Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legideáli...

Szerintetek melyik a legideálisabb kutya akkor ha bérházban lakik az ember?

Figyelt kérdés
Természetesen kis fajtát kérdezek.

#Ebii
2013. nov. 28. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem attól függ, hogy hol lakik a gazdi hanem, hogy mennyi időt tud rászánni.
2013. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja.A méret csak annyiban fontos,hogyha másfél szobás lakásod van (40 nm mondjuk) akkor nem bernáthegyi kell,mert valószínű nem fér el.


De bármilyen nagyobbacska (50-60 nm vagy annál nagyobb) lakásban,szinte bármekkora kutya tartható,csakis a kutya jelleme és idényei szabnak határt.Nem a mérete.


Attól függ,a gazda mit tud biztosítani a kutyának.Mennyi séta,milyen kutyás tapasztalata van,mennyi pénze van a kutya ellátására,megvételére,hányan élnek a lakásban stb.

2013. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a jól nevelt
2013. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
2.Irtah kis fajtát kérdez nem "nagyobbacskát"....
2013. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
2. A kérdező kis fajtát kérdez nem "nagyobbacskát"....
2013. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól nevelt. :D azért, ez kevés. Egy le nem mozgatott, keveset foglalkoztatott kutya lehet akármekkora... talán ezért van ennyi kistestű agresszív kutyus, mert úgy gondolják,hogy mivel kicsi, nem kell vele semmit csinálni.


Nekem közepes testű kutyusom van, 40m2 en élünk, viszont minden nap bő 3-4 órát vagyunk kinn. Ebből egy óra kb pórázos séta, a fennmaradó szabadon engedős, folyamatosan játszós, aktív időszak. Végülis, akkor indulunk haza, ha látom rajta, hogy megnyugodott, "kikutyáskodta" magát a szabadban.

De egy kis testű kutya is igényel ugyanennyit szerintem. Nem az számít, hogy mekkora.


Amúgy, ha egy nap véletlen kimarad a szabadon engedős móka, már az nagyon meglátszik a kutyán. Nem csinál itthon semmi rosszat, de látszik rajta, hogy feszültebb, nem tud magával mit kezdeni.


Úgyhogy bátran válassz bármilyen kutyát, de legyen lehetősége kutyaként élni a napok során.

2013. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A válaszoló meg nem nagyobbacska kutyát, hanem nagyobbacska lakást mondott ;)

Egyébkét a spániel szerintem jó választás lenne.

2013. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 intense ***** válasza:

Nem értem mi ez a természetesen kis fajtát kérdezek dolog... Nekem 62 négyzetméteren vannak nagytestűek 40+ kilósak, de volt már nagyobbacska is, ezzel nincs semmi baj. Amelyik olyan azt fárasztom úgyis 3-4-5 órát, és természetesen ezt át is gondolom mielőtt bevállalom. E melett dolgozom ÉS tanulok, mielőtt én lennék a munkanélküli akinek persze sok ideje van kutyázni. :D

Amit én látok az sok pincsi, yorki, havanese, bolognese, westie, tacsi, pinscher.

2013. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem azért nem akarok nagyot, mert az ölebeket szeretem, hanem mert egy nagy el tud húzni meg minden...
2013. dec. 4. 19:29
 10/10 intense ***** válasza:
Nevelni kell. 60 kilós kutyát irányítottam már a kisujjammal, de egyszer barátnőmet úgy elrántotta a havanese, hogy hasra esett. NEVELÉS!
2013. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!