Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a hamarosan...

Hogyan szoktassam a hamarosan érkező örökbe fogadott kisgyerekemhez a kutyámat? Agresszív és harap!

Figyelt kérdés

Yorkshire terrier, kan, ivartalanított. Nem is nagy, mini méretű, de 3 kiló, csak alacsony és virsli alakú a teste.

Örökbefogadásra jelentkeztünk egy ideje és azt mondták, esélyes egy kisgyerek, tehát lehet, hogy pár hónap és hozzánk kerül:)


A gond ott kezdődik, hogy sok kutyám van. Yorkik. Hobbi szinten tenyésztem őket (nincs kennelem, de barátnőmnek van és ő nevére törzskönyveztetem le mindig).


9 van most. ebből 8 csak harap és odakap idegennek, de nem komolyan támadnak, ha ott vagyok, akkor rájuk szólok és befejezték. A gond a 9. (vagyis inkább első..) kutyával van, akit az írás elején mutattam be. Ő a legöregebb, 11 vagy 12 éves... De olyan, mint az ereje teljében lévő 3-4 éves kanok. Nagyon mozgékony és agresszív. Szaporítótól mentett, de még 7 hetesen, szóval nem azért ilyen,mert érte volna valami megrázkódtatás.. Ivartalaníttattuk, nem csak a lányok végett itthon, hanem az agresszió miatt. De semmit sem ért. Nagyon kattant. A páromat se engedi az ágyba, hiába van kitiltva onnan. Éjjelente följön. Olyankor ha megmozdul odaharap, szóval kelhetek föl és zavarhatom le... A többiekkel jól kijön, de a másik (tenyész) kannak, aki 2x nagyobb bármikor nekimegy és megtépi, s mindig ő győz.. Túl agresszív. A lányokat is helyreteszi, ha piszkálják és nincs kedve játszani. Csak ő ilyen, a többi csak úgy a fajtához mérten harapósak, nem vészesek. Nevelve vannak, sok trükköt tudnak, utcán egy se megy el, pórázt nem hordok, de pl ha városba megyek, ha nem is mindet, de a legöregebbet mindenképpen meg kell kötnöm, mert veszélyezteti az emberek lábát..


6 éve karácsonykor elakarta a család altatni, mert már nem harapott, hanem marcangolt. A fa alá bújt, nagymama pedig nem tudta, hogy a harapós kutya van ott, letérdelt és kiakarta venni, hogy szeretgesse. Nem jött ki, csak feküdt és nem is figyelt oda senki, én szülőkkel fotózkodtam, amikor morgást hallottam és mire odanézett mindenki, a mama négykézláb nyúlkált a fa alatt és a szemem láttára arcon harapta a kutya és kész... NEM ENGEDTE EL. A nagybátyám odarohant és ütni kezdte a kutya fejét, de semmi értelme nem volt, ráadásul ordítottam, hogy ne ölje meg a kutyát, mert ha lecsapja, azzal a húst is szó szerint kitépné a mama arcából. Elkezdtem a tarkójánál fogva húzni és szóltam neki, hogy ereszd, de csak morgott. Orrára vágtam többször is, de már rángatta a fejét és tépte a húst. SZÓ SZERINT, MINT MIKOR EGY PITBULL MARCANGOLJA AZ EMBERT, CSAK 3 KILÓS KIADÁSBAN!! Mivel már folyt a vér mindenfelé és ha lerántom a kutyát, akkor féltem, hogy tényleg kitépi a nagyiból a darabot, ezért fogkrémet hoztam és oldalt, ahol volt egy kis rész a szájánál, belenyomtam. (ez az egyetlen, amitől kikészül, a kutya fogkrémet sem bírja, nem hogy az erősen mentás emberit...) Aztán szépen simogatni kezdtem, hogy nyugodjon meg, habzott a szájából ki a fogkrém és egyszer csak hirtelen elengedte és elrohant a fa alá.

--> sürgősségi--> 2 nap kórház --> kutyámat elakarták altattattni. Szép volt a karácsony......


Persze nem hagytam, mert nem a kutya hibája, hiszen ő csak félt, azért is bújt el, nem szereti az idegeneket, pláne tömegesen. Ezután ellehet gondolkodni, hogy egy 2-3 éves gyereket emellé hogy??? KIZÁRT HOGY SZABADULJAK TŐLE.


Segítő válaszokat várok, mert egy gyereknek még nagyobb sérüléseket okozhat és utálja a gyerekeket..:( Hozzánk direkt szólnak előre ha hoznak, akkor elzárjuk. Na de együttélés más, mint 5 óra vendégeskedés.. Nem ugyanaz!


Légyszí ne a kutyámat minősítsétek, ne engem savazzatok hogy nincs nevelve (mert van, semmi más probléma nincs vele!!), és egyéb vélemények sem érdekelnek.


CSAK SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI! - hogy föl tudjak készülni.!



2014. jan. 7. 06:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

A többi kérdésében olyanokat ír, hogy

"Nagyszerű körülmények közt élünk"

"Olaszországba fogunk költözni néhány év múlva"

"én nem beszélem a nyelvet, csak a párom"

"A férjemnek nagyon jó a keresete"


Csak nem olaszországi eladásra gyártják a kiskutyákat?! Vagy csak élénk a fantáziám?

2014. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
kár erre a kérdésre időt pazarolni, mert a kérdezőnek biztos, hogy nem adnak örökbe gyereket, így a probléma megoldva.
2014. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Én már sokszor mondtam, hogy a kutyatartást is engedélyhez kellene kötni.


Nyugodt voltam, hogy gyermek örökbefogadásánál alkalmassági vizsgálat van. Most már nem vagyok nyugodt.


Ha ez nem kamu kérdés, akkor katasztrófa. Azt sem tudom melyik rész a legborzasztóbb benne.

2014. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
22-es: nem is igazán a gyerek miatt aggódunk már, inkább amiatt, hogy léteznek-e a kutyák és azok hogy vannak tartva.
2014. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Hovarju ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes választ, ezért lehet, hogy olyat fogok írni, amit már más is javasolt.


Röviden összefoglalva: van egy nagy halom neveletlen, szocializálatlan , szaporított kutyád. És szerinted ez igy rendben van.


Én Neked ilyen körülmények közé plüss játékot sem adnák, nemhogy egy kicsi gyermeket.


Vagy keress azonnal egy házhoz járó kiképzőt, aki segít a kutyáid megnevelésében és téged is megtanít a kutyákkal bánni. (egy pár hónap kitartó nevelés és szemlélet váltás mellett sikerülhet.) Vagy ne akarj gyereket.


Lásd be, hogy a gyerek egészsége és biztonsága érdekében ilyen körülmények közé nem való gyerek.


És nagyon szépen kérlek ne szaporítsd tovább, a láthatólag nem teljesen normális idegrendszerű yorki szerű keveréket.

2014. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Hovarju ***** válasza:

Most olvastam el a többiek hozzászólását.

Te valami nagyon spéci álomvilágban élsz. Úgy akarsz gyereket választani, mintha kilós kenyeret vennél a piacon.

Szánalmas.


Nagyon remélem, hogy nem fogsz kapni gyermeket, még ideiglenesen sem.


Hidd el a jómód és a pénz nem megoldás a problémáidra.

2014. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Semmi más probléma nincs vele? Ez a legnagyobb probléma! Hogy támadhatja meg a vendégeket? Nincs szocializálva, pedig az a legfontosabb.
2014. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%
Az nem nevelés, hogy te miután szétmarcangolta a nagyanyád arcát, MEGSIMOGATOD!!! A kutyáknál nincs olyan, hogy nyugtatás!! Láttál te már falkán belül olyat, hogy a vezér odamegy a "rossz" kutyához, és nyalogatja?? Te ezzel JUTALMAZTAD a kutyát, hogy jól csinálta, hogy támadott!! Nem nyugtatásnak éli meg, olyan kutyáknál nincs! Le kellett volna nyomni a földre a nyakánál fogva, és addig ott tartani, amíg el nem ernyed a teste, ergo MEGADJA MAGÁT!!
2014. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!