Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutyák kilövés...

Firestorm kérdése:

Mit gondoltok a kutyák kilövéséről? Illetve kutyák mészárlásáról? Vadászok és társai.

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok például,ha kimentek az erdőbe kedvenceitekkel és a vadászok kilőhetik a kutyát/kutyákat.Éppen most láttam egy ilyet az egyik közösségi oldalon,hogy szegény border collit valószínűleg kilőtték a vadászok.Kérdem én,hogy nézhetnek egy fekete fehér kutyát,őznek,szarvasnak,vaddisznónak?

Ti nem féltek a kirándulásaitok során,hogy valami eszeveszett őrült lelövi a kutyátokat?


2014. jan. 8. 09:33
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ennyire fekete vagy fehér. A vadászok is emberek, és mint ilyen van köztük ilyen és olyan is. Vannak a beteg állatok, akik bosszúból kilövik a kutyákat akkor is ha a gazdája seg*ében van, és van aki max szól ha zavarja a kutyás. Régebben én is idióta vérszomjas hétvégi rambóknak képzeltem őket, de családon keresztül megismertem egyet és egyszer elbeszélgettünk erről az egészről. Amit ők csinálnak (már ha rendesen a szabályokat betartva) nagyon is hasznos, sőt szükségszerű. Nem ész nélkül lövöldöznek mindenre ami mozog, hanem van olyan helyzet, hogy egy adott faj annyira elszaporodik, hogy igenis meg kell ritkítani az állományt, különben felborulhat az a nagyon kényes egyensúly, ami a világunkat a helyes úton tartja.

Én tartom magam ahhoz, hogy az ég óvjon az idióta emberektől. Foglalkozástól, hobbytól, bőrszíntől vagy akár vallástól függetlenül.

2014. jan. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%

Amelyik lesipuskás kutyákat lő ki az nem vadász, csak annak tartja magát. Papírja bárkinek lehet bármiről, eszet nem adnak hozzá. Ha valaki kilő egy kutyát, akkor

1. véletlen akkor álljon már oda a gazda elé és vállalja fel a dolgot.

2. heccből tette, akkor egyszerű állatkínzás esete mehet a börtönbe.

3. oka van mert a kutya vad, beteg egyebek, azt végezzék a vadgazdák, ne az égből pottyant vadászok. És csak abban az esetben ha a kutya nem befogható.


A legtöbb habzószájú kutyagyilkos méregből lövi ki a kutyát, mert felzavarja a vadat, és így eliszkol a zsákmány. Ennyi erővel a másik vadászt is kilőhetné, hogy javítsa a saját esélyeit.

2014. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
84%

# 7 "Van egy törvény, amit tessék betartani,"


Ugyan úgy, a vadászoknak is! Ha póráz nélkül sétáltatom a kutyámat és az ott van körülöttem, kontroll alatt van, nem hajkurássza a vadakat, akkor nem jogosítja fel semmi arra, hogy kilője! Lehet, hogy ezzel én is szabályt sértek, amiért meg lehet engem büntetni ha úgy adódik, de a büntetési tétel nem a kutya kilövése, legfeljebb pénzbírság! Ha mégis kilövi a vadász, akkor azzal ő is a törvények ellen vét. Márpedig a vadászok hozzászólásáiból és az utóbbi időben megszaporodott esetekből arra lehet következtetni, hogy a vadásztársadalom egy része ugyan úgy magasról tesz a törvényekre mint a kutyások egy része. Tényleg kellene valami kompromisszumot találni, mondjuk hogy valóban csak a gazdátlan, vadat űző kutyákat lőjék ki, a kutyások meg lássák el megfelelő jelzéssel a kutyáikat a séták során és oldják meg, hogy ne üldözzék a vadakat!

2014. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
61%

"van olyan helyzet, hogy egy adott faj annyira elszaporodik, hogy igenis meg kell ritkítani az állományt, különben felborulhat az a nagyon kényes egyensúly, ami a világunkat a helyes úton tartja."


Ez így van. De érdekes módon csak amióta a modern ember beleszólt abba, amihez nem ért. Amíg mi nem képzeltük magunkról azt, hogy a Föld az emberért létezik, addig érdekes módon a természet meg tudta oldani "vadgazdálkodást" nélkülünk is.

2014. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
0%
Mint mondtam, a vadász nem tudhathatja, hogy az adott kutyának van-e gazdája, vagy hogy most nyugodt, de a következő pillatban mit fog csinálni. Persze ha a gazdája mellett megy a kutya, akkor ez egyértelműbb, de mint az előbb is mondtam, azért ne drámázzunk már ennyire, nem minden nap a gazdi lába mellől lövik ki a kutyákat.
2014. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
41%

"Ez így van. De érdekes módon csak amióta a modern ember beleszólt abba, amihez nem ért. "

És ez ellen tehetünk valamit? Visszacsinálni már nem lehet! Te is ugyanannyira beleszólsz mint akármelyik másik ember, szóval álszentség a másikra mutogatni.

2014. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

"Mint mondtam, a vadász nem tudhathatja, hogy az adott kutyának van-e gazdája, vagy hogy most nyugodt, de a következő pillatban mit fog csinálni."


Ha nem tudja és nincs megbizonyosodva arról,hogy kóbor az állat,akkor minek kell lőni?Ha nem támad akkor minek kell lőni?Tehát egyből megelőzöm a bajt sz*rva rá,hogy a kutya békés és jámbor esetleg még gazdája is van.Eléggé elszaporodtak mostanában a vadászok által kilőtt kutyák száma,olyanoké akiknek van gazdájuk.

Ahogy nagymamámék foxiját is kilőtték annak idején,azzal a mondattal letudva az ügyet,hogy "Nyúlnak néztük a kutyát"

ráadásul tilos volt arrafelé vadászni.

2014. jan. 8. 12:09
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

"A kutya egy HÁZIASÍTOTT állat, lakóhelye a kerten belül van! Mit is keres az erdőben, vadállatokat széttépve?"

Mi emberek sem csak a kertünkön, házunkon, városunkon belül tartózkodunk, ha mi kimehetünk sétálni, kirándulni az erdőbe, akkor a legjobb négylábú barátunk miért van eltiltva ettől?

Ha a kuty vadat űz, pláne széttép, azt kutyásként sem vitatom, hogy a vadász jogosan lövi ki. Egy nyilvánvalóan kóbor kutyánál mondjuk meg lehetne próbálni befogni, elvégre arról nem a kutya tehet, ha mondjuk az idióta tulajdonosa kitette egy út szélén, hogy megszabaduljon tőle...de jó, mondjuk, hogy még akkor is törvényadta joga kilőni.

Az viszont már nem joga senkinek, hogy az emberektől 10-15 méterre sétáló, szaglászó, szaladgáló kutyát kilőjék. 13-as válaszadóval értek egyet.

2014. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
75%

"Ez így van. De érdekes módon csak amióta a modern ember beleszólt abba, amihez nem ért. Amíg mi nem képzeltük magunkról azt, hogy a Föld az emberért létezik, addig érdekes módon a természet meg tudta oldani "vadgazdálkodást" nélkülünk is."

Nem akarlak elkeseríteni, de te is "modern ember" vagy. Mindannyian ludasak vagyunk abban, hogy ez így alakult, akármennyire próbálsz is hárítani, hiszen gondolom nem magad szőtte lenruhában az erdőben vadászgatva élsz együtt kölcsönös összhangban a természettel. Viszont adott egy probléma, amit lehet kezelni, vagy lehet sajnálkozni, hogy mekkora r*hadék az emberiség, hogy bambit kilövi.

2014. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
19%
Ez nem hárítás, ez tény. Amúgy nem érdekel bambi, csak a kutyámhoz ne nyúljanak. Ha ők arra élveznek, hogy bambit lőnek, tegyék!
2014. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!