Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutyák kilövés...

Firestorm kérdése:

Mit gondoltok a kutyák kilövéséről? Illetve kutyák mészárlásáról? Vadászok és társai.

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok például,ha kimentek az erdőbe kedvenceitekkel és a vadászok kilőhetik a kutyát/kutyákat.Éppen most láttam egy ilyet az egyik közösségi oldalon,hogy szegény border collit valószínűleg kilőtték a vadászok.Kérdem én,hogy nézhetnek egy fekete fehér kutyát,őznek,szarvasnak,vaddisznónak?

Ti nem féltek a kirándulásaitok során,hogy valami eszeveszett őrült lelövi a kutyátokat?


2014. jan. 8. 09:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
Aha, és miért gondolod, hogy akkor nekik kötelességük foglalkozni a Buksikáddal? Őket meg a te kutyád nem érdekli.
2014. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Azért egy kutyát akinek van gazdája ne hasonlítsunk már egy örömében gyilkoló idiótához...

Amelyik kutyának meg nincs gazdája arról sem a kutya tehet,hanem az aki utcára tette.

Elítélem a vadászatot és a hobby vadászokat is.Szívesebben lőném ki véletlenül a gyanútlanul arra sétáló hobby vadászt.

Vagy esetleg az olyan embert,aki kárt tesz más emberekben,nőkben,gyerekekben vagy állatokban,aki fosztogat,betör és legyilkol családokat,szétszúrkálja az embert,ha nem adja oda azt neki amire szüksége van.

Én előbb hoznám törvénybe vadászat helyett a halálbüntetést vagy esetleg kísérleti alanynak oda adnám az effajta bűnözőket,így legalább megmenthetnek pár állati életet.


Ezek az állatok senkinek nem ártanak,mégis a büszkén töltögetik fel a képeket arról,hogy hány fácánt,rókát,kacsát lőttek ki.Rettentően büszkék lehetnek magukra.Rohadt könnyű fegyverrel kilőni egy állatot,de hány vadász maradna,ha puszta kézzel kéne elkapnia őket?

2014. jan. 8. 15:04
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
A vadat űző kutya kárt okoz,akkor is ha nem kapja el amit űz,mert az állat sérülhet pl.A kóbor kutyákat ezért is kell többek között kilőni,vagy akár azt a gazdis ebet,amelyik éppen valamit hajt.Viszont sajna az esetek egy részében felmerül,hogy szándékosan lövik ki a kutyát,amikor az előbbi okok fel sem merülnek.A póráz kötelező,ezért nehéz bebizonyítani a szãndékosságot.Ha erdőben van szabadon a kutya,csak akkor legyen elengedve,ha teljesen behívható,akkor se távolodjon el messze a gazdától,legyen rajta valami fényvisszaverő cucc,jó látási viszonyok mellett is.Ha pedig kilövik,minél több adatot gyűjtsünk be és tanúkat is.
2014. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem kevés az olyan vadász,aki tiszteli az erdőt és a benne élő állatokat és csak azért öl,mert ez része a természetes egyensúly fentartásának.
2014. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Valóban kárt tehet a vadban.

Viszont egy kérdésem volna még.

A vadásznak az élete múlik azon,hogy megöljön egy állatot (vadat,kutyát,macskát)?

Úgy gondolom,ha egy kóbor kutya megöl egy vadat azon az élete múlhat,lehet annak köszönheti azt,hogy életben marad és táplálékhoz jut.

Viszont egy vadásznak nem függ az élete rajta.

2014. jan. 8. 15:18
 26/34 anonim ***** válasza:
12%
El kell hogy keserítselek, nem csak, hogy a vadászathoz nem értesz de a kutyákhoz se. Egy kóborkutya legnagyobb valószínűséggel szeméten vagy ehhez hasonlón fog élni és nem az elejtett Bambin. A kutya már nem farkas.
2014. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Akkor én is elkeserítelek,mivel nem tudod mire képes egy kiéhezett kutya főleg,ha falkába verődik.

Azt hiszem több tapasztalatom van kutyák terén,mint Te azt hinnéd.

Itt nálunk az erdőben nem egyszer verődtek össze a kóbor kutyák és maguk után csak vaddisznó maradványokat hagytak.

De még mindig nem ez volt a kérdésem szóval ne provokálni próbálj,hanem a kérdésre választ adni,ha arra nem tudsz akkor kérlek távozz innen,mert felesleges a jelenléted. :)

2014. jan. 8. 15:29
 28/34 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%

Egyszer már leírtam ezt valahol, most csak bemásolom.


Tudod mi a vadászat számomra? Az amit A Geon meg a hasonló csatornákon bemutatnak, amikor a bennszülöttek csak nyíllal felfegyverkezve és hosszasan cserkészik be a vadat és elejtik, kifejezetten élelem szerzés szempontjából. Nem úgy mint pl nálunk, meg az egész világon a vadászoknak mondott állat irtók.

Ezért is gyűlölöm a vadászokat.

2014. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik még mindig nem értitek. Az erdőben igenis szükséges kilőni a túlszaporodott fajokat, mert különben borul az ökoszisztéma. Az ilyen halálbüntetéssel, meg válogatott kínzásokkal dobálózó emberek meg szerintem sokkal veszélyesebbek, mint egy teljesen átlagos vadász(nem a habzószájú Józsi aki csak arra vár a kis lesén, hogy végre jól kilőhessen egy kutyát...)

Ne értsetek félre, de egyik kutya másik eb. Nekem is van kutyám, erdőben is szoktunk barangolni, de még nyílt terepen sem engedem el a kutyámat kb 50m-nél távolabb, erdőben meg inkább legyen csak mellettem max 5m-re. Viszont rengeteg felelőtlen kutyás van, aki szabadon engedi a teljességgel behívhatatlan kutyáját mindenféle megkülönböztető jelzés nélkül, egy észrevehetetlen nyakörvben. Egy szóval sem mondom azt, hogy úgy kell neki lőjék ki, de nekünk gazdáknak kell felelősségteljesebbnek lenni, és igenis kordában tartani a kutyánkat.

2014. jan. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Már válaszoltam a kérdésedre kb az első oldalon, szóval erről ennyit. A összeverődött és megvadult kóborkutyákról meg annyit, hogy azok talán képesek lennének nagyobb szerencse folytán elejteni egy nagyméretű állatot és még meg is enni. A probléma csak az, hogy ilyen nem sok van. El kell, hogy keserítselek, én is vadászterület mellett élek, sőt hogy mit ne mondjak, az utcánkban kezdődik, a házunk elé is betéved néha egy fácán vagy kisebb ragadozó a padlásunkra. Itt élek 23 éve, de még életembehn nem láttam megvadult, vadászó kutyfalkát. Nem tudom te hol élsz, de én Magyarországon, és nem a vadonban. Ilyen nagyon ritkán történik meg és ez is ugyanolyan túldramatizálás, mint a "mészárlás". Ezek viszonylag ritka esetek, az egyedülálló szerencsétlen kóborkutyák akikkel tele lesz a menhely, azok meg nem fognak vaddisznóra vadászgatni.
2014. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!