Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy vagjatok le a kutyatok...

Ti hogy vagjatok le a kutyatok kormet?

Figyelt kérdés

Kopik neki, de a mellso laban 2-2 korom nem er le a foldre, az egyik ott folul van, mint nekunk a huvelykujjunk.

Van koromvagonk, de mar annyira nagy mancsa, eros kormei vannak, hogy nagy erot kell kifejteni vagaskor, es biztos neki is nagyon kellemetlen, hogy rafeszulok.

Szepen hagyta eddig, gyakran nyirogattam, de mar tul vastagok a kormei. Hogy lehet megoldani? Lereszelni? Vagy hogyan?


2014. jan. 1. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom a maximum ezerötszáz forintba kerülő karomvágó meg sem fordult a fejedben.....
2014. jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Azért nem kell bunkónak lenni, teljesen normális kérdést tett fel szerencsétlen.


Egyébként az állatorvos is levágja.

2014. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
szerintem meg nem kell levágni, mert ha megnől majd akkorára hogy leérjen a földre, akkor onnantól majd elkopik a szaladgálástól és kész
2014. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Zoey28 ***** válasza:
52%
Veszel egy kutyakörömvágót,és egy pillanat alatt lenyisszantod. A farkaskörömmel (ami ott folul van, mint nekunk a huvelykujjunk") vigyázni kell,mert ha nem vágod le időben szépen belenőhet a húsba ami mondanom sem kell fáj a kutyának.A kutya körme másképp van felépítve mint a miénk,a belsejében van egy ún. véredény amibe ha belevágsz ömleni fog belőle a vér,ezért mindig csak egy picit szabad vágni a körömből,sose szabad a görbületig.remélem tudtam segíteni
2014. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Hovarju ***** válasza:
52%
Személyes tapasztalatom nincs ez ügyben, mert még egyik kutyámnak sem kellett levágni a körmét.De ha nem boldogulsz vele vidd el állatorvoshoz vagy kutyakozmetikába, ott levágják neki. Esetleg ötletet is kaphatsz a hatásos otthoni vágáshoz.
2014. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Akiteki ***** válasza:
33%

Lehet kapni reszelőt is.

[link]

Biztonságosabb, mert nem vágsz bele véletlenül sem az élő részbe. Főleg a fekete körmű kutyáknál jó.

2014. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Van karomvagonk es reszelonk is. De nagyon eros korme van, ahogy vagom a karomvagoval, fordul el az ujja es a karma is kifordul, es ilyen egyenesre sikerul mindig levagni, neki pedig nagyon kellemetlen. Ertitek: az ujja kisebb,es gyengebb, mint a korme. Nem visit, nem vagok az erbe bele, de normalisan lehetetlen levagni.

Tehat tudom, hogy ott fut az er benne.

Reszelo nagyon szupernek tunt, de elemes, bekapcsolom, o pedig megremul tole, lehetetlenseg hasznalni. Nem akarok vele eroszakoskodni, mert akkor mindenfelekeppen megutalja ezt a torturat.

Ha viszont arra varnek, hogy azok a kormok leerjenek a foldre, az lenne ket ev minimum, es ugy nezne ki a kutyam, mint egy mukormos rinya.

Szoval gondolom, magamnak kell kitalalnom, mit tegyek.

Megprobalom beaztatni a mancsat, es utana levagni.

Vagy erosebb, durvabb emberi reszelovel lereszelni.

Nem hiszem el, hogy nektek sose volt ilyen problema egyik kutyatokkal se, valami tanacsra vartam...

Minek vigyem el, hogy mas vagja le neki, talan ok erosebbek, es erosebben birnak nyomni a karomvagot, vagy mi?

2014. jan. 1. 23:40
 8/16 Hovarju ***** válasza:
Hát akkor ne vidd el... találd ki magad.
2014. jan. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

én csípőfogóval szoktam vágni a mienknek de 1-2 alkalommal kell csak évente elég jól kopik neki


persze óvatosan kell vágni nehogy nagyot vágj le mert akkor szegényt nagyon megkínzod vele


biztos van valami jó erőbe lévő férfi ismerősöd aki segíthet

2014. jan. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor valamit nagyon nem jól csinálsz.A jó karomvágóval nem kell nagy erőt kifejteni.Ha nem megy vidd el dokihoz vagy kozmetikába, pár száz forintért levágják.
2014. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!