Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a hamarosan...

Hogyan szoktassam a hamarosan érkező örökbe fogadott kisgyerekemhez a kutyámat? Agresszív és harap!

Figyelt kérdés

Yorkshire terrier, kan, ivartalanított. Nem is nagy, mini méretű, de 3 kiló, csak alacsony és virsli alakú a teste.

Örökbefogadásra jelentkeztünk egy ideje és azt mondták, esélyes egy kisgyerek, tehát lehet, hogy pár hónap és hozzánk kerül:)


A gond ott kezdődik, hogy sok kutyám van. Yorkik. Hobbi szinten tenyésztem őket (nincs kennelem, de barátnőmnek van és ő nevére törzskönyveztetem le mindig).


9 van most. ebből 8 csak harap és odakap idegennek, de nem komolyan támadnak, ha ott vagyok, akkor rájuk szólok és befejezték. A gond a 9. (vagyis inkább első..) kutyával van, akit az írás elején mutattam be. Ő a legöregebb, 11 vagy 12 éves... De olyan, mint az ereje teljében lévő 3-4 éves kanok. Nagyon mozgékony és agresszív. Szaporítótól mentett, de még 7 hetesen, szóval nem azért ilyen,mert érte volna valami megrázkódtatás.. Ivartalaníttattuk, nem csak a lányok végett itthon, hanem az agresszió miatt. De semmit sem ért. Nagyon kattant. A páromat se engedi az ágyba, hiába van kitiltva onnan. Éjjelente följön. Olyankor ha megmozdul odaharap, szóval kelhetek föl és zavarhatom le... A többiekkel jól kijön, de a másik (tenyész) kannak, aki 2x nagyobb bármikor nekimegy és megtépi, s mindig ő győz.. Túl agresszív. A lányokat is helyreteszi, ha piszkálják és nincs kedve játszani. Csak ő ilyen, a többi csak úgy a fajtához mérten harapósak, nem vészesek. Nevelve vannak, sok trükköt tudnak, utcán egy se megy el, pórázt nem hordok, de pl ha városba megyek, ha nem is mindet, de a legöregebbet mindenképpen meg kell kötnöm, mert veszélyezteti az emberek lábát..


6 éve karácsonykor elakarta a család altatni, mert már nem harapott, hanem marcangolt. A fa alá bújt, nagymama pedig nem tudta, hogy a harapós kutya van ott, letérdelt és kiakarta venni, hogy szeretgesse. Nem jött ki, csak feküdt és nem is figyelt oda senki, én szülőkkel fotózkodtam, amikor morgást hallottam és mire odanézett mindenki, a mama négykézláb nyúlkált a fa alatt és a szemem láttára arcon harapta a kutya és kész... NEM ENGEDTE EL. A nagybátyám odarohant és ütni kezdte a kutya fejét, de semmi értelme nem volt, ráadásul ordítottam, hogy ne ölje meg a kutyát, mert ha lecsapja, azzal a húst is szó szerint kitépné a mama arcából. Elkezdtem a tarkójánál fogva húzni és szóltam neki, hogy ereszd, de csak morgott. Orrára vágtam többször is, de már rángatta a fejét és tépte a húst. SZÓ SZERINT, MINT MIKOR EGY PITBULL MARCANGOLJA AZ EMBERT, CSAK 3 KILÓS KIADÁSBAN!! Mivel már folyt a vér mindenfelé és ha lerántom a kutyát, akkor féltem, hogy tényleg kitépi a nagyiból a darabot, ezért fogkrémet hoztam és oldalt, ahol volt egy kis rész a szájánál, belenyomtam. (ez az egyetlen, amitől kikészül, a kutya fogkrémet sem bírja, nem hogy az erősen mentás emberit...) Aztán szépen simogatni kezdtem, hogy nyugodjon meg, habzott a szájából ki a fogkrém és egyszer csak hirtelen elengedte és elrohant a fa alá.

--> sürgősségi--> 2 nap kórház --> kutyámat elakarták altattattni. Szép volt a karácsony......


Persze nem hagytam, mert nem a kutya hibája, hiszen ő csak félt, azért is bújt el, nem szereti az idegeneket, pláne tömegesen. Ezután ellehet gondolkodni, hogy egy 2-3 éves gyereket emellé hogy??? KIZÁRT HOGY SZABADULJAK TŐLE.


Segítő válaszokat várok, mert egy gyereknek még nagyobb sérüléseket okozhat és utálja a gyerekeket..:( Hozzánk direkt szólnak előre ha hoznak, akkor elzárjuk. Na de együttélés más, mint 5 óra vendégeskedés.. Nem ugyanaz!


Légyszí ne a kutyámat minősítsétek, ne engem savazzatok hogy nincs nevelve (mert van, semmi más probléma nincs vele!!), és egyéb vélemények sem érdekelnek.


CSAK SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI! - hogy föl tudjak készülni.!



2014. jan. 7. 06:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti, hogy egy provokálos kamukérdés. Az első sortól az utolsóig groteszk az egész.

És ha mégsem kamu, akkor ne fogadj örökbe gyereket kérdező, de még a kutyáidtól is szabadulj meg, mert nulla érzéked van hozzá és még a szakértőnek sem fogsz hinni, hogy mit kellene tenned, hogy a helyzet megváltozzon!

2014. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

"fajtához mérten harapósak" :DD HAHAHA.

szerintem is hatalmas kamu a kérdés.

virsli formájú yorki? :D és te őt "tenyészted" ? :D hagyjuk már.

persze szétszedi a nagyit és utána még ragaszkodsz hozzá.

ha igaz lenne, úgyse kapnál gyereket, de hát nem lehet igaz.

2014. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
87%
Ez kizárt. Az örökbefogadásnál van családlátogatás, veszélyes helyre nem adnak örökbe gyereket.
2014. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
2014. jan. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
.
2014. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolognak tartom, hogy a kérdező örökbefogadhat gyereket. Csak szeretne...


Ha kinyitja a száját már mindent elmond magáról, amit pedig leírt...édesjóistenem:(

2014. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Úristen, akkor ez valós kérdés?! Vagy egy általa felépített hazugságban él...

Hát, erre már nem lehet mit mondani.

2014. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Akiteki ***** válasza:
100%
Szabadfoglalkozás van a diliházban? Szólni kéne nekik, hogy kapcsolják ki a wifit. :)
2014. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ki veszi ezt komolyan?Ez csak egy válogatás a gyakorin felmerülő leghülyébb kérdésekből.
2014. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 sippara ***** válasza:
100%
Nem hittem volna, hogy már január hetedikén megszületik az év kérdése :D
2014. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!