Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tisztítjátok a szőnyeget...

Mivel tisztítjátok a szőnyeget, ha ott a csomag?

Figyelt kérdés
Picit viccesen hangzik:) Az a baj,hogy nálunk mindenhol padlószőnyeg van,ezért nehéz lesz a takarítás,de ti mivel csináljátok???
2009. nov. 29. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
nem tartok állatot a házban, és ne piszkít a padlószőnyegemre! Az állatnak az udvaron a helye, ha nincs, akkor ne tarts állatot
2009. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De van udvar,de azért a westiet mégsem fogom kidobni -.-"
2009. nov. 29. 12:23
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
akkor csinálj neki almot, és tanítsd meg rá, h oda piszkítson! Ha nem kölyök, akkor már rég elkéstél...
2009. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
még nincs meg a kutya,és ujságpapírra fogom szoktatni,csak majd néha lehet hogy nem oda sikerül:) azért köszi.
2009. nov. 29. 12:31
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
mindenképp kölyökkutyát vegyél! Barátomknál is van egy kis Westie, kölyökként került hozzájuk, és minden további nélkül rá tudták szoktatni az alomra... sose volt vele gond (én vagyok az eddigi össze válaszadó)
2009. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Hú, micsoda hozzáértő választ adtál! Csak az a baj, hogy a kérdés nem ez volt. :)

Nálam mondjuk nincs szőnyeg, de a szüleimnél az van és mikor kicsi volt a kutyám, előfordult baleset. Mi nekiestünk domestossal, kicsit odalocsoltunk, aztán egy vizes szivaccsal földörzsöltük, természetesen, miután összeszedtük a kakit. De aztán azonnal át kellett sikálni egy másik, tiszta vizes szivaccsal is, hogy ne változzon meg a szőnyeg színe (királykék).

Ehelyett még szerintem valami biológiailag lebomló tisztítószert is alkalmazhatsz, szerintem az nem fakítja ki a szőnyeget és a szagot is garantáltan eltünteti és még környezetbarát is.

Az meg egy dolog, hogy mondjuk pelenkára szoktatod a kutyát, de a cél gondolom nem ez lenne, hanem a szobatisztaság. Amúgy is, míg megtanulná használni a pelenkát, bizony sokszor mellé menne a csomag és nem is biztos, hogy kezdetben mindig a pelenkára csinálna. Tehát ettől függetlenül is takarítani kel, meg a szagot is eltüntetni, hogy ne csábuljon vissza kutyus.

2009. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nekem pici volt a kutyám és becsinált,akkor újságpapírral felszedtem a nagyját,aztán fogtam egy kefét meg lehet kapni spriccelős szőnyegtisztitót,azzal megkeféltem,majd a végén szivaccsal és tiszta vízzel lemostam.Soha nem hagyott nyomot.
2009. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
én domestossal felsikáltam miután eltakarítottam. nekem is Westie :D de igazából kint szokott. ^_^
2009. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Domestossal vagy valami fertőtlenítőszerrel. De ha rendesen van etetve olyan kemény lesz a végtermék, hogy nem kell utána súrolni max lefújni valami fertőtlenítőssel.
2009. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem macska, kedves első válaszoló, és nem lehet alomra szoktatni. Ezenkívül kotoréklakó állat és lételeme az ember közelsége. Semmi baja nem lesz lakásban, ellenben az udvarra kicsapva halálra unja magát egyedül. A kutya nem egy szerves hulladékkal működő, ingyenes riasztóberendezés... :-(


Szobatisztaságra nevelni a kutyát nem olyan nehéz dolog. Óránként ki kell vinni, és ha kint elvégzi a dolgát, alaposan megdícsérni érte. Odabent folyamatosan figyelni, és ha szimatolni, keresgélni, körözni kezd, akkor a helyet keresi, ahol kipakoljon, akkor gyorsan ki kell vinni, ha kint elvégezte, alaposan megdícsérni érte. Amíg kölyök, addig éjszakánként is fel kell kelni kb 3 óránként, és kivinni.


Igen, ez áldozatot és odafigyelést kíván. De aki erre nem hajlandó, az nem méltó arra, hogy kutyát tartson!


Az én kutyám már képtelen arra, hogy odabent végezze a dolgát. Ha nagy ritkán kénytelen vagyok itt hagyni hoszabb időre, akkor akár fél napig is kibírja - de azért 8 óránál tovább nem szoktam játszani a türelmével meg a hólyagjával. Hiszen a kutya is ember! :-)


A kérdésre válaszolva: azon néhány alkalommal, amikor a szőnyegre csinált, Domestossal, kefével és sok vízzel takarítottam ki. A szőnyegből a vizet papírtörlővel itattam fel.

2009. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!