Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova kell bejelenteni, ha van...

Hova kell bejelenteni, ha van a környéken 2 szájkosár-és póráz nélkül sétáltatott vad pitbull, akik már több kiskutyát véresre martak?

Figyelt kérdés
féltem a kisbabám is-most már a játszótér környékére is jönnek.állatorvos? önkormányzat melyik osztálya?kijönnek egyáltalán?
2009. jún. 7. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A polgármesteri hivatalnál a közterület-felügyeletnél. Nem árt, ha tudod a gazda nevét, de legalább a címét.

Az állatorvosnál is utánakérdezhetsz, hogy oltottak-e a kutyák, ha nem, akkor azért sok százezer forintra büntetik a gazdát.

2009. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Polgármesteri Hivatal! Jegyzőhöz közvetlenül írhatsz!Szabálysértési osztályra is jeletsd!

Üd.

2009. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz, fotót is készíts róluk, hogy bemutasd, melyik kutyák, ha esetleg nem ismered a gazdit, és a megfelelő szervezetek, akiket már írtak fentebb, nem ismétlem.
2009. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Miért szaporodnak meg érdekes módon baleseteknél a pitbullok, staffok? Mikor én a főváros mellett lakom és egyetlen ilyen kutyát sem láttam még a városunkban? Akkor hogy támadhatnak meg ilyen sok embert? Ilyenkor miért ért mindenki ennyire a kutya fajtájához? Akármelyik kutya támadhat...
2009. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A rendorség a legmegfelelobb hely, veszélyeztetés miatt,bizonyítani kell,(mobillal is le lehet fényképezni) de szerintem az állatorvos ebben nem sokat segíthet. Ha a rendorség megállapítja a tényeket és ki a kutyák gazdája, ok már utánajárnak az állatorvosnál,hogy megkapták-e a megfelelo kotelezo oltásokat.
2009. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
rendőrség, hatósági állatorvos, jegyző
2009. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat

kedves(feltételezett harci kutya)gazda

én nem tudom miért van ennyi ilyen támadás-a kérdés nem erre irányult.ez egy-ill több ilyen eset.most a barátunk kiskutyáját harapta meg-de a már többször figyelmeztettek minket is,hogy vigyázzunk,mert a mienkhez hasonló fajtával is volt dolga.az utcát tudom,hogy hol lakik,de sajna felvétel nem készült az esetekről.megpróbálok utánajárni

egyébként valószinűleg a túlszapotitott,nem megfelelően nevelt,ápolt,tartott kutyákkal van a gond.alapvetően ez egy ilyen kutya,melynek benne van a vérében-vagy nem jól gondolom?mint a kotorékebnek a kisállat begyűjtése, a vadászkutyának az erdőjárás.lehet megfelelően tartani,pórázzal sétáltatni-és nem buzditani a támadásra.én igy gondolom,de cáfolj meg

üdv egy kutyatartó

2009. jún. 8. 07:53
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
szia! én egy másik pit gazdi vagyok,és szeretnélek cáfolni! Mert eredendően egy kutyában sincs meg az agresszióra való hajlam ezt csak rossz neveléssel lehet elérni! és a pitbulloknak nincs a vérében a támadás,a harc stb... méghozzá azért nem mert már sok sok éve nem azért tenyésztik őket,hanem a testi adottságai és csodálatos külleme miatt munka és családi kedvencnek tenyésztik őket! még annyit hozzá fűznék h mikor a harci egyedeket tenyésztették azt más állatra bikára,medvére és később kutyára engedték rá! figyi ez fontos!!! AMELYIK EGYED A GAZDÁJÁRA ILLETVE MÁS EMBERRE AGRESSZIÓRA UTALÓ JELET PRODUKÁLT KIVONTÁK A TENYÉSZTÉSBŐL!!! sőt sokan meg is ölték!!! hisz kinek kell egy olyan kutya aki a saját gazdájára is veszélyes!!! a staffordok és a pitek nagyon embercentrikusak imádják a gyerekeket hatalmas a tűrőképességük!!! az ember elleni támadások 90%ért a németjuhászok és annak keverékei felelnek. 100 támadásból mindössze 1 bulltipúsú a többi mind keverék és németjuhász(elkorcsosodott fajta sajnos) őket viszont erre alkalmazzák már sok éve h emberre támadjon(rendőrség stb..) igy az agresszió bennük jobban megtalálható mint a bull típusuakéban!!! persze ellehet őket rontani aki nem ért hozzá!!! az meg hogy más kutyákkal verekszik ÖSZTÖNNEK hívják! ahogy 2 fiu labrador is összeverekszik ugyanugy a pitbull is, ez a természet rendje! gondolom az a pár kutya akit "véresre mart" mind kis testű: uszkár,yorki,pincsi,westi stb... ezeknek a kutyáknka komplexusai vannak a termetűkből adódóan (azt képzelik magukról h rotik) a kis testű kutyák vehemensebbek,agresszívabbak,támadásra leginkább hajlamosabbak. És bizony ha esetleg azok kezdték a morgást ugatást a pit csak magát védte,csak ugye ő volt az erősebb igy ő a csúnya,buta kutya... mert ha egy kisebb testű kutya csinálja azt h morog,támad,harap azt az ember nem veszi fel,azt nem vesszük észre h agressziv mert kicsi és nem tud kárt tenni senkiben!!! jól gondolom??? pedig a gyerekedet inkább azoktól féltsd mint a nagyobb kutyáktól!!! a kicsik hamarabb támadnak!!! és ha a gazdájuk elengedi a 2 kutyát azért teszi mert nem bánt,nem hiszem h azért engedné el mert mindenkire veszélyes lenne!!! szia
2009. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha elfelejtenénk most a kutya fajtáját, és inkább arra koncentrálnánk, hogy van itt 2 neveletlen kutya, akiknek az ártalmas viselkedése a gazdájuk hibája? Egy pici kutya ugyanúgy tud bántani, mint egy nagy. Engem kicsi néhány éves oromban egy pici kutya harapott meg egy esküvőn rokonoknál, tetanuszt kaptam, és később egy nagy testű (kuvasz) kergetett meg, szintén rokonoknál. Mindenhol az volt az ok, hogy a kutyára nem figyeltek oda, és csakúgy volt, de nevelést alig kapott.

Igenis a gazdit felelősségre kell vonni, ha ilyen eset van, mert mindegyik háziállat (!) képes agresszívvé válni, ha a gazdi nem figyel oda és nem neveli meg, még egy hullámos papagáj is. Egy háziállat olyan, mint ha gyereke lenne az embernek, ha jól nevelik, barátságos lesz, és csak a támadó ellen védekezik, ha nem nevelik jól, akkor annak súlyos következményei lehetnek.

2009. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek a 12.19-essel. Sajnos kedves kérdező nincs igazad, nincs ilyen típusú kutyám, terelőkutyáim vannak. :) Csupán tetszik a fajta (természetesen csak az amelyiknek megfelelelőek az arányai, tehát nincs túl rövid lába, stb). Én csak azt vettem észre, hogy máskor az emberek a saját kutyájukról nem tudják megállapítani hogy milyen fajta, pedig ordít róluk, de ha ilyen van akkor rögtön tudják. Ismerek bulterriert, pitbull keverék kutyát is. Utóbbi a nővéremmel él már vagy 10 éve, és most jött kisbaba. Akit imád, ugyanúgy mint a másik két macskát, egy nagytestű, és két shih-tzu keveréket. Soha nem volt nagyon szigorúan tsrtva, de a gazdája tudja hogy kell bánni vele. Tudod a harapások zöme, az másik állítás mellett (mémet juhász) az uszkároktól, terrierektől, kistestű kutyáktól van. Ha ez nevelési hiba, akkor NEM SZABAD különbséget tenni a fajták között, mivel ilyen esetben mindgeyik felvesz valamilyen rossz szokást, a pitbull nem tehet róla hogy ő erősebb mint egy rosszul nevelt yorki. Ismereteim szerint a legtöbb kiskutya kiprovokálja a támadást. Mi főváros mellett lakunk, és általában kiszabadul egykét mini gyilkolótgép akik ki akarják nyírni a 40-45 cm-s kutyáimat. Spicc, terrier, tacskó, csivava stb... Talám őkez sem kellene "túltenyészteni" és gyerekként bánni vele... Tudod amikor ötödször kergeti a kocsi körül a kis spicc az én kutyámat, akkor megunja és odakap, ami egy akkora kutyának veszélyes lehet, de mit tehetek, ha egyszer az enyém visszahívható és pórázon is van, meg én sem tudom elkergetni csak ha belerúgnék, különben nem szálna le rólunk... És mégis mi vagyunk a hibásak, mert szegény kiskutya.
2009. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!