Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tiltás ellenére is feljön...

A tiltás ellenére is feljön az ágyra a kutyám. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

3 hónapos blökim annak ellenére, hogy tudja, nem szabad feljönni mégis esténként míg alszom 3x-4x felszökik a lábamhoz és ott próbál szundítani. Nyilván tudja, hogy nem szabad, mert amikor ránézek szinte a szemeiből kiolvasom, hogy "óó ne zavartasd magad, mintha itt sem lennék, ugyanmár, hát jó kutya vagyok én!" Ilyenkor mondok egy határozott NEM-et (semmi mást, csak ennyit) és megfogom visszateszem a helyére. Nem vagyok vele erőszakos, nem bántom, de vágom le a fekhelyére. Mindössze csak a határozott NEM-et alkalmazom és azt hogy a helyére teszem. Mit csinálok rosszul? Mit kéne még tennem?


Egyébként próbálom következetesen nevelni. Én eszek először, úgy csinálok, mintha a tálkájából ennél utána kapja csak meg. Az ajtón én megyek ki először. Ha eldurvul a játékban, akkor megfogom a fejét lenyomom a földre (nyilván nem erősen) és ameddig meg nem adja magát nem engedem. Próbálok mindent jól csinálni. Nem tudom, hogy hol a hiba.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2014. jan. 8. 10:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
* nem vágom le a helyére. Azt szerettem volna írni, hogy nem vágom le a helyére :)
2014. jan. 8. 10:32
 2/16 anonim válasza:
39%

szia. ha fel a hangoktol akkor konnyu dolgod van. az enyemet ugy sikerult leszoktatni, hogy tudtam hogy nem szereti a furo hangjat, es amikor feljott az agyra bekapcsoltam, mar iszkolt is le. aztan megtanulta hogy a ,,furo az agyon lakik,, es oda nem megyunk :D nem mindenkinek van furoja, probalhatsz hajszaritot is. a lenyeg az agyon legyen, hogy jelkeoezze hova ne menjen.


persze vanbak humanusabb modszerek is :D jutalimfalat ha lemegy az agyrol mikor lekuldod, akkor megdicserni. de nekem ez valt be lekonnyebben. :)

2014. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Amikor ébren vagy és az ágyban vagy, nem próbálkozik felmenni? Mert ilyenkor kell az orrára koppintani és határozottan nem-et mondani neki, legalábbis én így csináltam.
2014. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

vanbak - vannak

jutalinfalat- jutalomfalat :D bocsi, meg koran van

2014. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki, amíg rögződik benne, hogy nem mehet fel. 3 hónaposan még nem fogják azonnal fel, mit nem szabad.
2014. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor ébren vagy és az ágyban vagy, nem próbálkozik felmenni?" Ravaszak ám az ebek, és megvárákák, amíg elalszol, hogy becsempésszék magukat.

Kérdező: szerintem jól csinálod, csak így tovább, előbb-utóbb eredményre jutsz. :)

2014. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%
Tartsd a szabadban, ahova való.
2014. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a határozott nem nem működik, akkor "növelni" kell a büntetés nagyságát, aminek már van foganatja.

De az én módszerem: nem hagyjuk meg az esélyt h a kutya hibázni tudjon. Ergó nálam a kölykök 8-10 hónapos korukig mindig boxban alszanak és vannak amíg nem vagyok otthon. Így a jó tud rögzülni szinte csak, ha hibázik azt meg könnyebb korrigálni. Egyébiránt ennyi idős korukra úgy megszeretik a boxot h az enyémek nem is hajlandóak máshol aludni.

2014. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

rakj egy párnát vagy vastagabb takarót az ágyad elé.

ha felmegy az ágyra és felébredsz, "ne ébredj" fel rá (csinálj úgy mint aki alszik) és lökd le a lábaddal, kezeddel stb.

nekem a cicám csinálta azt kölyökként hogy mikor aludtam becsempészte magát. 2 ráfekvés, és egy lábbal lerúgás után rájött, hogy mégse olyan jó ötlet, mert a gazdi nem figyel álmában :D (a takaró párna azért kell az egy elé, hogy ne sérüljön meg mikor leesik)

2014. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Kevesek vagytok!


2: Édesanyád alszik kutyaólban. Sosem fogom tudni felfogni, hogy miért szólogatnak be egyesek névtelenül, ebben mi a jó? Én nem gondolom, hogy a kérdésemben bármi provokatív lett volna... Ellenben a válaszodban...


8: Apró testű, rövid szőrű kutya, kertben tartásra alkalmatlan.

2014. jan. 8. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!