Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kimennénk a vadonba a...

Ha kimennénk a vadonba a kutyammal, mint az ősember, tudnánk együtt vadászni?

Figyelt kérdés

Régi íj, balta, fejsze kőből! Semmi modern technika. Ketten eltudnank vadászni egy erdőben?

Mondjuk Alaszkában, Szibériában! Csak mert az jó nagy eldugott!

Lenne esélyünk?

Mint a farkas, vagy szelídített farkas+ősember!

Husky s fajtája. Szóval a hideget bírná 1 szintig!

Egy vizsla, argentin dog, amstaff gondolom nrm sokáig húzná a hidegben!



2014. jan. 5. 23:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen most lakatlan, igazi őserdőről beszélünk. M.o.-on vagy bármely civilizált helyen néhány nap alatt elkapnának orvvadászatért! :)Igaz, ilyen helyeken nem is halnál éhen, mert előbb megtalálnának :)
2014. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom megnézésre a Discoveryn futó Csupasz túlélők realityt. Egy pasit meg egy nőt kiraknak full meztelenül a vadonba 21 napra és élj meg. Fejenként egy dolgot vihetnek magukkal, általában az valami tűzgyújtó eszköz vagy machete.

Kutya kemény dolog a vadonban megélni, ezek közül az emberek közül sokan túlélésre szakosodtak, de konkrétan azért is harcot vívnak a természettel, hogy tiszta vizet ihassanak. Ha nem iszol és nem jut elég fehérje a szervezeted be pár napon belül kiszáradsz, ha elővigyázatlan voltál és olyan állatot, növényt eszel vagy nem jó vízből iszol egyből megbetegedsz.


A mai embernek már nincs olyan ellenálló képessége, mint az ősembernek. Alaszka... ha ősi szinten szeretnél élni még a magyar klímaviszonyok közt is problémád lenne, nem ám egy fagyos helyen kutya ide vagy oda.

2014. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
75%
Huskyval nem sokra mész. Nekem agaram van, és követni szokott a tereplovaglásokon. Ha egy másodpecre nem figyelek, már van valami a szájában. Én meg minden terep végén nyakamat behúzva szottyogok haza a lóval, meg a kutyával, nehogy elkapjanak a vadőrök. Szóval ha beszerzel valami agarat, akkor egész szép eséllyel fog neked valamit, csak őt meg nem kéne mondjuk Szibériába vinni, mert hamarabb meg fog fagyni, mint te. :)
2014. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Hát, kimehetsz úgy mint egy ősember, de szerintem nagyon hamar visszakívánkoznál. :D


Filmekben láttam, hogy folyókban, dárdával nyársalják fel az arra úszó halakat, a vadászati módok közül még mindíg ez tűnik nekem a legegyszerűbbnek... azért ahhoz is olyan reflexek kellenek gondolom, hogy ijah. :D Amelyekkel a lusta városi, bambuló emberek igen kevés hányada rendelkezik.


Érdekes elképzelés mindenesetre.

Ami engem illet, megpróbálnék valami halászhálót fonni, és úgy próbálnék zsákmányt szerezni.

2014. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nincs már Survivor, oda jelentkezhetnél.
2014. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a történetet: [link]


Egy Kanadában élő mudiról van szó, aki elveszett és hat hónapig a prérifarkasok között élt, ráadásul télen. Szóval a kutya akár túl is élheti, főleg egy husky. Az, hogy neked vadászna-e, már más kérdés. Szerintem egy gazdacentrikusabb kutya simán megosztaná veled a zsákmányt és nem hagyna ott, főleg, ha eleve jó kapcsolatot ápoltál vele és rendben volt a rangsor. Az más kérdés, hogy a túléléshez ennyi nem elég. Nézd meg ezt a filmet: [link]

Egy amerikai srácról van benne szó, aki Alaszkában szeretne egyedül túlélni. Sajnos rosszul végződik, mérgező növényt eszik és meghal. Igaz történeten alapul egyébként.

2014. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
persze, siman. de megfelelo kutyaval
2021. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!