Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit vártok el egy egy éves...

Ti mit vártok el egy egy éves kutyától?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg mindentől függ, pl. hogy mennyi idő szánunk a tanításra, lemozgatásra, milyen a kutya jelleme és taníthatósága, milyen a kutya-gazda kapcsolat, de azért kb vannak mérföldkövek, nem?

Most lesz egy éves a kutyám, kamaszkodik, ami a behíváson látszik meg, ezen folyamatosan dolgozunk, így lassan visszaállt a kamaszodás előtti szintre, vagyis elsőre, másodikra jön, póráz nélkül sétálunk.

Kérdés, hogy szabadon, a lábnál követés elvárható-e már tőle, és ha igen, meddig, milyen távon.

Illetve mik azok, amik már stabilan elvárhatóak tőle.

Élelemmegtagadáson dolgozunk, ha rászólok, nem eszi fel, ha feleszi, nem mindig van időm elszedni tőle. Gyere, ül, fekszik, lábhoz, marad meg sok trükk stabilan megy. Kutyáktól még a kamaszosabb időszak előtt el tudtam hívni, most ez is probléma, de dolgozunk rajta, játékból egyelőre nem tudom kihívni és a kutyákhoz is engedély nélkül megy oda (illetve ledermed előtte, hogy lássa mit reagálok, ilyenkor meg tudom fogva, ha meg kell.)


2014. jan. 3. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az,hogy mi várható el egy kutyától,teljesen a kutyán,meg a gazdán múlik,nem is hasonlítható más kutya gazda páros teljesítményéhez.A lábnál menés is u.úgy tanulási folyamat.Lábnál addig van,ameddig ellenkező utasítást nem kap a kutya a gazdától,de a tanulási folyamat elején ez csak nagyon rövid idő,amit fokozatosan növel a gazda a kutyához alkalmazkodva.
2014. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó úton jártok.
2014. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én ezeket már fél évesen elvárom az enyémtől, és gond nélkül megcsinálja. De azon is sok múlik h milyen fajta.
2014. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az, hogy fél évesen megcsinálja, nem jelenti azt, hogy most már örökké meg fogja csinálni. vagy kinyílik a csipája kamaszkorban vagy nem és ez nem feltétlenül az eddigi eredményektől függ. sok gazdi életében nehéz időszak a kamaszkor :) de rendezni kell a viszonyokat újból.
2014. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én egy éves korára már szeretnék túl lenni legalább egy engedelmes egyes vizsgán, és készülni valami magasabb szintre, meg a terápiás temperamentum vizsgára. Aztán meg látjuk, hogy hova jutunk, túl sokat elvárni nem akarok, most fél éves, hagyom, hogy gyerek legyen. Amit elvárok az a stabil behívás, meg az, hogy ne rohanjon el engedély nélkül, és tartsa a járda szabályt. Emellett egyelőre csak azon dolgozom, hogy szeressen tanulni, és legyen kreatív. Finoman formálgatom a viselkedését.
2014. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy túl vagyunk az alapfokú engedelmességin, a csoportjában átlagon felül teljesített, minket tartottak a legjobb kutya-gazdi párosnak. Illetve én is sok mindent hittem, hogy tud már fél évesen, sőt, egy ritka jól nevelt kutya volt látszólag, de most látom, hogy újra és újra meg kell erősíteni a parancsokat és a szabályokat, mert amit akkor mutatott az nem igazi tudás volt. De persze ezt lehet így utólag elmondani, akkor én se hittem el.

Terápiás kutyát is szerettem volna belőle, de most, hogy tanulok az AAT-ről, látom, hogy nem lenne alkalmas rá.

2014. jan. 4. 12:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmaztam: már nem fél éves a kutyám, hanem 21én lesz pont 1 éves ;o)

Inkább általánosságban mondtam, h a kutyáimtól már félévesen ezeket elvárom, és meg is csinálja... mindenki jön ezzel a kamaszkorral, volt már jónéhány kutyám, de eddig egyikkel sem volt gond... Biztos én vagyok szerencsés vagy a fajták voltak olyanok, de amit jól megtanítasz és kapcsolatot kialakítasz ott nincs szükség viszonyrendezésre. A következetesség és a határozottság a kulcs, illetve h tudd motiválni a saját kutyádat - a legtöbb gazdi ezt cseszi el, nem azt h kamasz a kutyája.,..

2014. jan. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen fajta a kutyád?
2014. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Én egy éves korára már szeretnék túl lenni legalább egy engedelmes egyes vizsgán, és készülni valami magasabb szintre, meg a terápiás temperamentum vizsgára. Aztán meg látjuk, hogy hova jutunk, túl sokat elvárni nem akarok, most fél éves, hagyom, hogy gyerek legyen. "

Akkor ezt két különböző személy írta? Csak mert a százalékok ugyanazok, és itt még fél éves kutyáról van szó.

Ausztrál juhászom van. Domináns és érzékeny egyszerre, elég furcsa egyveleg(legalábbis az enyém).

2014. jan. 4. 13:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, én nem ő vagyok, ez biztos :) Az én kutyám még közel sincs egy éves :)
2014. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!