Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rákot okoz a konzerv...

Tényleg rákot okoz a konzerv a kutyáknak ill. a macskának?

Figyelt kérdés
Hallottam több embertől is, hogy nem érdemes konzervet adni a kutyáknak cicáknak. Van egy ismerősöm, akinek van egy vizslája és mindig konzevet kapott enni. Vajon ezért volt több daganati műtéte is?
2009. nov. 29. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Baromság! Mi 100x több rákkeltő anyagot megeszünk (sajnos)
2009. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a mamámék kutyája életében nem kapott konzervet,és mégis daganatban ment el.biztos van benne olyan összetevő ami nem egészséges,de azzal egyetértek hogy olyan kaja ma gyakorlatilag nincs ami teljesen egészséges lenne.
2009. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2009. nov. 29. 20:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Épp arra gondoltam én is, hogy ha az ember saját magának sem tud egészséges táplálékot venni, akkor hogyan tudna a kutyájának? Szerintem nyugodtan lehet nekik konzervet és száraztápot adni, semmivel sem rosszabb, mint amit mi megeszünk. Lásd: *gazdaságos virsli. (Az én kutyám száraztápja ráadásul egész tűrhető ízű is.)
2009. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

98 óta 95%-ban a legolcsóbb pennys, tescos konzervet eszi a cicám, és semmi baja.

Mást igazán nem is eszik meg, száraz kaja kilőve, amikor anya hentel akkor szokott nyesedéket kunyerálni.

2009. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felesleges rizikófaktor ugyan is semmi tápanyagtartalma nincsen. 80-90%-a víz a jobb minőségű konzerveknek is. Azt a kevés húst ami benne van megveszed olcsóbban és főzöl hozzá rizst. Ennyi. Vagy adsz nekik minőségi száraztápot, abban is (mint minden kész, csomagolt kajában) vannak káros anyagok de azt már érdemes megkockáztatni mert legalább tápértéke is van.
2009. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!