Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nagyon eleven...

Mit tegyek? Nagyon eleven kiskutya, nem lehet bírni vele (havanese)?!

Figyelt kérdés
Holnap lesz egy hete hogy megérkezett Málna,a 8 hetes havanese kislány az otthonunkba. Nagyon édes, nagyon szeretem, de annyira eleven , hogy már kezdem úgy érezni, hogy nekem ez nem fog menni. Az , hogy ossze vissza pisil es kakil mindent, az meg ertheto, de rajta vagyunk a szobatisztasaghoz szoktatason, kisebb nagyobb sikerekkel. Csináltunk neki egy kis "karámot" , ami bekerült a fürdőbe, szeretném ha éjszaka ott aludna, meg ha nem lesz itthon senki akkor is ott lenne a helye. Azonban képtelenség , hogy ott megmaradjon, nyüszít, sírdogál, ugat, és folyamatosan felugrál az oldalára, meg kaparja azt, amíg ki nem tud mászni.Eddig hagytam neki hogy az ágyamban aludjon, de már napok óta nem aludtam ki magam, olyan vagyok mint egy élőhalott...szeretném ha kiszokna.. a másik dolog, hogy amint aludt egy kicsit, felkel, harapdál, ugat, morog össze vissza, megrágja a virágot, papírzsebkendőt, amit ér. Hiába szidom le, mintha a falnak beszélnék.. kérlek segítsetek, nagyon el vagyok keseredve..gondoltam hogy nem lesz könnyű, de hogy ennyire..:(

2013. dec. 30. 18:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
61%

1. Nem kellett volna 7 hetesen elhozni.

2. Nem kellett volna elkényeztetni.

3. Nem kellett volna következetlennek lenni.

2013. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok, még annyit hozzátennék hogy egy kisbaba szintjén van, mit vársz? Minek szidod? Egy 1 éves gyerek érti ha megszidod? Nem.
2013. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

8 hetesen lett elhozva, én fogalmaztam hülyén.

Nem azt kértem, hogy oktass ki, tisztában vagyok vele hogy mit rontottam el! Tanácsokat kértem, ha nem lenne elég világos.

2013. dec. 30. 18:32
 4/34 anonim ***** válasza:
80%
Kutyasuli. És nem a kutyának kell, hanem neked, sosem a kutya "rossz" mindig a gazda a probléma, aki nem tudja megnevelni.
2013. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy mindenki ilyen okos, de én a kérdéseimre szeretnék választ kapni.
2013. dec. 30. 18:36
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Az ágyban alvással még rátettél az elválasztáskori hisztijére. Az elkerítést úgy csináld meg, hogy ne tudjon kimászni. És hiába sír, hisztizik, stb, nem veszed ki, nem mész oda hozzá. Minden kutyánál más az az időtartam, amíg rájön, hogy nem érdemes balhézni.

Természetesen a sűrű levitelt a szobatisztaság miatt mindig meg kell csinálni.

Át kell vészelned azt az időt, amíg nem fogadja el, hogy csendben kell maradnia. Annyit segíthetsz neki, hogy ahova becsukod, ott adsz neki mindig enni.

2013. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer felmehetett az ágyba, akkor ne 2 nappal később akard leszoktatni, főleg amíg ilyen pici... Ha a helyén elkezd nyüszíteni meg sírni, akkor te hogyan reagálsz? Foglalkozol vele, vagy hagyod amíg magától megnyugszik és figyelmen kívül hagyod?
2013. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Holnap a párom megmagasítja az oldalát a helyének. Oda adtam neki ma már enni, de miután napközben 15-20 percekre/meg amíg ki nem mászott/ betettem oda, hadd szokja, enni már alig, vagy be sem akart menni. Tudom jól, hogy nem kellett volna ágyba engedni, de szerintem akinek volt már hasonló kiskutyája, tudja, hogy milyen nehéz ellenállni neki.
2013. dec. 30. 18:43
 9/34 A kérdező kommentje:

Probálom nem figyelembe venni a nyafogását, sírását. Ma is többször betettem a helyére, közben elmentem fürödni, csináltam a dolgomat.

Ja, és köszönöm a válaszokat !

2013. dec. 30. 18:46
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Huhú, és ezek még csak a legkisebb gondok, mi lesz itt később! A kamaszkor a legrosszabb, a kiskori hiszti ahhoz képest smafu! :D

Nézd, volt már pár kölyökkel dolgom. Mindegyik egyformán aranyos, múltkor egy 10 hetes roti könyörgött nekem jutifalatért a tartóból amit a kutyámnak vittem, folyamatosan leült elém és hangosan nyöszörgött, de nem adtam neki, mert mondta a gazdája, hogy éppen finnyázik a száraz táppal, szóval nincs semmi nasi, főleg hisztiért. Ugyanolyan nehéz volt ellenállni neki, meg gondolom a gazdáinak is, mert egy dundi kis szőrgolyó, de muszáj, az ő érdekében.

Ne kényeztesd el mert nagyon jó úton haladtok affelé, hogy egy hisztis, harapós kis görcs legyen belőle. Pont az a baj az ilyen fajtákkal, hogy az ember azt hiszi kicsi, és úgysem kell nevelni. Nagyon ajánlom a kutyasulit, nem is miatta, de neked mindenképp jót fog tenni hogy megtanuld kutyaként kezelni!

2013. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!