Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kényelmesen lehet-e tartani...

Kényelmesen lehet-e tartani egy 50nm- es lakásba Boxer kutyát?

Figyelt kérdés
Most fogok vásárolni egy kis Boxost. Nagyon aranyos, de kissé félek. Mire ell odafigyelni?
2009. nov. 30. 12:57
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
21%
Buta vagy! Minek neked egy olyan mozgásigényű kutya egy panel lakásba? ÁLLATKÍNZÁS!!! Egy lakásba max Spániel méretű kutya való.. Írásodból ítélve iskolába járó tini vagy (bocs ha tévedek) de ha mégsem tévednék akkor h lesz vele időd foglalkozni? Egy kutya ne csak addig kelljen amíg kölyök! Megfog nőni és egyre nagyobb lesz a mozgás igénye stb. mint ahogy előttem jópáran leírták! Inkább válassz más fajtát és ha egyszer kertes házban fogsz élni lehet akár 2 ilyen kutyád, de így csak szenvedés lesz neki!
2009. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
71%

Bírom ezeket a hozzászólásokat. Kibasszák a kutyát a kertbe hogy legyen el magának aztán meg újságolják hogy mekkora jó a sorsuk és leszólják a lakásban tartott kutyákat akik legalább egész nap a gazdival vannak. Van valami komplexusotok az 1X biztos.


A kérdésre: igen nagyon kényelmesen lehet nagy mozgásigényű kutyát tartani, amíg megadod neki amire szüksége van. Napi 4-5 wécéztetés, ebből 2 nagyobb séta egy pedig legalább 1 órás intenzív mozgatás legyen. Persze mindig vannak napok amikor ez nem jön össze de ez legyen a cél és heti 5X vidd is véghez. Otthon pedig ne csak a kanapén feküdjön a kutya, játssz vele, simogasd, stb. Olyan arany élete lesz hogy bármelyik kint tartott kerti kutya megirigyelné. Figyelj még arra hogy a séták soha ne közvetlenül evés utánra essenek, hagyd pihenni egy órácskát.

Mivel rövid szőrű kutyáról van szó, szőrproblémáról nem ebszélhetünk, nyáladzani meg akkor nyáladzik ha meleg van.. Olyankor úgy is csak pihenni akar, befekteted a saját helyére, csöpögtesse tele azt. Ennyi:)

2009. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
59%

Kedves előző válaszoló. A mozgásigény nem a kutya testméretétől függ. Ezen kívül sok esetben a kerti kutyák fele annyit nem mozognak, mint panelban élő társaik. Volt olyan ismerősöm, aki újfoundlandit tartott lakásban. Ezzel már mondjuk én se értettem egyet, de ez mellékes. Mindenki olyan állatot tart, amilyet akar, persze ha elég felelősségteljes hozzá, ha megfelelően tartja.

Az én "panelkutyáim" napi legalább 3-4órát mozognak aktívan. Ezen kívül a lakásban is sokat játszanak, birkóznak.

A környékünkön is lakik több boxer. Ha megfelelően vannak mozgatva, nevelve nincs velük gond lakásban sem.

2009. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tini. Dolgozok és nem egyedül lakok. Azért kérdeztem, mert szeretném tudni és nem azért, hogy lebutázz. Köszi
2009. nov. 30. 13:52
 15/37 anonim ***** válasza:
Hát nézd, én biztos nem vennék egy ekkorka lakásba ekkora kutyát, rengeteg ember van aki nem igy gondolkodik, felelötlenek, lakásba szobakutya valo. ha körbenézel a hatalmas lakásotokba, van olyan hely, ahol szerencsétlen kutya nagykorába meg sem tud majd fordulni. és mi van akkor ha nem kedveli meg a macskát? vagy a macska nem öt? mire hazaér valaki felforgatják az egész lakást! nyilván hogyha eldöntötted, senki sem fog majd épp érvekkel sem lebeszélni, nekem rengeteg ismerösöm van, akinek boxere van, de senki sem tartja panelba... Egy valami biztos. se a kutyának, se nektek nem lesz kényelmes. minden nap lesz 3-4 orád arra, hogy kielégitsd a mozgásigényét? esöbe, hoba sétálsz vele, hogy lefárasszad?? :((( szerintem gondold át ezt jobban!
2009. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Az eddigi válaszok többsége elgondolkodtató, és mindegyikben van olyan dolog, amit érdemes fontolóra venni. Még talán annyit tennék hozzá, hogy ha egész nap szakad az eső, több napig, ami ősszel meg tavasszal nem túl ritka, akkor is szívesen lent töltenéd az időt a kutyussal, hogy lefáraszd? Mert egy kisebb testű kutyust hasonló helyzetben akár lakásban is lemozgathatod, de a boxernek szerintem sokkal nagyobb lakásra lenne szüksége. (csak tapasztalat, nekem kistestű keverékem van, aki nem szereti, ha esős az idő, és olyankor pisi/kaki séta, otthon meg a szaladgálás. :D Vegyél kisebb kutyát, amelyik hasonló a boxerhoz!
2009. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
49%

Esőben a legnagyobb poén a kutyával szaladgálni:D Csak kell hozzá megfelelő öltözet. Ilyenkor egy kutya-esőkabát is hasznos és itt tökmind1 a kutya mérete mert nem divatcikk hanem használati tárgy, mint a nyakörv vagy a póráz, rendeltetése van.

Ami meg a macskát illeti olyan nincs hogy nem szokják meg egymást. Egyszer hazavittünk egy kóbor (vagy szökött, nem tudtuk) macskát még megerősödött, etettük, foglalkoztunk vele. Az első néhány percben utálta kutyánkat (nem csodálom, biztosan megkergették már párX) és a kutya sem szívlelte őt az állandó fújtatás miatt. Egy óra múlva összebújva aludtak..

2009. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
a mozgásigény valóban nem a mérettől függ, de a boxernak van! Én biztos nem tartanék ekkora lakásban ilyen kutyát. az ha valaki a kertben tartja a kutyát még nem azt jelenti hogy leszarja! Attól mert kint lehet a kertben, futkoshat, még aludhat esetleg bent a lakásban és ugyan úgy van vele foglalkozva, de ha kell akár mikor mehet futkosni! Nagy felelősség egy kutya! Én nem ajánlanám, de ha te ennyire elszánt vagy és tudod a dolgod, akkor miért a kérdés?....
2009. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Még hogy nem beszélünk szőrhullásról mert rövid a szőre.. Hát ne haragudj már de barátnőmnek van egy boxere és akárhányszor végighúzom a kezem a hátán tiszta kutyaszőr a tenyerem.. ha hozzám bújik akkor meg a ruhám és a rövid szőr a legalattomosabb mert mindenbe beleragad és alig lehet leszedni pl. ruháról! Amúgy meg akkor is tartom a véleményem.. nem való panelbe! Kertesházba való ahol kénye kedve szerint mozoghat! Itt nem arról beszélünk h nem való lakásba hanem h nem tud annyit mozogni mint kell.. mert nem hiszem h egy dolgozó embernek van annyi ideje még h ennyi energiát ráfordítson egy ilyen kutyára! Kertesházban még ha bent is tartsák a házban bármikor ki engedhetik a dolgát elvégezni vagy csak kiülni a kutyussal és dobálni neki a labdát akármit.. Az utcán nem nagyon örülnek a gyerekes anyukák egy szabadon rohangáló nyálgombócnak hiába édes és tündéri sokan félnek a nagyobb termetű kutyától meg nem is a legjobb ötlet elengedni ha nem teljesen szófogadó vagy akármi.. csak nem olyan mint egy zárt udvar!
2009. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem vagyok elszánt, mert én is úgy gondolom, hogy nem való panelba. A szomszédunk 2szer nagyobb kutyát tart mint egy Boxer és látszólag nincs náluk nagy gond, ezért gondoltam arra, hogy egy kisebb méretű kutyus még elférne nálunk.
2009. nov. 30. 14:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!