mindig kiköpi.Ha kajába rakjuk, akkor mintha lenyelné aztán kiköpi.Nem bírom egyszerűen, és hármat be kéne adni.Tippek hogy lehetne?

2013. dec. 31. 09:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én akármilyen gyógyszerről van szó, egyszerűen lenyomom a torkán.
2013. dec. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Vagy elporítva teszed bele valami nedves kajába.
2013. dec. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ezt úgy szoktam, hogy kinyitom a száját, a nyelve hátuljára ráteszem a tablettát, és összezárom a száját. Egy ideig fogni kell az állkapcsát, de a nyelőreflex leviszi a gyógyszert. Csak finoman kell csinálni, hogy ne ellenkezzen a kutya. Észre sem fogja venni, hidd el!

2013. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Kérlek ne kényeskedj, nő létemre mikor a kutyám nagyon beteg volt, konkrétan nem érdekelt, h hogyan de beadtam neki.. Lenyomtam a torkán, a nem tabis gyógyszereket meg fecskendővel belenyomtam a szájába, kénytelen volt meginni.. Szerintem nem nagy tudomány.
2013. dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Két láb közé fogni (szinte rá kell ülni, hogy ne mozogjon). Bal kézzel a szemfogak utáni résbe nyúlva szét kell feszíteni a száját és a tablettát jobb kézzel a nyelve leghátsó felére kell betolni, hogy reflexesen lenyelje. Elengedni a száját, majd a szájból kicsúsztatott bal kézzel megfogni a pofáját, hogy ne tudja kiköpni a tablettát és jobb kézzel előlről hátrafelé simogatni kívülről a torkát. Közben megnyugtatóan megdícsérni, hogy a jó kutya lenyelte. Úgy kell intézni, mintha valami játékos cselekmény lenne, amiért dícséretet kap. Ha erőszakként történik, mert közben a gazda sikongat, meg kiabál, akkor a kutya is megrémül és nem játékként rögzül. A mi utolsó vizslánk már kézből ette az aktív szenet meg a fosás elleni bolus adstringenst (heves farkcsóválás közepette)......
2013. dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Hovarju ***** válasza:

A mostani kutyusom egy darab sajtba rejtve simán megeszi.

Viszont, ha kiválogatja a finom falat közül is, akkor nem marad más, le kell nyomni a torkán. (a hogyant már előttem leírták)

2013. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszi, csak az a baj hogyha ráülök megnyikkan mert mini bichon, és tejterméket nem ehet.de én is lenyomtam neki és azokat lenyelte és visszaköpte és porként sikerült egyet a többi kapszula, de köszi a válaszokat
2013. dec. 31. 09:51
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Hát ilyen egy-egy szemeket én is lenyomok, ha meg rendszeresen kell szedni, akkor veszek mackó sajtot, azon ugyanis nincs rágnivaló. Felaprítom, adok egy kis golyót üresen, aztán egyben a gyógyszert, és még egyet üresen. Ha elég pici galacsint gyúrsz belőle, azon nincs mit rágni, simán benyelik gyógyszerrel együtt.
2013. dec. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Lenyomod a torkán aztán azonnal adsz neki valamit enni. Tuti lenyeli.
2013. dec. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
A mini bischon az mi??? :D Megfogod, lenyomod a torkán, összeszorítod a pofáját és kész. Kénytelen lesz lenyelni.
2013. dec. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!