Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kényelmesen lehet-e tartani...

Kényelmesen lehet-e tartani egy 50nm- es lakásba Boxer kutyát?

Figyelt kérdés
Most fogok vásárolni egy kis Boxost. Nagyon aranyos, de kissé félek. Mire ell odafigyelni?
2009. nov. 30. 12:57
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%
simán tarthatsz, ne hallgass az ilyen állatkínzós emberekre... ha jól bánsz vele, úgy, ahogy már leírták, ugyanúgy jól fogja érezni magát, mint akármelyik kerti kutya, sőt. azt sem értem egyébként, hogy a kerti kutyáknak miért jó az, ha van kert, miért jobb nekik az mozgásügyileg? körbe-körbe futkároznak, vagy mi? fú de jó nekik. ja, hogy nem kell vinni sétálni, mert az udvarban is el tudja végezni a dolgát? akkor tényleg a kutyának jó? egy nagy sétát semmi futás nélkül is sokkal jobban élvez akármelyik kutya szerintem, és ha még sokat jársz vele kutyafuttatóra, vagy kirándulni, vagy ilyenek, az meg már teljesen jó neki.. az egyáltalán nem a méretétől függ, h lakásban tartva is jól érezze magát
2009. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
53%
Biztosan jól érezné magát pl: egy bernáthegyi a lakásban...
2009. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
28%

Simán lehet boxert panelban tartani, ha megfelelően le van mozgatva. Nekeme egy vizsla-kopó keverékem van lakásban, barátnőmnek két munka(!!!) bordere és teljesen kiegyensúlyozottak. Mozognak eleget, agyilag le vannak fárasztva és tudják h otthon nyugi van. A mozgásigény nem egyenlő azzal, h egész nap rohan a kutya. Tartalmas sétákat kell vele tenni, ennyi.

Sosem fogom megérteni azokat akik szerint állatkínzás lakásban kutyát tartani. Csak bele kell gondolni, h mit csinál egy kert kutya ha nincs otthon senki... Az idő nagy részében alszik. Erről ennyit.

2009. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
28%

kistestű-nagyobb testű ? nem, mindegy ?

a kutya ott érzi jól magát ahol a gazdi van !!!

az öleb kutyák közül( a túltenyésztés miatt ) nagyon sok ideggyenge, és beteg !!

a boxer egy zseniális kutya ,ha van időd a kutyára akkor sokkal inkább boxer,mint westi,vagy egy yorki,vagy bármi kis testű !!

sok mozgás sok séta ,de ez neked is jót tesz !!

mi berni pásztort tartunk lakásban , igaz nagyobba.

sosem bántuk meg !!

2009. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
11%
Szánalmas, hogy arra veritek magatokat, hogy olyan kutyákat zsufoltok be a panelba, amelyek nem oda valók. és persze, hogy az a meglátásotok, hogy remekül el vannak, mert nincs más választásuk! megszokták a rosszat:(
2009. dec. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
69%

Utolsónak: és mivel magyarázod azt, hogyha barátnőmnél vagyunk akinek a kutyáját alapvetően imádja az enyém, ha náluk vagyunk a kertben egyáltalán nincs jól el, nem játszik a másikkal, mert csak beül az ajtóba és lesi, h mikor jövök ki, v mikor jöhet be. Ha bejöhet, akkor megnyugszik és lefekszik a lábamhoz és annyi.

A legtöbb kutyának a gazda közelsége és figyelme a legfontosabb. Biztos jobb dolga van egy kertben tartott goldennek, kint egyedül, mint egy lakásban tartottnak, aki ott van a gazdái/ja mellett. Ha kutya lennék, én a másodikat választanám...

2009. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
30%

Utolsónak!

Azt írtad hogy ha bemehet akkor lefekszik a lábadhoz és annyi. És szerinted akkor boldog ha lefekszik a lábadhoz? Nem azért nem ugrál mert idegen helyen vagytok?

Hm...

2009. dec. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
57%
mindenki olyan kutyát vesz sztem, amilyet úgy gondolja, hogy el tudja tartani, kielégíteni mozgásigényét...stb. Nekem egy fr bulldogom van, nagyon aranyos, kicsit hasonlít a boxerhez is. Kisebb termetű a boxernél, viszont lehet panelban tartani gondok nélkül...még az angol bulldogot is meg lehet gondolni..habár az kicsit lustább:)de az is ennivaló
2009. dec. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
60%

08.52: ha egy kutya lefekszik az annak a jele, h nyugodt, biztonságban érzi magát és elégedett. De kérdésedre válaszolva, nem, nem az idegen hely zavarja, hanem a hiányom. Ha kint vagyok/unk akkor jól el van a másikkal, játszanak, rohangásznak, de ha végeztek akkor is - láss csodát - odafekszik a lábamhoz.

Nagyon nehéz elhinni, elfogadni, h egy kutya ragaszkodik a gazdájához és a közelében szeretne inkább lenni?? Nincsen egyetemes igazság: lehet nem túl humánusan kutyát tartani kertben (számomra már az is az ha az a szerencsétlen egész életében nem vagy alig hagyja el a kertet, a láncról meg még nem is beszéltünk) és lakásban is lehet jól, boldogan, kiegyensúlyozottan tartani dán dogot is.

2009. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
39%
érdekes... mivel én társasházban lakom, az én kutyám is szobakutya, mondjuk fajtáját tekintve is az:) de mikor lennt vagyunk vidéken, a kutya egész nap kinnt van, esze ágában sincs bejönni, imád kinnt, egész nap hajtja a macskát, játszik a másik kutyával, néha bejönnek megnézni meg vagyunk e még... elmegyünk velük sétálni, de még séta után se akar bejönni... szerintem a te kutyád defektes:DDDD nekem vagány kutyám van, aki élvezi a kinnt létet, a szabadságot, és nem a seggembe akar bujni egész nap:) ezzel tudom csak magyarázni.:P
2009. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!