Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e valakinek tapasztalata...

Tuba Tamásné kérdése:

Van-e valakinek tapasztalata a kutya villanypásztorról, vagy az elektromos nyakörvről?

Figyelt kérdés
Szeretnék megoldást találni a kutyaszökések elkerülésére.De kínozni nem szeretném a kutyáimat.
2014. jan. 8. 10:39
1 2 3
 21/26 sippara ***** válasza:
52%
Ó. Ebben az esetben a mondandóm egy részét abszolút visszavonom, azt viszont továbbra is tartom, hogy egy átlagos (ötnél kevesebb kutyával operáló) háztartásban ilyesmire nem szabadna, hogy szükség legyen. Nálad azért így is-úgy is extrémek körülmények, már csak a létszám miatt is :D
2014. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
58%
Sipparának teljesen igaza van. A villanypásztor tüneti kezelés, amíg az okokat nem szüntetjük meg, addig probléma lesz a kutyával. Ha nem tud szökni, talál valami mást. Aláírom, hogy vannak kutyák, akik fárasztás, ivartalanítás mellett is szöknek, de ők a kisebbség. Mielőtt villanypásztort javaslunk valakinek látatlanban, először végig kell menni az olyan lépéseken, mint a több séta, ivartalanítás. A villanypásztor az utolsó lehetőség arra az esetre, ha semmi más nem válik be. Az is igaz, hogy nincs mindenkinek ideje napi több órát foglalkozni a kutyával, de akkor el kell kezdeni neki új gazdát keresni, aki ki tudja elégíteni az alapvető igényeit.
2014. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Akiteki ***** válasza:
76%
Jó, hát én sem azért vettem, mert nem bírtam velük, hanem mert a 250 méter kerítést megmagasítani anyagilag nagyon durva lett volna első körben. A 120-at meg röptében vitték, ha valaki le akarta vadászni a tyúkokat. Gondolom ez más kutyánál sem lefárasztás kérdése, egy kis kajavadászatra mindegyik kapható.
2014. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Akiteki, igazad van, de hogy magamat ismételjem:

" Mielőtt villanypásztort javaslunk valakinek látatlanban, először végig kell menni az olyan lépéseken, mint a több séta, ivartalanítás. A villanypásztor az utolsó lehetőség arra az esetre, ha semmi más nem válik be."

A magyar kutyás viszonyokat ismerve pedig egyenesen kötelező így tenni.

2014. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Sippara: ne haragudj, nem bántásból, de ne ítélj meg valakit elsőre, amíg nem volt valamiben tapasztalatod. Én is fáraszthattam akármeddig Jackylt, volt hogy 30 km-t bringáztam vele nyáron, a végén már menni nem bírt, fél órára kinn hagytam szüleimnél az udvaron, mert láttam, hogy majd megdöglik, olyan fáradt, mit veszek észre? Már a szomszéd utcában kóricál a drága, mert arra mindig van valami érdekes. Ha kertben tartanám, biztos hogy felszerelnék én is egy villanypásztort, mert inkább legyen kicsit kellemetlen neki, mint hogy kivasalva vagy kilőve találjam őt. Pedig nem lehet mondani, hogy nem fárasztom őt, naponta több km bringázás, séta, kutyákkal való játék, úszás, gyakorlás. Ennek ellenére, ha kertben lenne, szerintem szökne, mivel ha egy kutya egyszer rászokik a szökésre, baromi nehéz lenevelni róla. (Hiszen a szökés egy önmegerősítő folyamat, hogy lehet vajon megszüntetni? Negatív megerősítés. Csak a kutya nem hülye, ha ott vagy, nem szökik, csak ha nem vagy ott.)

És sajnos a mai mo.-i kutyatartási kultúrában inkább örüljünk, hogy a gazda egyáltalán pénzt szán ilyen eszközre, mint hogy egy vállrándítással elintézze, hogy majd szerez másik kutyát.

2014. jan. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Tibeti masztiffom van, nagy kert, több órás séta, autózhat minden nap. Befogadtunk egy cicát, az át tud ugrani a kerítésen (1,8 méter beton) a kutya eltanulta tőle. Azóta szökős, sem büntetés, sem szidás, sem kimozgatás nem használ. Egyszerűen tehetetlenek vagyunk, tiszta idegeskedés az élet, reggel arra kelni otthon van e vagy csavarog...Okoskodók, mit kéne még tennem, adjam menhelyre, kössem meg egész nap, építsek kenelt? Ehhez képest a villanypársztor humánusnak tűnik. De várom a jótanácsokat, hátha segít valamelyik.
2016. aug. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!