Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy fülvágott...

Mennyibe kerül egy fülvágott dobermann kiskutya?

Figyelt kérdés
És ha nem fülvágott akkor hol és mennyiért vágnák ?
2013. dec. 31. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon tilos a fülkupírozás. Nézz szét a környező országokban, olvasgasd hogy hol nem tiltja a törvény.
2013. dec. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy mennyibe kerül az változó. Külföldön 1000 eurótól határ a csillagos ég.
2013. dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

3. Nem a tenyésztő vágja a kiskutyák fülét, hanem az állatorvos. Szóval gondolom kivitte külföldre a kiskutyákat és ott csináltatta meg, bár érdekelne, hogy melyik tenyésztő lehetett ez, én akárhány kennel honlapját megnéztem, az összesen vágatlan kölykök voltak.

Mo-n az állatorvos meg fel is jelenthet ha ilyen kéréssel odaállsz, vagy elküld a búsba, mert nem kockáztatná meg az állását. Ráadásul olyat találni aki szépen és jól megcsinálja... Szóval én azt mondom: külföld.

2013. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
félbevágottat olvastam... Szívem megállt egy pillanatra. :D
2013. dec. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Istenem, Istenem.....
2013. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Érdemes külföldről venni, az a biztos. Akár a környező országokból. Van, aki még itthon is elvállalja, de tudod, a szabály az szabály.


Személyes véleményem egyébként, hogy bizonyos fajtáknak igenis vágni kell a fülét. 2-3 éve még senki nem pattogott emiatt. Az én kutyámnak is vágott, de neki indokolt volt eügyi szempontból is.

2013. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
A törvény az egy dolog, hogy azt ki tartja be meg egy másik.. Nézz körül olyan kennelekben ahol vágott dobik vannak, a tenyésztő tud majd ajánlani orvost is aki megcsinálja. Minket is a tenyésztő vitt el a dokihoz személyesen, másképp nem vállalják már el.
2013. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

ok, akkor tiltsuk be a zsidóknál a körülmetélést, mert kb ugyanazt azt értelmetlen célt szolgálja mint a kutyáknál a fülkupírozás, vagy a farokcsonkolás.

egyébként szerintem úgy szép egy dobi ha vágva van a füle és a farka.

oké, fáj neki. a csecsemőnek is fáj a cirkumcízió, de még a füllyukasztás is, mégsem pampog semmilyen emberi jogi szervezet.


könyörgöm, leállhatnának már az állatvédők ezzel a szánalmas fontoskodással.

2014. jan. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Kommentben leírtam, hogy a 6 hónapos törzskönyves dobimnak vágva van a füle, erre kiszedik a választ.. gratulálok :D Miért nem felelt meg önöknek?
2014. jan. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!